ArtCraft Akademi Blog

Gitar Dersi İzmir’den Sizin İçin Elektro Gitar Amfi Önerisi

Elektro gitar birbirinden güzel onlarca tekniği barındıran ve sesi ile insanın içine heyecan katan bir enstrüman. Her enstrümanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da mevcut. Elektro gitar içinse bu durum amfidir. Elektro gitarı elektro yapan amfi seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlardan ilki yapmak istediğiniz tarza yönelik bir amfi seçimi olmalıdır.

ArtCraft Akademi gitar kursu İzmir Gaziemir olarak sizlere sıfır veya ikinci el elektro gitar amfisi alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden kısaca bahsedeceğiz. 

Diğer bir yandan bu müzikal yolda profesyonel ve hesaplı bir eğitim arıyor ancak nerede nasıl bulabilirim bu eğitimi diye düşünüyorsanız ArtCraft Akademi gitar dersi İzmir Gaziemir‘e en yakın zamanda uğramanızı tavsiye ediyoruz. Gelmeden önce bizi arayıp ücretsiz deneme dersi için randevu alabilirsiniz.

Randevu almak için iletişim bilgilerimiz ;

Telefon veya whatsapp : 0507 920 74 57

mail adresimiz ; info@artcraftakademi.com

Ücretsiz Deneme Dersi

Ücretsiz Deneme Dersi

İzmir Gitar Kursundan Elektro Gitar Amfi Tavsiyesi

Öncelikle amfi alırken ilk dikkat etmeniz gereken durum ne tarz müzik yapacağınızdır. Evet başlangıç bütçesi dahilinde alacağınız amfilerde çok fazla bir ton farkı yakalayamıyorsunuz ancak biraz daha bütçenizi zorlamanız durumunda alabileceğiniz amfi seçeneği artmaktadır ve bu konuda doğru bir adım atmak gerekir.

Elektro Gitar Amfi

Elektro Gitar Amfi

  • Okuduğunuz bilgiler doğrultusunda bir fikir sahibi olun ancak yazan her yazıya güvenmeyin,bu nedenle alacağınız amfiyi kesinlikle deneyin. Belki de isteklerinizi tam karşılamayan bir ton aralığına sahip olur.
  • Alternatif,pop,rock,blues müzik için genellikle marshall elektro gitar amfisi gayet güzeldir ancak daha sert tonlar istiyorsanız ya amfi seçimini Peavey,ENGL,Blackstar ürünleri arasından yapmalısınız. İkinci bir seçenek olarak ise pedal etklinliğidir.
  • Eğer güzel bir distirtion pedalınız varsa amfiniz yalın halde istediğiniz tonu vermese bile istediğiniz tona yakın bir ses alabilirsiniz.
  • İkinci el amfi alırken yapmanız gerek şey ise kesinlikle amfinin bağlantı kablolarının temas gücünü kontrol etmek ile beraber kabinlerin hasarlı olup olmadığına bakmanızdır. Bunun yanında jak girişlerine bakmanız ve denemeniz önerilmektedir.
  • Başlangıç için ne tarz bir elektro gitar amfisi almalıyım diye düşünüyorsanız İbanez,Boston gibi markaların 10 Wattlık ürünlerini kullanmanız başlangıç için en ideal ve bütçenizi yormayacak seçim olacaktır.

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57