ArtCraft Akademi Blog

İyi Gitar Çalınması İçin Yapılması Gerekenler

Daha iyi nasıl gitar çalınır ve gitarist olmak için ne yapmalıyız sorularının cevaplarının bulunduğu eğitici ve düşünce gücünüzün sınırlarını zorlamanız gereken ArtCraft Akademi gitar kursu İzmir makalemize hoş geldiniz. Hayallerinize ulaşmanın en kolay yolu İzmir Gaziemir gitar kurslarından geçiyor. Ücretsiz deneme derslerimize sizleri bekliyoruz,hadi ne duruyorsunuz denemesi bedava !

Ücretsiz gitar eğitimi İzmir deneme derslerine katılmak için bizlere ulaşabileceğiniz telefon numarası ve mail adresleri ;

Telefon : 0507 920 74 57              mail : info@artcraftakademi.com

ArtCraft Akademi‘ye nasıl ulaşabilirsiniz ?

Nasıl ulaşırım yazısına tıklayarak iletişim sayfamıza gidebilirsiniz.

Gitar Dersi İzmir İle Gitar Çalmak İstiyorum !

1 ) Karar Verin

Les Paul

Les Paul

İyi bir gitarist olmak için daha yolun başında bu kararı vermelisiniz çünkü bu yol ucuz ve kolay olmayacak,çok sancılı dönemleri de olacak. Gitarı hayatınızın merkezine koymalısınız ve düzenli yapacağınız çalışmaları asla aksatmamalısınız. Nedeni ise çok istediğiniz bir seviyeye gelmek için uzun süre çalıştıktan sonra verilen 2 aylık arayı tekrar gitarı elinize aldığınızda kapamak için 2 aydan fazla süre harcamanız gerekmesidir. Siz gitarı ne kadar çok isterseniz o da size müziğin büyülü dünyasının kapılarını o kadar hızlı aralar.

2 ) Hayalini Kurun

Gitar Çalan Kadın

Gitar Çalan Kadın

Aslında hayatımızda ki en ufak detaylar bile hayal etmek ile başlıyor. Kullanmayı çok sevdiğiniz arabanızdan tutun da dünyanızı daha güzel bir hale getirmiş olan sevgiliniz gibi. Gitar çalmak için illa gitarın elinizde bulunması gerekmez. Kendinizi gitar çalarken hayal edin,onlarca insana konser verdiğinizi. Bu sizin gitara olan bağlılığınızı arttıracak ve çalışma istediğinizi üst seviyelere çıkaracaktır.

3 ) Sabırlı Olun

Gibson Les Paul

Gibson Les Paul

Gitar çalarken yapılan en büyük hatalardan biri kısa sürede inanılmaz iyi seviyelere gelmeyi isteme düşüncesidir,tabi ki haliyle böyle bir durum olmadığı için gitar çalan kişi kısa sürede enstrümandan kopmaktadır. Bunu uzun bir yolculuk olarak düşünmeniz ve sonuca ulaşmak için sürekli çalışmanız gerektiğinin bilincini asla kaybetmemelisiniz. Unutmayın yokuş çıkmak zordur ancak güzel manzara en tepedeyken seyredilir !

4 ) Ekipmanların Önemi

Elektro Gitar Ekipman

Elektro Gitar Ekipman

Elektro gitar çalıyorsanız ilk yapmanız gereken kendinize bir amfi almak olmalıdır. Amfisiz de çalışılabilir elbette ancak elektro gitarın tüm mucizesinin amfide gizli olduğu da düşünülürse bir tane edinmek faydalı olacaktır. Diğer bir husus ise zaman içerisinde geliştikçe kendinize bütçe ayırarak çeşitli pedallar,gitar manyetiği ya da doğrudan gitar değiştirmeyi düşünmelisiniz. Yaptığınız bir işte kendinizi sürekli güncellerseniz bu işten alacağınız tat üst seviyelere çıkacaktır. Bunun en basit örneği başlangıç seviyesi gitarı uzun süre kullandıktan sonra daha kaliteli bir modele geçince bile hissettiğiniz o duygudur. Hatırlıyor musunuz ? İşte sürekli olarak o duyguyu canlı tutmak gerekli.

5 ) Tekniğinizi Geliştirin

Sadece dinlediğiniz ve yapmak istediğiniz müzik tarzına ait parçalar çalışmayın ya da o teknikleri yoğun bir şekilde içeren egzersizlere zaman ayırmayın. Rock müzik dinliyorsanız aynı zamanda jazz da çalışın mesela. Farklı teknikler,farklı armoni kuralları sizin zihninizde bir kıvılcımı ateşleyebilir ve kendi müziğinizi yapma konusunda da alt yapınızı oldukça sağlam bir duruma getirebilir.

 

Seni etkileyecek mükemmel bir solo performansına ne dersin ?

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57