ArtCraft Akademi Blog

Diksiyon Egzersizleri

Kişinin kendini ifade etme biçiminin temel taşını oluşturan diksiyon ile doğru kelimeleri doğru vurgu ile kullanmayacağı öğreneceğiniz ArtCraft Akademi diksiyon kursu İzmir derslerine davetlisiniz. Çoğu kişinin söylemeye çekindiği kelime ya da kelime grupları bulunmaktadır ancak artık çekinmenize gerek yok ! Kısa zamanda İzmir diksiyon dersleri ile başarıya ulaşacak ve etkileyici konuşmanın sanatını öğreneceksiniz.

Dilerseniz diksiyon kursu İzmir ile ilgili gerekli bilgiyi bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Diksiyon Nedir ve Neden Önemlidir ?

Diksiyon Egzersizleri

Diksiyon Egzersizleri

Seslerin,kelimelerin,kelime grupları ya da sözcük gruplarının vurgularının doğru yapılarak,pürüzsüz ve akıcı bir biçimde o anki duygu ve düşüncelerinizi aynı şekilde karşı tarafa aktarma işine diksiyon denir. Hemen hemen herkes çeşitli kelimeleri söylerken,yanlış yerde vurgu yapar ve karşı taraf üzerinde istediği etkiyi oluşturamaz. Diyaframın sağlıklı bir biçimde kullanılması ve geniş bir kelime dağarcığı ile toplantılarda,konuşmacı olarak çıkacağınız sempozyumda ya da arkadaş ortamında kendinizi ifade etme sanatını ArtCraft Akademi diksiyon kursları İzmir ile öğrenmeye ne dersiniz ? Hayallerinize ulaşmaya artık çok yakınsınız.

 Diksiyon Eğitimi İzmir

Kelimelerin o büyülü etkisini kullanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı ! İzmir diksiyon derslerinde ;

  • Öncelikle diyafram nedir ve nasıl kontrol edilir
  • Ses Çalışma egzersizleri
  • Harf bazında genel çalışmalar
  • Kısa tekerlemeler
  • Uzun tekerlemeler
  • Metin okuma
  • En son olarak da beden dili kontrolü kavramlarını öğrenecek ve karşı tarafa kendinizi rahatlıkla ifade edebileceksiniz.

Unutmayın ki eğitim almak bir süreçtir. Diksiyon derslerinde başarılı olmak için ortalama olarak 4 aylık bir eğitim almanız ve aldığınız eğitim esnasında bol bol diyafram ve derslerde gördüğünüz egzersizleri çalışmanız gerekmektedir. Yine etkileyici konuşma açısından kelime dağarcığınızın artması da bu süreç içinde size olumlu bir katkı sağlayacaktır. Bu amaçla kitap okumanız,çeşitli dergi ya da yazıları takip etmeniz önerilmektedir.

Evde yapacağınız fazladan çalışmalar için internet üzerinden diksiyon alıştırmaları,diksiyon egzersizleri veya diksiyon egzersizi tekerlemeler olarak araştırma yapmanız ve bulduğunuz kaynaklara çalışmanız da eğitim sürecinizin kısalması üzerinde büyük bir etki sağlayacaktır.

Aşağıdaki videoda çeşitli diksiyon egzersizlerini bulabilirsiniz ;

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57