ArtCraft Akademi Blog

Gitar & Çello Arasındaki Uyum

ArtCraft Akademi gitar kursu İzmir ve çello kursu İzmir olarak bu yazımızda sizlere bu iki mükemmel enstrümanın birlikte nasıl bir uyum içinde çalındığından bahsedeceğiz. İzmir gitar kursu veya İzmir çello kursuna katılırken çoğu kişinin aklında ; ” Evet ben istediğim parçayı çalıyorum ama bu kadar mı ? ” sorusu canlanıyor.

İzmir çello eğitimi ve İzmir gitar eğitimi ücretsiz deneme dersi iletişim numaramız ; 0507 920 74 57

mail yolu ile iletişime geçmek isteyenler için adresimiz ; info@artcraftakademi.com

Ücretsiz Deneme Dersi

Ücretsiz Deneme Dersi

ArtCraft Akademi’nin yayınları,ücretsiz ders çekilişleri,kampanyalar ve daha birçok etkinlikten haberdar olmak için ArtCraft Akademi Bülten‘e  kayıt olmayı unutmayın !

Hangi enstrümanı çalıyor olursanız olun asla tek başınıza değilsiniz bunu unutmayın. Örnek vermek gerekirse bir gitaristin sadece evde parça çalışması değil de aynı zamanda bir müzik grubu kurup onlarla prova alması gibi çelloda da aynı durum geçerlidir. Sadece klasik batı müziği veya dinlediğiniz parçaları çalmaktan çok daha farklı olarak çello ile şunları da yapabilirsiniz.

İzmir Çello Kursu İle Yeni Moda Çello Yaklaşımı

Çello ve Gitar

Çello ve Gitar

Yeni moda çello yaklaşımı nedir merak ediyorsanız bağlantıya tıklayarak önceki yazımızı okuyabilirsiniz.

1 ) Çelloya ilgi duyan çoğu kişinin youtube aramalarında karşısına çıkan çelloda akor basarak çalma. Yani arşeyi kullanamadan gitar çalar gibi isterseniz 5’li akor isterseniz direk akoru basarak bunu yapabilirsiniz.

2 ) Bu aralar yaylı enstrümanlar arasında en popüler olan konu ise vokalleri yapmak. İnsan sesine en yakın enstrüman olduğu kabul edilen çello ile bunu yapmaktan zevk alacağınızı umuyoruz 🙂

3 ) Loop pedalı kullanmak. Loop pedalı çalınan ezgileri kayıt etme üst üste bindirme özelliğine sahiptir. Üzerindeki kanallar vasıtası ile koskaca bir grubun yapacağı çalışmayı tek başınıza yapabilirsiniz. Önce basları çalar,üzerine armoni geçişleri ekleyebilirsiniz ve kullanması gerçekten çok kolaydır.

4 ) Bu yazımızın ana düşünesi ise eşlik çalışmalarıdır. Çelloya en güzel eşlik edenler enstrümanlardan biri olan gitar ile dilediğiniz parçayı yorumlayabilir az önce bahsettiğimiz vokal çalışmalarını yapabilir ya da birkaç dijital pedal alarak farklı bir etkileşim sağlayabilirsiniz.

Yazı da hep gitar çello uyumundan bahsettik, dilerseniz bir de piyano ve çello uyumuna bakalım 🙂

 

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57