ArtCraft Akademi Blog

Çello Hakkında Duymadığınız Bilgiler

Sizlerle bu yazımızda çello kursu İzmir Gaziemir olarak çello hakkında çok da fazla bilinmeyen bazı bilgileri paylaşacağız. ArtCraft Akademi İzmir çello dersi olarak her zaman bir enstrümanı çalmaktan çok onu tanımak ve tanıdıkça daha çok sevmenin o enstrümanı çalmayı seven kişiler için önemli bir yeri olduğu düşüncesinde olduk.

İzmir çello kursu ücretsiz deneme ve tanışma derslerine kayıt olmak için hiçbir zaman geç değil. Telefon veya mail yolu ile randevu almayı unutmayın !

Ücretsiz Deneme Dersi

Ücretsiz Deneme Dersi

Çello Hakkında Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler

Çello tutan kişiler

Çello tutan kişiler

1 ) En az iki çellonun birlikte bulunması ve çalınması olayına ” celli ” adı verilir. Peki bu nasıl oluyor diye düşünüyorsanız aşağıdan celli kapışması nasıl yapılır videosunu izleyebilirsiniz.

2 ) Çello yekpare yani tek bir parçadan bütün olarak üretilmemektedir. Çellonun parçalarını birbirine yapıştırmak için hayvansal kaynaklı bir yapıştırıcı kullanılır.

3 ) Purfling kelime anlamı olarak süslü kenar demektir. Çellonun kenarlarında göze hoş gelen bu kenar süsünün en önemli amacı aslında görsellik değil,çellonun yapıldığı ağacın çatlamasını önlemektedir.

4 ) Günümüz çello repertuarının oluşmasındaki en etkili isim Rostrophovic’tir. Kendisinin çello üzerine bestelediği 100 den fazla eser ve etüt çalışması vardır.

5 ) Önceleri sadece klasik müzikte vazgeçilmez bir enstrüman olarak kabul gören çello günümüz de ise popüler parçalara eşlik etmek,onların vokal kısımlarını hayata geçirmek için sıkça kullanılır.

 

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57