ArtCraft Akademi Blog

Karakalem Gülen Dudak Çizimi

ArtCraft Akademi resim kursu İzmir olarak sizlere resim çizmenin inceliklerini anlatmaya devam ediyoruz. Bugünkü yazımızda gülen dudak çizimi,gülen ağız çizimi ve dudak çizdirme konularına değineceğiz. Dilerseniz önceki yazılarımız olan kolay göz çizimi nasıl yapılır ve basit burun çizimi nasıl yapılır yazılarımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

İzmir resim kursu ücretsiz deneme ve tanışma dersleri hız devam ediyor. Hayallerinize ulaşmak için düşüncelerinizi ertelemeyin ve bir an önce harekete geçin !

Ücretsiz Deneme Dersi

Ücretsiz Deneme Dersi

İzmir Resim Dersi İle Karakalem Dudak Çizimi

karakalem dudak

karakalem dudak

Daha önce sizlerle paylaşmış olduğumuz yazılarda olduğu gibi dudak çizimine geçmeden önce ayna karşısında hem dik hem de yan açılardan dudağınızı incelemeniz yararlı olacaktır. Anatomik yapısını gördükten ve zihninize iyice kazıdıktan sonra yapmanız gereken tek şey bol pratiktir. Yine daha önceki yazılarımızda olduğu gibi şunu belirtmek istiyoruz : ” Resim çizmek bir süreçtir. Olmuyor diye bırakmak kolaya kaçmaktan başka bir şey değildir. Yetenek denilen unsur dahi disiplinli bir çalışma ve zaman ayırma ile sivrilir.Bu nedenle çalışmayı,denemeyi asla bırakmamalısınız.”

Dudak çizerken izlemeniz gereken yol şudur ;

  • Alt dudak ve üst dudak arasındaki farkı anlamanız gereklidir. Üst dudağımız alt dudağa göre daha kalındır ve kırışıklık içerir. Üst dudağın hemen üzerindeki çukur ve alt dudağın hemen altı resim üzerine dengeli bir şekilde yerleştirilmelidir  aksi takdir de orantısız bir yüz ortaya çıkacaktır.
  • Tonlama önemlidir. Dudağın dış hatlarını bastırmadan kağıda geçtikten sonra koyulaştırma işlemi için acele etmeyin.
  • Hayali bir çizim yapıyorsanız zihninizdeki resme iyice odaklanın,ona en yakını oluşturmaya çalışın ve bunu yaparken olabildiğince kendinize objektif olun çünkü zihninizdeki resmi bir tek siz biliyorsunuz.
  • Eğer bir portre çalışması yapıyorsanız kendi yorumunuzu katmadan önce bire bir aynısını çizmeye çalışmanız çizim becerilerinizi zorlayacak ve sizi geliştirecektir.

Dudak çizdirme tumblr sonuçlarına bakmaktan çok daha yararlı olacaktır sizin için 🙂

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57