ArtCraft Akademi Blog

Harry Potter Konseptli Sanat Merkezi

Manchester’dan Londra’ya tren yolculuğu yaparken zihninde parlayan ve durduramadığı bir kıvılcımı kağıda dökmesi ile başlamıştı aslında her şey. 

J.K Rowling’in seyahati sırasında ki bu seyahatin 263 km olduğu düşünülürse yaklaşık 5 saat sonra trenden indiğinde kitaptaki karakterlerin çoğunu yarattığını ifade etmişti. Büyük bir heyecanla okuduğumuz ilk kitabı adeta bize yeni bir dünya yaratmış ve bu dünyanın içine dahil olmak için, bu sihir dolu dünyayı yaşamak için bize inanılmaz bir fırsat sunmuştu. 

harry-potter-konseptli-oda

harry-potter-konseptli-oda

Muggle’lar ike seherbazlar arası ilişkiler, karakterlerin ve büyüleri isimleri, iksirler ve tabi ki de birçoğumuzun keşke gerçek hayatta da olsa dediğimiz quidditch sporu zihnimizin içine öyle bir yerleşmişti ki daha serinin ilk kitabını okuduğumuz anda her birimiz birer potterhead olmuştuk !

Güzel olan her şeyin bir sonu olduğu gerçeğini değiştiremedik malesef…

  • Asalarımızı alıp bildiğimiz tüm büyüleri de yapsak
  • Film setlerinde ya da dünyanın her bir şehrinde yürüyüşe de çıksak malesef Harry Potter’ın bu inanılmaz serisi 7. kitabı ile son bulmuştu.
Hogwarts

Hogwarts

Açıkça ifade etmek gerekirse son kitabı aldıktan uzun bir süre okuma kararı almıştım. Bittiğine inanamıyor, yeni bir kitabın daha gelmeyeceğini bilmek beni içten içe üzüyordu. Seri bitmesin düşüncesi ile uzun süre son kitabımı raflarda beklettim ama sonunda dayanamayıp okuma kararı aldım…

Aradan yıllar geçti ve kitapları ile zihinlerde filmleri ile de gözlerimize görsel bir şölen yaratan ve bizi bu dünyanın tadına varmamızı sağlayan J.K Rowling, Harry Potter ‘ın devam niteliği taşımasa da bizi yine aynı büyülü dünyaya farklı bir açıdan sokabileceğini ifade etti ve geçtiğimiz sene yayına giren Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar ? filmi ile bizi tekrar seherbazlar dünyasına sokmuştu. Filmin seri halinde geleceği düşüncesi bile içimizdeki o heyecanın tekrar ortaya çıkmasını sağlamıştı.

Bu film serisine bir yenisi daha ekleniyordu, Voldemort : Varisin Kökenleri…

Harry Potter dünyasına bu kadar alışmışken, kendisinden kopamazken bunu yaşamaya nasıl edebiliriz diye düşündük…

Sonuç mu ?

Türkiye’nin Harry Potter konseptine sahip sanat merkezi olan ArtCraft Akademi’de bunu hem kendimiz hem de sizin için başarmaya çalıştık.

Fantastik canavarları çok uzakta aramaya gerek yok adlı yazımızı okuyarak odamızın fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

Ve tabi ki de son olarak…

Yan flüt öğretmenimizin mükemmel eşliği ile sizler için Harry Potter konseptli odamızın bir videosunu çektik.

9 3/4 biletlerinizi almayı unutmayın !

harry potter bilet

harry potter bilet

 

 

 

 

 

 

 

 

Gelin şimdi bu büyülü dünyayı sizlerle yaşayalım…

 

 

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57