ArtCraft Akademi Blog

Gitar Çalmak İsteyenlere Birkaç Öneri

Eğer siz de bir süre gitar çalıp daha sonrasında o gitarı bir köşeye koyan kişilerden olmak istemiyorsanız,eve geldiğiniz de gitarda yapmak istedikleriniz birkaç akor basmaktan çok daha fazlası ise bu yazımızı okumanızı öneriyoruz. ArtCraft Akademi gitar kursu İzmir ile kısa sürede başarıyı yakalayın !

Gitara Başlayacaklara Tavsiyeler

Gitar Çalmak İsteyenlere Tavsiyeler

Gitar Çalmak İsteyenlere Tavsiyeler

İzmir Gitar Kursları İle Daha Fazlasını Elde Edin

1 ) İlk olarak gitar kaç ayda öğrenilir, gitar ne kadar sürede öğrenilir sorularını zihninizden uzaklaştırın. Bu düşünce yapısı sizi baskı altına alır ve kısa sürede öğrenecekseniz bile bu sürenin uzamasına neden olur.

2 ) Başlangıç aşamasında çok kaliteli bir gitar almanıza gerek yok ancak bu aşamayı atlattıktan sonra paranızın yettiği en iyi gitarı alın. Ton farkını,klavye rahatlığını hissettikçe daha da seveceksiniz gitarınızı.

3 ) Parmak uçlarınız ilk başlarda acıyacaktır ama zaman içerisinde nasır tutacağından bu his ortadan kalkacaktır. Parmak uçlarınız acıyana kadar çalışın ve asla pes etmeyin !

4 ) Çalmak istediğiniz ile duymak istedikleriniz farklı olsun. Şekilcilik yapıp kendinizi kısıtlamayın. Tür ayırt etmeden her şeyi dinleyin.

5) Ezbere çalmayın gitarda nota yerlerini kesinlikle öğrenin.

6 ) Armoni bilgisi yani sesler arasındaki melodik ilişkiye değer verin.

7 ) Pentatonik gam,majör gam ya da minör gam veya aklınıza gelebilecek her gamı en az 2-3 oktav çalmaya çalışın. Gitarın 6 teline de hakim olun ve çaldığınız gamları farklı pozisyonlarda çalmaya çalışın.

8 ) Çalışmalarınızda gitar klavyesindeki elinizi çok kasmayın ve baş parmağınız karşıdan bakan kişi tarafından görünmeyecek şekilde arkada konumlandırın,çalışmalarınızı buna dikkat ederek gerçekleştirin.

9 ) Her duyduğunuza inanmayın. Araştırın !

10 ) Akorlar çok önemlidir. Her akoru birden fazla pozisyonda çalmaya çalışın.

11 ) Gitarın klavyesi üzerinde gezinen eliniz oldukça hareketlidir ve birçok havalı hareketi yapar ancak tel kontrolünü diğer eliniz ile sağladığınızı unutmayın. Çalışmalarınız da hem sağ hem de sol ele önem verin.

12 ) Sizden iyi gitaristlerle çalmaya çalışın.

13 ) Tab sistemi veya nota okuma açısından kendinizi geliştirin,zor gibi görünse de kesinlikle öyle değildir.

14 ) Açık pozisyon denilen ilk 3 perdedeki akorlara çılgınlar gibi abanmayın. Kumsal gitaristliğinin çok daha ötesini isteyin.

15 ) Hızlı çalmak için kendinizi zorlamayın,bu bir süreçtir ve zaman içerisinde hızlanacaksınız. Sadece temiz çalmaya özen gösterin.

  • Dipnot olarak kursa gitmeden gitar öğrenmek zor bir yoldur. Ancak belirli bir süre eğitim aldıktan sonra kendinizi bir üst seviyeye taşıma şansınız vardır fakat kendi eksiğinizin farkına varabilmeli,o eksiklikleri ortadan kaldıracak egzersizler bulmalı ve onlara çalışmalısınız.

 

Metallica’nın kulaklarımızda yer etmiş olan en iyi 10 riffi ;

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57