ArtCraft Akademi Blog

Bateri Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim ?

Bateri Çalmanın Yaşı Nedir ?

bateri çalmanın yaşı nedir

 Bateri kurslarımızda bateri çalmanın yaşı olmadığı gibi dilediğiniz zaman bateri dersleri İzmire kayıt yaptırabilirsiniz. Kişiye özel gerçekleşen derslerimizde 7 den 70 e herkesin rahatlıkla bateri öğrenmesini sağlayacak güncel metotlar ile derslerimizi sizin istediğiniz müzik türlerine göre belirliyoruz.

İster pop ister rock olsun hiç fark etmez ! Temel bateri eğitimini tamamladıktan sonra ilgilendiğiniz müzik alanına yönelik teknikler ile kısa sürede istediğiniz parçalara eşlik edebileceksiniz.

Bateri çalmak en çok stres atmanızı sağlayan müzik aletlerinden birisidir. İş hayatının yoğunluğundan bunalıp bir kaçamak arıyor ve aynı zamanda kendinizi de geliştirebilecek bir müzik enstrümanı arıyorsanız ya da çocuğunuzun beyin ve kas gelişimini gerçekleştirecek bir etkinlik arıyorsanız  ArtCraft Akademi bateri kursu İzmir tam olarak size göre !

Haftanın 7 günü hizmet verene kurumumuz da kendiniz, eşiniz ya da çocuğunuz için deneme dersi randevusuna kayıt yaptırmayı unutmayın !

Bateri Çalmak İstiyorum ve Bateri Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim ?

Bateri Öğrenmek

Hem sosyal hemde popüler bir enstrüman olan bateri, günümüzde en çok tercih edilen müzik aletlerinden biri olmaktadır. Baget nasıl tutulur, bateri karşısına nasıl oturulur hatta ve hatta baget nasıl çevrilir gibi bir çok sorunun detaylı bir şekilde cevaplandığı bateri kursu İzmir‘ de kısa sürede bateri çalmayı öğrenebilirsiniz. Ortalama bir bateri öğrencisi haftalık derslerine düzenli gelip evde çalışmalarını yaptıktan sonra ilk ayın sonundan itibaren birçok parçaya eşlik edebilecek seviyeye gelmektedir.

Stres Atmak İsteyenler İçin Bateri Kursu İzmir

bateri

Bateri çalmak istiyorum ancak bateri çalmak zor mu diyorsanız sizlere şunu söyleyebiliriz. Bateri çalmak için vücudunuzdaki tüm uzuvların koordineli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Bateri çalışma pedinde düzenli çalışma yapıp baget kontrolü elde edildikten sonra pedalları kullanmayı öğreniyor ve bunları birleştiriyorsunuz. Çok kısa bir süre alan bu çalışmaların ardından birçok parçaya eşlik edebilecek ritm egzersizlerini öğreniyor ve doğaçlama dahi çalabilecek seviyeye geliyorsunuz.

Daha kısa sürede istediğiniz bateri parçalarını çalabilmek için öncelikle baget kontrolünüzü geliştirmeli ardından bateri karşısında çeşitli ritm kalıplarını öğrenmeli ve bol bol tekrar etmelisiniz. Kick kullanımı, hi- hat kullanımı, crash kullanımı üzerine bolca vakit harcamalı ve her öğrendiğiniz bilgiyi parçalara eşlik ederken kullanarak aktif öğrenme denilen metodu kullanmalısınız.

Tüm kalıpları, atak ve süsleme çeşitlerini bildiğiniz de dahi hala basit parçalara eşlik ederken sorun mu yaşıyorsunuz ? Korkmayın ! Bunun temel nedeni sadece kalıplar üzerine yoğunlaşmanızdan kaynaklanıyor. Bir süre bu tarz çalışmaya ara verin ve zor da olsa doğaçlama çalışarak bu zamana kadar öğrendiklerinizi kullanmaya çalışın. Kısa bir süre sonra aslında ne kadar iyi çaldığınızı fark edeceksiniz !

Bateri Çalmanın Faydaları Nelerdir ?

  • Sinirsel hastalıkları bulunan kişilere önerilen bateri kişinin kas kontrolü üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Sadece kas kontrolü olarak değil de rehabilitasyon merkezlerin de dahi kişinin maddeye duyduğu bağımlılığı bateri egzersizleri ile ortadan kaldırılabilmektedir.
  • Beynin her iki yarım küresi de aktif olarak kullanıldığından yaratıcı zekayı güçlendiriyor.
  • Her şeyden önemlisi sosyal bir müzik aleti olduğu için kendinizi ait hissetme duygusu.
  • Stresten uzaklaşmak için bire bir enstrüman.

Ayrıca bateri çalmayı düşünen ancak doğru baget tutuş tekniği nedir diye düşünen kişiler için doğru baget tutuşu adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bateri çalmayı öğrenmenin süresi kişiden kişiye ve bateri çalışma şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Düzenli bir çalışma programı ile bateri çalmaya başladıysanız ilk ayın sonundan itibaren temel ritmler üzerinden bir çok parçaya eşlik edebilecek seviyeye gelebilirsiniz. Bunun yanı sıra öğrendiğiniz ve öğreneceğiniz teknikleri geliştirdikten sonra, daha akıcı ve daha seri bir şekilde bateri çalmaya başlamanız ile birlikte birçok parçaya eşlik etmenin yanı sıra kendiniz de rahatlıkla süslemeler ve ataklar ekleyebileceksiniz.

 

 

 

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Gazi Mahallesi Önder Caddesi Sinema Sokak Atmaca İş Hanı No :2 Kat: 1 İzmir / Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57