ArtCraft Akademi Blog

Elektro Gitar Türleri ve Özellikleri

İlk gitarınızı alacaksınız ya da gitar değiştireceksiniz fakat o kadar çok gitar markası,çeşidi,sahip olunan ton aralığı gibi onlarca kriterden size en uygun hangisi emin olamıyorsunuz. ArtCraft Akademi gitar kursu İzmir Gaziemir olarak sizlere bu yazımızda elektro gitar özellikleri hakkında bilgi verip elektro gitar kasa tiplerini tanıtacağız.

Yeni yıl kampanyalarından haberdar olmak için ArtCraft Bültene kayıt olmayı unutmayın !

İzmir gitar kursu ücretsiz tanışma ve deneme derslerine yeni yıl bitmeden kaydınızı yaptırmayı unutmayın !

Ücretsiz Deneme Dersi

Ücretsiz Deneme Dersi

Gitar Markaları ve Çeşitleri

Gitar dersi İzmir olarak ESP, Fenderİbanez , Jackson ve Gibson gitar markaları en çok hangi müzikte kullanılmaktadır ve gitarların karakteristik özellikleri nelerdir konularına hızlıca bir giriş yapalım istedik.

ESP

esp gitar

esp gitar

Rock, hard rock ve metal türlerine uyumlu en iyi gitarlardan biridir. Ton aralığı geniş olan bu gitarla clean tonda dahi kulak doldurucu etkiler elde edebilirken distirtion modunda ortalığı yakacağınıza eminiz. Kasa çeşitleri, Floyd Rose sistem,kaliteli ağaç ve malzeme seçimleri ESP’yi bu tarz müzik yapmak isteyenler için vazgeçilmez kılıyor. ESP fiyat olarak pahalı olduğundan yine onların yapımı olan LTD modellerine bakmanızı da kesinlikle tavsiye ediyoruz.

 FENDER

fender gitar

fender gitar

Rock,pop,blues hatta klasik müziğin en uyumlu tınladığı,Yngwie Malmsteen gibi virtüöz modunda çalışmak isteyenler için biçilmiş kaftandır Fender gitarlar. Fender’in artıları arasında en çok göze çarpan nokta inanılmaz rahat bir klavyeye sahip olmasıdır. Ton aralığı olarak geniş bir yelpazeye sahip olan bu gitar için üzücü tek haberimiz eğer istediğiniz tonlar sertse bu gitarın orjinal hali malesef size göre değil ancak çeşitli manyetik ve pedal takviyeleri ile gitarınızın tonunu değiştirmeniz elbette ki mümkün !

İBANEZ

ibanez gitar

ibanez gitar

İbanez gitarlar Fender gitarlara benzerler. Yine rock,pop, klasik müziği yorumlayabileceğiniz bu gitar markası ile aynı zamanda metal müzik türlerine de geçiş yapabilirsiniz. Rahat bir klavyeye sahip olan İbanez gitarların göze çok hoş gelen kasa çeşitleri de bulunmaktadır.

JACKSON

jackson gitar

jackson gitar

Rock ve metal tabanlı tonlara sahip olan Jackson’ı aynı kategorideki diğer gitar markalarından ayıran en temel özellik kasa tipleridir.Alışılmışın dışında kasa tiplerine sahip bu gitar ile yapamayacağınız şey yok ! Aktif ve pasif manyetik seçenekleri ile ton yelpazesini daha da genişleten Jackson gitarların aynı zamanda klavyeleri de oldukça rahattır. Türkiye satış fiyatı oldukça yüksek olan bu gitarları yurt dışından temin etmek tercihiniz olmalı aksi takdir de kesenin ağzını açmanız gerekecektir.

GİBSON

gibson gitar

gibson gitar

Ton yelpazesi en geniş olan gitarların başında gelen Gibson’ların belki de en can alıcı özelliği Les Paul kasa tipidir. Göze hoş görünmesinin yanı sıra elinize aldığınızda sizi mükemmel hissettiren,kaliteli işçilik ve malzeme seçiminin yanı sıra güzel bir klavye ve harika tonlar sizi bekliyor olacak. Gibson almak için ciddin bir bütçe ayırmanız gerektiğini belirtmemiz gerekli çünkü Gibson marka gitarların 2.el seçenekleri bile diğer gitarların sıfırından daha pahalı olabiliyor.

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Gazi Mahallesi Önder Caddesi Sinema Sokak Atmaca İş Hanı No :2 Kat: 1 İzmir / Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57