ArtCraft Akademi Blog

George Michael Kimdir ?

Bir ekol haline gelmiş dünyaca ünlü sanatçı George Michael geçtiğimiz pazar günü 53 yaşında aramızdan ayrıldı. 2016 bitti bitecek derken aramızdan ayrılan ve sevenlerini oldukça üzen ünlü sanatçının aramızdan ayrılışı sonucu onu biraz daha yakından tanıyalım,tanıtalım istedik. George Michael kimdir ? En çok merak edilen soru ise George Michael ölüm nedeni nedir ?

George Michael Ölüm Nedeni Neydi ?

George Michael

George Michael

Basına verilen açıklamada Oxfordshire’de bulunan evinde kalp yetmezliği sonucu hayatını kaybettiği duyurulan George Michael için bir diğer açıklama da polislerden geldi. ” George Michael‘in ölümünde doğal olmayan,şüpheli bir durumla karşılaşılmadığı belirtildi.”

Ünlü İngiliz Şarkıcı geçtiğimiz son 9 yılda uyuşturucu problemi yaşamış hatta uyuşturucu alarak araba kullandığı için 2 yıl süre ile araba lisansına el konulmuştu.

2010 yılında aracı ile Londra’da bir dükkana girmiş ve inceleme işlemlerinden sonra yaptığı açıklama da yine uyuşturucu etkisinde olduğunu belirtmişti.

Akıllarda Yer Eden İnanılmaz Şarkılara Sahipti

1981 yılında okul arkadaşı olan Ridgeley ile Wham adında bir müzik grubu kurmuştur. Asya ülkelerinde sahne alan ilk Batı kökenli grup olması ile önemli bir yere sahip olan Wham 1986 yılında dağıldı.

Daha sonrasında solo kariyerine devam eden usta sanatçı 40 yılı aşkın bir süre kendi parçalarını yazmış,yorumlamış ve daha o zamanlardan bir ekol haline gelmeye başlamıştı. Pop müziğin en önemli isimlerinden biri olan George Michael kariyerinde onlarca ödül almış saygın bir sanatçıydı.

İngiliz Şarkıcı George Michael’in Bazı Parçalarını Hatırlayalım

1 – Careless Whisper

2 – Freedom

3 – I’m Your Man

4 – Jesus To A Child

5 – Fast Love

 

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57