ArtCraft Akademi Blog

Bütçenize Uygun En Ucuz Gitar Fiyatları

En ucuz gitar fiyatları nedir, gitar markalarına göre gitar fiyatları nasıl değişiyor merak ediyorsunuz kısa bir zamanınızı ayırarak bu yazıyı okumanız sizler için faydalı olacaktır.

ArtCraft Akademi gitar kursu İzmir Gaziemir olarak sizlerin en doğru bilgiye en kısa sürede erişmenizi istiyoruz. Yazımızı okuduktan sonra aklınızda olan diğer sorular için bizi arayabilir,whatsapp üzerinden mesaj atabilir ya da mail yolu ile iletişim sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz Deneme Dersi

Ücretsiz Deneme Dersi

Gitar Fiyatları

Elektro gitarlar

Elektro gitarlar

Klasik gitar fiyatları ikinci el olarak düşünülürse en uygun 50-60 TL aralığında başlamakta ve kullanılan ağacın kalitesi,burguların kalitesi kısacası kalite ve işçiliği ne kadar iyiyse o kadar fiyatı yükselmektedir. Eğer ağacı kaliteli ve aynı zamanda bir çok kişi tarafından tercih edilen bir marka gitar kullanıyorsanız,bakımlarını düzenli yapmanız sonucunda yıllarca içinde tonu daha da iyi bir hale gelecektir. Bazı gitarların ikinci elinin sıfırından pahalı olmasının temel nedeni budur.

İzmir gitar kursu olarak sizlere başlangıç için çok kaliteli bir gitar almamanızı öneriyoruz. Bunun nedeni ise ;

  • Gitara alışma evresinde gitarı fazla hırpalama
  • Bakım aralıklarını tahmin edememe ( tel,klavye,burgu )
  • Akort yapılmasının unutulması veya akordun düzgün yapılamaması sonucu sap dönmesi

Gibi nedenler aldığınız gitarın ömrünü kısaltacak ve bir süre sonra sizi tatmin etmemesine neden olacaktır. Bu durumu göz önünde bulundurarak ortalama bir gitar ile başlamak ve zaman içerisinde gelişiminize paralel olarak gitarınızı bir üst seviyeye çıkarmanız sizin için çok daha iyi olacaktır.

Müzik Türüne Göre Gitar Fiyatları

Yukarıda klasik gitar için bahsettiğimiz tüm konu başlıkları elektro gitar,bas gitar,akustik gitar,jazz gitar içinde geçerlidir. Bilgisine güvendiğiniz biri ile gidip sizin o anki seviyenize en uygun gitarı almanız hem bütçe olarak sizi yormayacak hem de zaman içerisinde sürekli olarak daha iyisi ile değiştirdiğiniz için diğer gitarların tadı,tonu,hissiyatı sizde çok daha farklı bir yer bırakacaktır.

 

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57