ArtCraft Akademi Blog

Karakalem Göz Çizimi Aşamaları

Bir yüzü çizmeden önce yüzü oluşturan kısımları ayrı ayrı zihninizde canlandırmanız gerekmektedir. ArtCraft Akademi resim kursu İzmir Gaziemir olarak bu yazımızda zihninizde canlandırdığınız göz figürünü kağıda nasıl aktarmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Kolay göz çizimi nasıl yapılır hep beraber resimleri ile birlikte inceleyelim.

İzmir resim kursu ücretsiz deneme derslerine katılmak için hiçbir zaman geç değil. İster bireysel isterseniz atölye derslerine katılabilir ve kısa sürede doğru tekniklerle karakalem nasıl çizilir öğrenebilirsiniz.

Göz nasıl çizilir yazımızı okumadan önce dilerseniz karakalem çizmek için gerekli malzemeler nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Ücretsiz Deneme Dersi

Ücretsiz Deneme Dersi

Karakalem Göz Çizimi Nasıl Yapılır

Göz çizimine başlamadan önce ayna karşısına geçerek gözünüzü incelemenizi tavsiye ediyoruz. Bunu yapmanızda ki temel amaç şudur ;

Çoğu kişi ilk göz çalışmalarında gözün alt ve üst sınırı aynı çizer ancak baktığınızda fark edeceksiniz ki bu sınırlar birbirinden farklıdır. Bu sınırları zihninizde oluşturduktan sonra göz yuvarlağını doğru bir şekilde yerleştirmemiz gereklidir. Aşağıdaki resimde mavi renkle gösterilen göz çizilmesi gerekeni temsil etmektedir.

karakalem göz resmi

karakalem göz resmi

karakalem göz resmi

karakalem göz resmi

Yukarıda gördüğünüz çizimde ilk tamamlanan noktalar gölge alanları ve kullanımlarıdır. Dikkat edilmesi gereken nokta parıldamanın olduğu yerlere asla karakalem değmemesidir. Çizerken buna olabildiğince dikkat edilmesi gereklidir. Peki ya değerse sorusuna gelirsek kalemin değdiği yerler silinebilir fakat iz tamamen çıkmayacak,kağıt üzerinde bir renk değişimi bırakacağı için ilk durum gibi parlak durmama ihtimali çok yüksektir.

karakalem göz resmi

karakalem göz resmi

Son aşamada ise göz kapakları belirgin hale getirilir. Göz altı torbaları ise gölgelendirme yapılır ve bu işlemler sonucunda temel göz taslağı elde edilmiş olur.

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57