ArtCraft Akademi Blog

Çello Kursu İzmir İle Çello Nasıl Akort Edilir Öğrenin

ArtCraft Akademi çello kursu İzmir Gaziemir olarak sizlere bu yazımızda çello nasıl akort edilir bundan bahsedeceğiz. Çello akorduna geçmeden önce müzikte aralık bilgisine değinmek akort sistemini anlamanız ve notaların Latin harf karşılığını bilmeniz çello akordunu yaparken kullanacağınız dijital tunerı daha rahat okumanızı sağlayacaktır.

Müzikte aralık bilgisini daha rahat anlamak için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz. Yazıda anlatılan aralıklar 3 lü aralık üzerinedir. Yani majör 3 lü , minör 3 lü kavramları vardır. Herhangi bir kök ses üzerinden 3.5 ses ilerlemeniz sonucunda elde edeceğiniz sese tam 5‘li denmektedir.

İzmir çello kursu ücretsiz deneme derslerine katılmak için asla geç değil. Denemeden bilemezsiniz ! Bizi arayarak randevu almayı unutmayın !

Ücretsiz Deneme Dersi

Ücretsiz Deneme Dersi

İzmir Çello Dersi Akordu Nasıl Yapılır ?

Çello Nasıl Akort Edilir ?

Çello Nasıl Akort Edilir ?

Çello telleri notaları pesten tize doğru Do – Sol – Re – La ‘dır. Çelloyu akort ederken piyano yardımı ve kulağınıza güvenerek akort edebileceğiniz gibi cello tuner kullanarak da akort edebilirsiniz. Cello tuner kullandığınızda karşınıza latif harfleri çıkacaktır. Çellonun tellerinin sırası ile Latin harf karşılıkları Do – Sol – Re – La –> C – G – D – A ‘dır.

 

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57