Hayatınızın geri kalanını birlikte geçireceğiniz doğru kişiyi belki hemen buldunuz belki de onlarca zaman beklediniz.. Hayalini kurduğunuz düğünün tüm hazırlıkları ile en başından son anına kadar ilgilendiniz. Peki bu özel gecede eşinizle birlikte yapacağınız dansın hazırlıklarını yaptınız mı ?

Düğün Dansı Kursu

İzmir Düğün Dansı Dersleri

Bu özel gününüzde yapmak istediğiniz düğün dansını sevdiğiniz kişinin kollarında sağa sola sallanarak mı geçirmek istiyorsunuz yoksa bu önemli gecede gelenleri büyüleyecek, konuklarınızı harekete geçirecek ve herkesin sizin alkışlamasını sağlayacak etkileyici bir dansı mı tercih edersiniz ?

Düğün dansı nedir ?

Düğün Fotoğrafı

Düğün dansı, gelin ve damadın hayatlarındaki en önemli günlerden biri olan evlilik gününde , bu özel anı hem kendilerinin hem de gelen konukların hafızalarına kazıyacakları duygulu ve etkili güzel bir paylaşımdır.

Düğün dansında dikkat edilmesi gerekenler

  • Bu özel gününüzde istemediğiniz bir dans türü, sizi zorlayacak ve mutsuz edecek hareketler ve eğer ders alıyorsanız size öğretilen baştan savma bir kareografi ile o gün dans etmek yerine
  • Her anından zevk alacağınız, sanki her gün bu rahatlığı hissediyormuşçasına doğal hareketlerle belirli kalıplara bağlı kalmadan size özel dans adımlarınızın olduğu,dans etmeye çalışıyor gibi değil de gerçekten de dans edebildiğiniz bir an yaşamak istemez misiniz ?

 

 


Düğün Dansı Nasıl Olmalı ?

Düğün dansı yazısı

  • Dans kendi içinde çeşitli alanlara ayrılmaktadır fakat düğün dansı diye bir dans çeşidir bulunmamaktadır.
  • Düğün dansı kursu İzmir olarak amacımız sizlere belirli kalıplara bağlı kalmadan, yetenekleriniz doğrultusunda en doğal şekilde görünecek ve en çokta sizin zevk almanızı sağlayacak bir dans ortaya çıkarmaktır.
  • Eğer eşli danslarda yavaş bir müzik “ slow dance ” üzerine çalışmak istiyorsanız Tango, Rumba, Vals gibi türlerle
  • Enerjik,farklı, ilginç düğün dansları ile ilgili bir düşünceniz varsa Cha Cha, Salsa gibi dans kategorilerinden örnekler alınarak dans edecek çiftin istediği özellikler doğrultusunda hazırlıklar yapılmaktadır.

Düğün Dansında Tercih Edilecek Müzikler Nelerdir ?

Düğün dansı yazısı

Düğün dansı için müzik seçimi konusunda dikkatli olmak gerekmektedir. Sizin seçtiğiniz ve öğrendiğiniz dans figürlerinin enerjisini yansıtacak bir seçim yapmanız hem dans ederken kendinizi daha iyi hissetmenizi hem de güzel enerjinizin etrafa yayılmasını sağlayacaktır.

  • Bunun dışında dans müziği seçilirken düğün konseptinize, kişisel zevklerinize göre ayarlamalar yapılmaktadır.

Düğün Dansını Öğrenmek Ne Kadar Süre Alır ?

Düğün dansı yazısı

Düğün dansına en kısa sürede başlamanız sizin için en doğru karar olacaktır. O büyük gün yaklaştıkça yapmanız gerekenlerin listesi daha da uzayacak ve bu nedenle gereken zamanı ayıramayabiliyor olacaksınız.

Düğün dansı derslerine en az 2 ay gibi bir süre önceden başlamanızı öneriyoruz. ” Zaman sıkıntısı yaşayabilirim ” diye düşünüyorsanız umutsuzluğa kapılmayın. Size özel hazırlanan eğitim paketlerimizde belirlenecek mevcut ders saati dışında da kendinizi geliştirmeniz ve pratik yapmanız için oldukça zamanınız olacaktır.

İzmir dans kursları ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak için bizi arayabilir ve aklınıza takılan soruları yöneltebilirsiniz.