ArtCraft Akademi Blog

Hammer On Nasıl Yapılır ?

Akıcı bir şekilde gitar çalmak sadece sağ ve sol arasındaki penalama koordinasyonu dışında diğer elektro gitar tekniklerinin isimlerini bilmeli ve bunlara yeterli zamanı ayırarak bu teknikler üzerinde de çalışma yapmanız gerekmektedir.

ArtCraft Akademi gitar kursu İzmir Gaziemir sizlerin gelişimine önem veriyor en güncel çalışma planları ile sizleri kısa sürede hedefinize ulaştırmak için tüm bilgi birikimini sizinle paylaşıyor. İzmir gitar kursu ücretsiz deneme derslerine katılmak,bu ailenin bir parçası olmak için hiçbir zaman geç değil.

Ücretsiz Deneme Dersi

Ücretsiz Deneme Dersi

Gitar Dersi İzmir İle Hammer On Nasıl Yapılır Öğrenin

Elektro gitar

Elektro gitar

Hammer on nedir kelime anlamı olarak çekiçleme demektir. Hammer on yapmak için bir pena vuruşu gerekli değildir. Peki hammer on kullanmanın avantajı nedir ? Çok fazla penalama kullanmak ve akıcılığı bozabilir bu nedenle buradaki notaları bağlı çalmak ve sonuç olarak hammer on tekniğini kullanmak size bu akıcılığı sağlayabilir. Bu tekniğini kullanabilmek için parmaklarınızı düzenli olarak çalıştırmalı ve kaslarınızı güçlendirmelisiniz.

Hammer on eğer bir pena vuruşu varsa kendinden sonraki notayı pena vuruşu yapmadan çıkarmanızı hedefler. Örnek vermek gerekirse en alt telde işaret parmağınız 5.perde de La notasında olsun,işaret parmağınız basılıyken pena vuruşu yaptıktan sonra 7.perde de bulunan Si notasını elde etmek için bir pena vuruşu tekrar kullanılmaz ve oraya gelmesi gereken yüzük parmağınız klavyeye vurur.

Eğer bir pena vuruşu olmadan hammer on yapmak isterseniz klavyeye parmağınızı vurmanız yeterli olacaktır. İstenilen notayı elde etmek için kuvvetli bir şekilde parmağınızı o perdeye vurduğunuz takdirde temiz bir şekilde sesi elde etmiş olacaksınız.

Hammer On Nasıl Yapılır Merak Ediyorsanız ;

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57