ArtCraft Akademi Blog

Bateri Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim ?

Bateri Çalmanın Yaşı Nedir ?

İzmir bateri kurslarımızda bateri çalmanın yaşı olmadığı gibi dilediğiniz zaman bateri dersleri İzmir‘e kayıt yaptırabilirsiniz.

Bateri çalmak en çok stres atmanızı sağlayan müzik aletidir. İş hayatının yoğunluğundan bunalıp bir kaçamak arıyor ve aynı zamanda kendinizi de geliştirebilecek bir müzik enstrümanı arıyorsanız ArtCraft Akademi bateri kursu İzmir tam olarak size göre !

İzmir bateri kursu ücretsiz deneme dersine katılmak için aramanız ya da whatsapp üzerinden mesaj atarak randevu almanız yeterli.

Bateri dersi İzmir ücretsiz deneme dersi için iletişim numarası : 0507 920 74 57

Bateri Çalmak İstiyorum ve Bateri Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim ?

Bateri Kursu Gaziemir

Bateri Kursu Gaziemir

Hem sosyal hemde popüler bir enstrüman olan bateri, günümüzde en çok tercih edilen müzik aletlerinden biri olmaktadır. Baget nasıl tutulur, bateri karşısına nasıl oturulur hatta ve hatta baget nasıl çevrilir gibi bir çok sorunun detaylı bir şekilde cevaplandığı bateri kursu İzmir‘ de kısa sürede bateri çalmayı öğrenebilirsiniz. Ortalama bir bateri öğrencisi haftalık derslerine düzenli gelip evde çalışmalarını yaptıktan sonra ilk ayın sonundan itibaren birçok parçaya eşlik edebilecek seviyeye gelmektedir.

Stres Atmak İsteyenler İçin Bateri Kursu İzmir

Bateri çalmak istiyorum ancak bateri çalmak zor mu diyorsanız sizlere şunu söyleyebiliriz. Bateri çalmak için vücudunuzdaki tüm uzuvların koordineli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Bateri çalışma pedinde düzenli çalışma yapıp baget kontrolü elde edildikten sonra pedalları kullanmayı öğreniyor ve bunları birleştiriyorsunuz. Çok kısa bir süre alan bu çalışmaların ardından birçok parçaya eşlik edebilecek ritm egzersizlerini öğreniyor ve doğaçlama dahi çalabilecek seviyeye geliyorsunuz.

Bateri Çalmanın Faydaları Nelerdir ?

  • Sinirsel hastalıkları bulunan kişilere önerilen bateri kişinin kas kontrolü üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Sadece kas kontrolü olarak değil de rehabilitasyon merkezlerin de dahi kişinin maddeye duyduğu bağımlılığı bateri egzersizleri ile ortadan kaldırılabilmektedir.
  • Beynin her iki yarım küresi de aktif olarak kullanıldığından yaratıcı zekayı güçlendiriyor.
  • Her şeyden önemlisi sosyal bir müzik aleti olduğu için kendinizi ait hissetme duygusu.
  • Stresten uzaklaşmak için bire bir enstrüman.

Ayrıca bateri çalmayı düşünen ancak doğru baget tutuş tekniği nedir diye düşünen kişiler için doğru baget tutuşu adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

Mükemmel bir bateri solosu izlemek isteyenler için ;

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Gazi Mahallesi Önder Caddesi Sinema Sokak Atmaca İş Hanı No :2 Kat: 1 İzmir / Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57