Sonunda karar verdiniz ve artık siz de gitar çalmak istiyorsunuz ! Peki gitar eğitim süreci nasıl oluyor, güvenilir bir gitar kursu nasıl bulabilirim diye mi düşünüyorsunuz ? Bu yazımızın kapsamında sizlerle genel olarak şu soruların cevaplarını paylaşacağız. ;

 • Gitar çalmak için yaşım geç mi ?
 • Hangi gitar eğitimi benim için daha uygun ?
 • Gitar çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim ?

Dinlediğiniz bütün parçalarda kullanılan, standart olarak altı telli ancak bas gitar için dört veya daha fazlı telli, parmak veya pena kullanılarak çalınan aynı zamanda ne şekilde çalıyor olursanız olun kendine özel teknikleri olan ve istenilen tonun elde edilmesi için çeşitli ağaçların kullanılarak yapıldığı enstrümandır. Klasik, Jazz, Akustik, Elektro, Bas gitar olmak üzere bir çok çeşidi vardır.

Her anından zevk alacağınız öğrenme ve memnuniyet garantili gitar dersleri artık Gaziemir merkezde. Kişiye özel müfredatın tadını çıkaracağınız derslerimizde artık istediğiniz seviyede gitar çalabilirsiniz. Güler yüzlü eğitmen kadromuz ile sizleri aile ortamından farklı olmayan samimi ilişkilerin kurulduğunu sanat merkezimizde gelişiminizi önceliğimiz olarak belirliyoruz. Torbalı, Tire, Menderes, Ayrancılar’dan da kolaylıkla ulaşabileceğiniz ArtCraft Akademi’ye dilediğiniz zaman uğrayabilirsiniz.

İzmir Gaziemir Gitar Kursu ücretsiz deneme dersine katılmak için aramanız ya da whatsapp üzerinden mesaj atarak randevu almanız yeterli.

Gitar kursu İzmir ücretsiz deneme dersi için iletişim numarası : 0507 920 74 57

mail yolu ile iletişime geçmek isteyenler için ; info@artcraftakademi.com

Ücretsiz Deneme Dersi

Ücretsiz Deneme Dersi


Gitar Öğrenmek İsteyenler İçin Gitar Kursu İzmir

ArtCraft Akademi gitar Kursu İzmir olarak sizlerin gitara başlamanıza, kendinizi geliştirmenize, enstrüman üzerindeki hakimiyetinizi arttırarak çeşitli parçalar çalabilmenize ve bunları etrafınızdaki kişilerle paylaşmanıza yardımcı olmaktan çok mutlu olacağız.Uzman eğitmen kadromuz, kişiye özel gerçekleşen derslerimiz ve yine kişiye özel ders müfredatı seçeneğiyle %100 memnuniyet ve öğrenme garantili gitar kursu sizleri davet ediyoruz.

Gitar Kursu İzmir Gaziemir

Gitar Kursu İzmir Gaziemir

Dilerseniz ArtCraft Akademi tarafından sağlanan ücretsiz hızlı gitar derslerine  katılabilir, eğitmenlerimizle tanışabilir ve sorularınızı sorabilir ve İzmir’in her yerinden kolaylıkla kursumuza ulaşım sağlayabilirsiniz.

ArtCraft Akademi Gitar Dersleri İzmir’ de Akla İlk Gelen Yerlerden Biri

En kolay çalınabilen enstrümanlardan biri olan gitar, grup çalışmalarında uyumu arttıran, bir olma düşüncesini hissettiren, bireyin kişisel gelişimini üzerinde olumlu etkisi olan bir enstrümandır.Sosyal bir enstrüman olan gitarla uğraşan kişilerin diğer kişilere oranla daha fazla dışa dönük, özgüveni yerinde, kendini girdiği ortamlarda rahatça ifade edebilmektedir.


ArtCraft Akademi Gitar Dersleri Nasıl İşleniyor  ?

Gitar derslerinde okullara hazırlık ve hobi amaçlı olarak ikiye ayrılmaktadır. Özellikle müzik okuluna hazırlık derslerinde öğrencinin rahat bir şekilde kazanması düşüncesi ile hareket ettiğimizden işlenen müfredat kendisinin hızlı bir şekilde gelişmesi ve çok zorlanmadan girmesini amaçlamaktadır. Bu nedenle de ders müfredatı okulu kazanması amacı ile sabit bir düzen içerecek şekilde oluşturulmaktadır.

Gitara başlama yaşı nedir ?

Küçük katılımcılar için uygun parmak boyu aranmak ile beraber 6 yaş gitar eğitimine başlamak için idealdir. Bunun dışında yaşınız kaç olursa olsun kesinlikle gitar çalabilirsiniz. Yaşım çok ilerledi, bu yaştan sonra gitar öğrenmek zor gibi kalıplaşmış düşünceleri yıkarak sizlerin her anlamda gelişmesini sağlayan sanat merkezimizde siz de kolaylıkla gitar çalmayı öğrenebilirsiniz.

Hangi gitar kursu benim için daha uygun ?

Sanat merkezimizde klasik gitar, bas gitar, akustik gitar, elektro gitar ve caz gitar dersleri verilmektedir. Gelin ders içeriklerini sizlerle kısaca paylaşalım ve nasıl ilerliyoruz öğrenelim.


Klasik gitar kursu İzmir

Klasik gitar kursu İzmir

Klasik gitar kursu İzmir

Klasik gitar eğitimine öncelikle diğer gitar türlerinde olduğu gibi enstrümanı daha yakından tanıyarak başlıyoruz. İlk dersimizden itibaren gitar çalmayı öğrenmenizi sağlayacak ve parmaklarınızın gelişimini hızlandıracak yoğun bir parmak egzersizi ile giriş yapıyoruz. Sonrası mı ? Sonrasında tamamen sizin çalmayı istediğiniz parçalar dahilinde ilerlemek istediğiniz düzeye doğru bir müfredat oluşturuluyor ve her ders bir öncekinin üzerine yeni bilgiler koyarak yolumuza devam ediyoruz. İsterseniz klasik müzik isterseniz sahil gitaristi olmak isteyin ! Çok kısa bir sürede temel akorları öğrendikten sonra birçok parçayı çalabileceğiniz gibi parmak kontrolünüzün ve arpej yeteneğinizin gelişmesi ile birlikte klasik gitar parçaları da rahatlıkla çalabileceksiniz.  Teori ile birlikte gitar  eğitimimizde sadece derslerde öğrendiklerinizi değil aynı zamanda evde çalışmanız için verilen ayrı etütler sayesinde kısa sürede başarıyı yakalayacaksınız.


Elektro gitar kursu İzmir

Elektro Gitar Kursu İzmir

Elektro Gitar Kursu İzmir

70’ler 80 ‘ler ya da günümüz hiç fark etmez ! Her tarz müzikte kullanılan elektro gitar ile dilediğiniz parçayı çalmayı öğreneceksiniz hem de ilk haftadan itibaren ! Elektro gitar eğitimine öncelikle gitarda ilk öğreneceğiniz teknik olan alternate picking nedir çalışması ile başlıyoruz. Mekanik olarak parmak çalışmaları ile parmaklarınızı geliştirmeye devam ederken çeşitli parçalar ile de bu sürecin hızlanmasını sağlıyoruz. Rock, Metal , Funk veya Pop hiç fark etmez siz sadece yönelmek istediğiniz alanı bizimle paylaşın, geri kalan kısımda sadece size göre oluşturulan müfredat kapsamında düzenli çalışmak kalıyor. Elektro gitar derslerimizde sadece solo kalıpları ya da riffleri öğrenmenin yanı sıra onları doğaçlama nasıl kullanacağınız konusunda altyapı üzerine çalışmalar yapıyoruz ve sonuç olarak müzik gruplarının aranan solo veya ritm gitaristi siz oluyorsunuz !


Bas gitar kursu İzmir

Bas Gitar Kursu İzmir

Bas Gitar Kursu İzmir

Hangi müzik türü olursa olsun alt yapıyı dolduran ve müziğin genel gidişini şekillendiren bas gitar eğitimlerimize diğer gitar derslerinde olduğu gibi enstrümanı daha yakından tanımanızı sağlayacak şekilde çeşitli bilgiler verdikten sonra dik basma egzersizleri ile gelişiminizi hızlandırıyoruz. Sevdiğiniz müzik tarzına göre çeşitli parçaların içinden bölümlerin çalışılması ile birlikte motivasyonu artan öğrenci bu çalışmalar sonucunda çalmak istediği parçalara daha çok zaman ayırıyor ve kişisel gelişim sürecini hızlandırıyor.


Caz gitar kursu İzmir

Caz Gitar Kursu İzmir

Caz Gitar Kursu İzmir

Caz gitar dersleri armoninin en yoğun hissedildiği derslerimizden biri. Caz gitar çalmayı öğrenirken aynı zamanda parça armonileri incelenmekte olup bunlar sizin temel armoni bilginizin alt yapısını oluşturuyor.

Gitar dersleri hakkında merak ettiğiniz konular olduğunu biliyoruz. Sizler için gitar kurslarımız ile ilgili en çok sorulan soruları aşağıda topladık. Bu sorular dışında aklınıza takılan ya da sormak istediğiniz soruları konuşma panelinden bize istediğiniz zaman iletebilirsiniz.


Gitar Çalmayı Öğrenmek İsteyenler için Gitar Kursu İle İlgili Sorular

 • Gitar Eğitimi Süresi Ne Kadardır ?

Gitar kurslarımızın süresi bireyin gelişimi ve gelmek istediği seviye ile ilgilidir. Ancak temel olarak düzenli bir çalışma ile 2.ayın sonundan itibaren parçalar yavaş yavaş çalınabilmektedir. Tabi ki az önce bahsettiğimiz istediğiniz seviyeye gelme düşüncesi bu noktada çok önemli çünkü gitar derslerine devam ettiğiniz sürece seviyeniz ilerleyeceği için öğreneceğiniz tekniklerde farklılık gösterecektir. 5 ay gitar derslerine gelip sadece akorlu parçaları çalmayı hedefleyen öğrencilerimiz olduğu gibi klasik parçaları ya da popüler parçaları yorumlamayı isteyen ve yıllardır aramızda olan öğrencilerimiz mevcut.

 • ArtCraft Akademi’ de Hangi Gitar Eğitimleri Veriliyor ?

– Az önce yukarıda da bahsettiğimiz gibi Klasik, Akustik, Bas, jazz, Flamenko ve Elektro gitar derslerimiz mevcut

 • Gitar çalmak için herhangi bir ön koşul var mı ?

– Gitar çalmak için gerekli olan ön koşul bu konuda istekli olmanızdır. Doğru bir gitar eğitimi ile kısa sürede istediğiniz seviyeye gelebilir istediğiniz parçaları çalabilirsiniz.

 • İzmir Gaziemir Gitar Dersinin Fiyatı Ne Kadar ?

Gitar kursu İzmir’in ücretini öğrenmek için ArtCraft Akademi’yi haftanın 7 günü arayabilir ve istediğiniz zaman görüşmeye gelebilirsiniz. Gitar derslerimizin ücretlendirilmesi aylık periyotlar halinde olup gitar kursu başlangıcında ödeme yapılmaktadır.

 • Gitarı Satışınız Var mı ?

– Evet gitar satışımız vardır. Sizler bütçenizi belirledikten sonra bütçenize en uygun enstrümanları size gösteriyor ve ArtCraft Akademi güvencesiyle size temin ediyoruz.

 • Gitar derslerinin gün ve saatleri nasıl ayarlanıyor ?

– Ders gün ve saatlerinizi hem sizin hem de kurumumuzun uygun olduğun ortak gün ve saatlere göre yapıyoruz.

 • Gitar dersleri birebir mi yoksa grup dersi olarak mı yapılıyor ?

– Derslerimiz çoğunlukla birebir olarak gerçekletiriliyor ancak istendiği takdirde grup derslerine katılmanız da mümkün

 • Gitar dersine gelirken gitarımı getirmeme gerek var mı ?

– Derslere gelirken kendi enstrümanınızı getirmenize gerek yok, kursumuzda ki enstrümanları kullanabilirsiniz. Ancak akordunun kaçtığından şüpheleniyor veya tel değişimi gerekiyor ise gitarınızı getirdiğinizde görevlilerimiz sizlerle ilgilenecektir.

 • İzmir gitar kursuna nasıl ulaşabilirim ?
 • Sanat merkezimizin öncelikli hedefi kolay ulaşılabilir olmaktı ve bunu sizler için gerçekleştirdik. Buca, Hatay , Üç yol, Balçova, Menderes, Gaziemir, Torbalı veya İzmir’in neresinde oturuyor olursanız olun otobüs ve metro ile çok kolay gelebileceğiniz bir yerdeyiz.