ArtCraft Akademi Blog

Basit Burun Çizimi

Resim kursu İzmir Gaziemir olarak size dün kolay göz çizimi nasıl yapılır bundan bahsetmiştik. Bugünkü yazımızda ise karakalem burun çizimi adım adım size anlatacağız. Çalışmalarınızı yaparken resim çizmenin bir süreç olduğunu unutmamanız en önemli noktadır. Yapamadığınızda sıkılmamalı ve çalışmaya devam etmelisiniz.

İzmir resim kursu ile ister bire bir ister sınıf derslerine kaydolun ve zihninizde oluşan çizgileri kağıda aktarmanın keyfini çıkarın.

Ücretsiz deneme derslerine katılmak,bu ailenin bir parçası olmak için hiçbir zaman geç değil !

Ücretsiz Deneme Dersi

Ücretsiz Deneme Dersi

İzmir Resim Dersi İle Karakalem Burun Çizimi Nasıl Yapılır ?

karakalem burun çizimi

karakalem burun çizimi

Burun çizimi için de aynı göz çizimi için olduğu gibi öncelikle ayna karşısında kendi burnunuzu inceleyin. Anatomik yapısını fark edin ve bu incelemeyi yaparken zihninizde çizimi canlandırmaya çalışın. Nereye gölgelendirme yapmalı,burun deliklerini nasıl belirginleştirmeli gibi soruların cevabını ayna karşısında kendinize vermeye çalışın. Burnunuzu sadece önden değil yan açıdan bakmanız da yandan burun çizimi için sizin bakış açınızı geliştirecektir.

  • Karakalem çalışmalarında burun çizimini geliştirmek için oldukça zaman ve emek harcamalısınız. Yazımızın başında size söylediğimiz gibi olmuyor diyerek bırakmamanız bir kırılma noktasıdır ve bu kırılma noktasını aşmanızı sağlar. Burun çizerken dikkat etmeniz gereken ilk nokta dış hatların kağıt üzerine aktarımıdır. İlk çalışmalarınızda dahi güzel burun resimleri çizebilirsiniz ancak eğer bir portre çalışması yapıyorsanız gördüğünüz bir burnu tekrar kağıt üzerine aktarmak kolay olmayacağı için zaman ayırmanız gerekmektedir. Burnun dış hatlarını kağıt üzerine aktardıktan sonra yapılacak diğer şey ise burun deliklerini belirginleştirmek ve ışığın geliş açısına göre gölgelendirmeleri yapmak olacaktır.

 

Burun nasıl çizilir izleyin ;

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57