Sonunda karar verdin ve artık sen de gitar çalmak istiyorsun ! Peki gitar eğitim süreci nasıl oluyor, güvenilir bir gitar kursu nasıl bulabilirim diye mi düşünüyorsun ? Bu yazımızın kapsamında genel olarak şu soruların cevaplarını paylaşacağız. ;

 • Gitar kursu hakkında merak edilenler 
 • Hangi gitar eğitimi benim için daha uygun 
 • Çocuklar için gitar kursunuz var mı
 • ArtCraft Akademi bünyesinde gitar dersi almanın artıları
 • Hangi gitar türlerinin dersi veriliyor
 • Sanat merkezimize nereden nasıl gelebilirsin

Dinlediğiniz bütün parçalarda kullanılan, standart olarak altı telli ancak bas gitar için dört veya daha fazlı telli, parmak veya pena kullanılarak çalınan aynı zamanda ne şekilde çalıyor olursanız olun kendine özel teknikleri olan ve istenilen tonun elde edilmesi için çeşitli ağaçların kullanılarak yapıldığı enstrümandır. Klasik, Jazz, Akustik, Elektro, Bas gitar olmak üzere birçok çeşidi vardır.

gitar kursu İzmir Gaziemir

Her anından zevk alacağınız öğrenme ve memnuniyet garantili İzmir gitar dersleri artık Gaziemir merkezde. Kişiye özel müfredatın tadını çıkaracağınız derslerimizde artık istediğiniz seviyede gitar çalabilirsiniz. Güler yüzlü eğitmen kadromuz ile sizleri aile ortamından farklı olmayan samimi ilişkilerin kurulduğunu sanat merkezimizde gelişiminizi önceliğimiz olarak belirliyoruz.


Gitar Öğrenmek İsteyenler İçin Gitar Kursu İzmir

ArtCraft Akademi gitar kursu İzmir olarak gitara başlama, kendini geliştirmene, enstrüman üzerindeki hakimiyetini arttırarak çeşitli parçalar çalabilmene ve bunları etrafınızdaki kişilerle paylaşman konusunda yardımcı olabilecek,daha kapısından adım attığın anda her santiminde sanatı en yoğun şekilde hissetmeni sağlayan bir İzmir’de bir müzik kursudur.

Gitar Kursu İzmir Gaziemir

ArtCraft Akademi Gitar Dersleri İzmir’ de Akla İlk Gelen Yerlerden Biri

 • En kolay çalınabilen enstrümanlardan biri olan gitar, grup çalışmalarında uyumu arttıran, bir olma düşüncesini hissettiren, bireyin kişisel gelişimini üzerinde olumlu etkisi olan bir enstrümandır.
 • Sosyal bir enstrüman olan gitarla uğraşan kişilerin diğer kişilere oranla daha fazla dışa dönük, özgüveni yerinde, kendini girdiği ortamlarda rahatça ifade edebilmektedir.
 • Bunu yanı sıra birçok enstrümana göre elde etmesi daha uygundur bu nedenle enstrüman çalmak istiyorum ama karar veremiyorum diyorsanız gitar eğitimi ile müzik hayatına giriş yapabilirsiniz.
 • Daha sonrasında ise başka bir enstrümana geçme düşüncen varsa, gitar eğitimi sırasında kazanmış olacağın temel ritm kalıpları, ezgiler ve akor bilgileri ile çalmak istediğin diğer enstrümanlar arasında bağlantı kurabilir ve çok daha hızlı bir şekilde ilerleyebilirsin.
 • Kısa sürede kendimi geliştireyim, arkadaşlarımın yanında ben çalayım onlar söylesin diyorsan gitar tam senlik !

Aklında hala sorular mı var ? Okumaya devam et eminiz ki onları da yanıtladık ya da istersen çık gel ve deneme dersi ile ;

 • Hem öğretmenimiz ile tanış
 • Öğrenmek istediğin daha detaylı konular varsa profesyonel birinden bu cevapları al
 • ArtCraft Akademi ve ailesinin nasıl bir yer ve kişilerden oluştuğunu kendin keşfet
 • Hem de gelip gezmek, bir çay içmek ve deneme derslerinden yararlanmak için hiçbir şey ödemene gerek yok !

ArtCraft Akademi tarafından sağlanan ücretsiz hızlı gitar derslerine  katılabilir, eğitmenlerimizle tanışabilir ve sorularınızı sorabilir ve İzmir’in her yerinden kolaylıkla kursumuza ulaşım sağlayabilirsiniz.


Gitar kursu hakkında merak edilenler

 • Gitar çalmayı öğrenme sürecinde yetenek ne kadar etkilidir ?
 • Yeteneğim olduğunu düşünmüyorum ancak düzenli çalışarak gitar çalmayı öğrenebilir miyim ?
 • Sevdiğim şarkıları gitar ile ne kadar zamanda çalmayı öğrenebilirim ?
 • Gitarım yok ancak gitar derslerine kayıt olmam beni geliştirir mi ?
 • Gitar çalmak zor mu ?
 • Gitar çalmak için yaşım çok mu geç ?
 • İzmir’de gitar fiyatları ne kadar ?
 • Gitar almak istiyorum bu konuda yardımcı oluyor musunuz ?
 • Elektro gitar çalmak için önce klasik gitar öğrenmek gerekli mi ?
 • Gitar dersi işleyişi nasıl oluyor ? Ders saat ve günleri nelerdir ?
 • Nota öğrenmeden gitar dersi alınabilir mi ?

Yukarıdaki sorular gitar derslerine başlamak isteyen çoğu kişinin aklını kurcalayan sorulardır. Gelin her birini tek tek yanıtlayalım.

gitar hakkında sık sorulan sorular

 1. Gitar çalmayı öğrenme sürecinde yetenek %30 disiplinli bir şekilde çalışmak ise işin %70 hatta daha fazlasını oluşturmaktadır. Yetenek kavramı bir parça ya da egzersizi çalarken şu şekilde karşımıza çıkmaktadır. Herhangi bir öğrenci 2. seferde doğru yapabiliyorsa kimisi de 6. seferde doğru yapabilmektedir fakat işin sonucunda her iki kişide yapabilmektedir.
 2. Aslında bu sorunun cevabını bir üst maddede belirttik. Yetenek abartılmaması gereken bir kavramdır. Kısacası ne kadar yetenekli olursanız olun çalışmadan asla ilerleme gerçekleşmez. Gitar çalmayı öğrenmek istiyorsak disiplinli bir şekilde günü gününe çalışmak gereklidir.
 3. Sevdiğin parçaları gitarda ne kadar sürede çalabileceğini öğrenmek istiyorsan öncelikle ne tarz parçalar sevdiğini bilmek gerekiyor. Gitar dersleri süresince ilk ayın sonundan itibaren rahatlıkla parça çalabilir seviyeye geliyorsun fakat istediğin parçalarda kullanılan teknikleri oturtmak ya da parçanın orijinal hızında çalmak için bol tekrar yaparak hızlanmak gereklidir.
 4. Gitar derslerine başlamak için ilk zamanlarda bir gitara ihtiyacın yok. Kendini geliştirene kadar sanat merkezimizde gelip dilediğin kadar etüt yapma imkanın var.
 5. Gitar çalmak zor değildir sadece biraz zaman ve özveri isteyen bir uğraşıdır.
 6. Gitar çalmak için herhangi bir yaş aralığı bulunmamaktadır. Eğer gitar çalmayı gerçekten istiyorsan yaşın hiç bir önemi yok.
 7. Anlaşmalı olduğumuz müzik evlerinden sizler adına daha uygun fiyatlarla dilediğiniz enstrümanı temin edebiliyoruz.
 8. Gitar fiyatları İzmir sizin bütçenize ve almak istediğin veya çalmak istediğiniz gitar türüne göre değişiklik göstermektedir. Daha detaylı bilgi için bize mesaj atabilirsiniz.
 9. Elektro gitar çalmak için klasik gitar öğrenmek gerekli değildir. Dinlediğiniz ve çalmak istediğiniz müzik türüne göre gitar seçimini yapmak en sağlıklı karar olacaktır.
 10. Gitar derslerimiz hem sınıf hem de bireysel olarak gerçekleşmektedir. Sınıf derslerinde katılımcılar ile ortak bir şekilde günleri belirlerken bire bir derslerin gün ve saatlerini öğrenci ve öğretmen ortak bir şekilde belirlemektedir.
 11. Nota öğrenmeden gitar çalmak mümkündür. Bu işlem için geliştirilen tab sistemi kullanılmaktadır.

Çocuklar için gitar kursunuz var mı ?

çocuk gitar kursu İzmir Gaziemir

Her çocuğun, sanat eğitimi alabileceği bir ortamda çalışması ve paylaşımda bulunması şüphesiz ki sosyalleşmesinde çok önemli bir yere sahiptir. Çocukların  müzikal olarak gelişmesi için ilk önce dinlemeyi çözmesi gerekmektedir ve sanılanın aksine çocuklar belirli bir müziği dinlemekten sıkılmaz. Bu aktif bir öğrenme sağlamaktadır.

Küçük yaş grupları için gitar kurslarımız devam etmektedir. Genel katılım yaşı en az 6 dır ancak yine de ders aldırmayı düşünüyorsanız öğretmenimiz ile bir ön görüşme yapmak en sağlıklı davranış olacaktır. Çocuklar daha oyun çağında olduğu için derslere ilgisini en yüksek seviyede tutmak için çocuğunuza özel müfredat uygulanmaktadır.

Küçük yaş grupları için verilebilecek diğer bir eğitim ise yaratıcı drama kursudur. Daha detaylı bilgi için bağlantıya tıklayarak drama eğitimleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

ArtCraft Akademi bünyesinde ders almanın artıları nelerdir ?

gitar ve sosyalleşme

 • Esnek ders saatlerinden yararlanabilirsin. Haftanın 7 günü sabah 9 akşam 22 arası dilediğiniz saate ders alman mümkün.
 • Kişinin çalmak istedikleri parçalar doğrultusunda hazırlanan kişiye özel müfredat.
 • Her yaş aralığına uygun eğitim imkanı.
 • Ders saatleri dışında gelip ücretsiz bir şekilde etüt yapma imkanı.
 • Sıcak, eğlenceli, her bireyin sanat ile ile uğraştığı bir aile ortamı.
 • Sınıf veya bire bir özel ders seçeneği.
 • Uygun fiyatlı bütçenizi yormayacak gitar dersleri.
 • Sene sonlarında düzenlenen etkinliklerde onlarca kişiye gitar çalma fırsatı.
 • Gaziemir’in kalbinde tam meydanda kolay ulaşılabilen bir konumda eğitim merkezi.
 • Bütçeniz dahilinde en ekonomik şekilde enstrüman temini.

Bu bilgiler güzel ama bir de gözlerimle görmek isterim dersen dilediğin zaman uğrayabilirsin. Sosyal medya hesaplarımızı da ziyaret ederek sanki gelmiş gibi sanat merkezimin mükemmel ortamına göz gezdirebilirsin.

Hangi gitar kursu benim için daha uygun ?

Sanat merkezimizde klasik gitar, bas gitar, akustik gitar, elektro gitar ve caz gitar dersleri verilmektedir. Gelin ders içeriklerini sizlerle kısaca paylaşalım ve nasıl ilerliyoruz öğrenelim.

Dinlemeyi ve çalmayı istediğin müzik türüne göre senin için en uygun gitarı birlikte seçelim ve kısa sürede birlikte parçaları çalmaya başlayalım.

Hangi gitar türlerinin eğitimi veriliyor ?

Klasik gitar kursu İzmir

klasik gitar eğitimi İzmir Gaziemir

Klasik gitar eğitimine öncelikle diğer gitar türlerinde olduğu gibi enstrümanı daha yakından tanıyarak başlıyoruz. İlk dersimizden itibaren gitar çalmayı öğrenmenizi sağlayacak ve parmaklarınızın gelişimini hızlandıracak yoğun bir parmak egzersizi ile giriş yapıyoruz.

Sonrası mı ?

Sonrasında tamamen sizin çalmayı istediğiniz parçalar dahilinde ilerlemek istediğiniz düzeye doğru bir müfredat oluşturuluyor ve her ders bir öncekinin üzerine yeni bilgiler koyarak yolumuza devam ediyoruz. İsterseniz klasik müzik çal istersen sahil gitaristi ol!

Çok kısa bir sürede temel akorları öğrendikten sonra birçok parçayı çalabileceğin gibi parmak kontrolü ve arpej yeteneğinin gelişmesi ile birlikte klasik gitar parçaları da rahatlıkla çalabileceksin.

Teori ile birlikte gitar  eğitimimizde sadece derslerde öğrendiklerini değil aynı zamanda evde çalışman için verilen ayrı etütler sayesinde kısa sürede başarıyı yakalayacaksın.


Elektro gitar kursu İzmir

elektro gitar kursu İzmir Gaziemir

70’ler 80 ‘ler ya da günümüz hiç fark etmez ! Her tarz müzikte kullanılan elektro gitar ile dilediğiniz parçayı çalmayı öğreneceksiniz hem de ilk haftadan itibaren !

Elektro gitar eğitimine öncelikle gitarda ilk öğreneceğiniz teknik olan alternate picking nedir çalışması ile başlıyoruz. Mekanik olarak parmak çalışmaları ile parmaklarınızı geliştirmeye devam ederken çeşitli parçalar ile de bu sürecin hızlanmasını sağlıyoruz.

Rock, Metal , Funk veya Pop hiç fark etmez siz sadece yönelmek istediğiniz alanı bizimle paylaşın, geri kalan kısımda sadece size göre oluşturulan müfredat kapsamında düzenli çalışmak kalıyor. Elektro gitar derslerimizde sadece solo kalıpları ya da riffleri öğrenmenin yanı sıra onları doğaçlama nasıl kullanacağınız konusunda altyapı üzerine çalışmalar yapıyoruz ve sonuç olarak müzik gruplarının aranan solo veya ritm gitaristi siz oluyorsunuz !


Bas gitar kursu İzmir

bas gitar eğitimi İzmir Gaziemir

Hangi müzik türü olursa olsun alt yapıyı dolduran ve müziğin genel gidişini şekillendiren bas gitar eğitimlerimize diğer gitar derslerinde olduğu gibi enstrümanı daha yakından tanımanızı sağlayacak şekilde çeşitli bilgiler verdikten sonra dik basma egzersizleri ile gelişiminizi hızlandırıyoruz.

Sevdiğiniz müzik tarzına göre çeşitli parçaların içinden bölümlerin çalışılması ile birlikte motivasyonu artan öğrenci bu çalışmalar sonucunda çalmak istediği parçalara daha çok zaman ayırıyor ve kişisel gelişim sürecini hızlandırıyor.


Caz gitar kursu İzmir

caz gitar kursu İzmir

Caz gitar dersleri armoninin en yoğun hissedildiği derslerimizden biri. Caz gitar çalmayı öğrenirken aynı zamanda parça armonileri incelenmekte olup bunlar sizin temel armoni bilginizin alt yapısını oluşturuyor.

Gitar dersleri hakkında merak ettiğiniz konular olduğunu biliyoruz. Sizler için gitar kurslarımız ile ilgili en çok sorulan soruları aşağıda topladık. Bu sorular dışında aklınıza takılan ya da sormak istediğiniz soruları konuşma panelinden bize istediğiniz zaman iletebilirsiniz.

Sanat merkezimize nasıl gelebilirsin ?

Gaziemir meydanda bulunan sanat merkezimize Torbalı, Tire, Menderes, Ayrancılar.Buca,Hatay,Üçkuyular,Alsancak’tan da kolaylıkla ulaşabileceğiniz ArtCraft Akademi’ye dilediğiniz zaman uğrayabilirsiniz.

Dilersen aşağıda verilen bağlantılara tıklayarak ilgili yazılara ulaşabilirsiniz ;