Yaylılar ailesinin en asil enstrümanlarından biri olan kemanı sen de çalmak istiyor ancak İzmir keman kursları arasında hem uygun fiyatlı hem de bol eğlenceli bir kurs bulmakta zorlanıyor musun? İşte senin için doğru adres; ArtCraft Akademi!

Hemen şimdi ücretsiz deneme dersi randevusu almak için; 0507 95 96 333


keman kursu

Bu yazımızın bir yerlerinde sana özel bir indirim kodu var! Kodu bul ve bizi ara anında indirimi kap!

 

 

 

 


Peki ya neden ArtCraft Akademi İzmir Gaziemir keman kurslarında eğitim görmelisin? İşte sana bir kaç cevap;

 • Öğrenme garantili keman kursu
 • Birebir eğitim imkanı
 • Kişiye özel hazırlanan müfredat
 • Ortak şekilde belirlenen ders gün ve saatler
 • Bütçenize en uygun keman fiyatlarının belirlenmesi 
 • Sosyal etkinlikler
 • Yıl sonu konserleri
 • Keman dinletileri
 • Ücretsiz deneme dersleri

keman kursu izmir

Uygun Fiyatlı Eğitim

Keman kursu yazımız boyunca ele aldığımız, keman ile ilgili aklınızdaki tüm soruları cevapladığımız yazımızdaki içerikler;

 • Keman nedir ?
 • Ucuz keman fiyatları
 • Keman kursu hakkında sık sorulan sorular
 • Hangi keman eğitimi benim için daha uygun ? ( Türk müziği veya Batı müziği )
 • Çocuklar için keman kursları işleyişi hakkında bilgi
 • Türk müziği ve Batı müziği arasındaki temel farklar
 • ArtCraft Akademi bünyesinde keman dersi almanın faydaları
 • Sanat merkezimize nasıl ulaşabilirsin

Keman Kursu İzmir İle Kısa Sürede Sevdiğin Tüm Parçaları Çalacaksın

Klasik müziğin en temel ve en naif enstrümanlarından biri olan keman, gerek tınısı gerek ruhunu okşayan sesi ile kalbinin en derinlerine dokunmakta! Böylesine harika bir enstrümanı çalmakta bir o kadar keyifli ve huzurlu. Keman öğrenmek insanın kendi için yapacağı en güzel aktivitelerden bir tanesidir. Günün stresini, iş veya okul yorgunluğunu gidermek için keman çalmak, ruhunuzu fazlasıyla dinlendirecektir. Peki ya keman öğrenme sürecinde hiç sıkılmayacağın, senin için özel olarak hazırlanmış müfredat ile birlikte kısa sürede istediğin parçaları çalabileceğin bir keman kursu mu arıyorsun. O zaman doğru adrestesin!

İddaa ediyoruz bu yazımızı okuduktan sonra keman çalmayı kısa sürede çözeceksin! Keman çalmanın tüm püf noktalarını 6 maddede anlattığımız yazımızı okumak için; 6 maddede keman çalmak

keman kursu izmir

Keman Kursu Hakkında Merak Edilenler


Keman Kursu Hakkında Merak Edilenler

 • Keman kaç ayda öğrenilir ?
 • Keman çalmak nasıl öğrenilir ?
 • Keman çalmak ne kadar zor ?
 • Komşularımı rahatsız etmeden evde keman çalabilir miyim ?
 • Keman çalmak için yetenek gerekli midir ?
 • Keman almadan kursa kayıt olsam kendimi geliştirebilir miyim ?
 • Keman almak istiyorum bu konuda yardımcı oluyor musunuz ?
 • İzmir’de keman fiyatları nedir ?
 • Ne kadar sürede sevdiğim şarkıları keman ile çalabilirim ?
 • Keman dersleri nasıl işleniyor ? Derslerin gün ve saatleri nasıl belirleniyor ?
 • Nota öğrenmeden keman eğitimi alınabilir mi ?
 • Keman eğitimine kaç yaşında başlamalı ?

Keman çalmak için gereken özellikler nelerdir diye merak ediyorsan; keman çalmak için gereken özellikler


Keman Kursu Müfredatı

acil sanat hattı

Keman eğitimine başlanamadan önce ücretsiz deneme dersi almaya ne dersin? Sana özel müfredat hazırlamamız için ücretsiz deneme dersine gelip seviyeni ölçüyoruz. Ücretsiz deneme dersinde genel olarak;

+ işitsel becerileriniz

+sözel becerileriniz

+müzik kulağınız

+konsantrasyınunuz

+vücut ve el koordinasyonunuz

gibi değişken faktörlere bakılarak sana özel müfredatı belirleyip ardından derslere başlıyoruz. Ayrıca deneme derslerinde eğitmenlerimiz istek parçalar da çalıyor!

Ücretsiz deneme dersi için yandaki görsele tıklayıp hemen randevu alabilirsin!


Keman Kursum Hangi Gün Olacak?

Keman kursu içim gün ve saat konusunda sıkıntı yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz! Keman kursumuz haftanın 7 günü hizmet vermektedir, kurs gün ve saatlerimiz keman öğretmenlerimiz ve sizin ortak uygunluğunuz doğrultusunda belirlenmektedir. Kısacası kursunuz istediğiniz gün olacak!


En Uygun Bağlangıç Keman Fiyatları

keman kursu izmir

En Uygun Keman Fiyatları

İnternette dolaşan keman fiyatları sizi korkutmasın! Uygun fiyatlı kemanlar fazlasıyla var ama hangisi sana en uygun ve içlerinde en düzgün olanı? İşte bunun için de ArtCraft Akademi senin yanında! Deneme dersine geldiğinde almak istediğin kemanı bütçene en uygun şekilde sana  temin ediyoruz. Eğer keman satın almak konusunda bir bilgiye sahip değilsen eğitmenlerimiz burada sana yardımcı olacaklar. Bütçene en uygun ve en kaliteli keman bizde!

Kemanı aldınız peki ya uzun ömürlü olması için bakımları ve temizliği nasıl yapılır? Keman nasıl temizlenir öğrenmek için; keman nasıl temizlenir 

Keman nedir kısaca bilgi

keman kursu izmir

Keman Nedir

Keman bir yay ya da diğer adı arşe ile çalınan yaylılar grubunun bir üyesidir. Keman, bulunduğu aile de en geniş ses aralığına sahip enstrüman olmakla beraber bu ailenin diğer üyeleri çello, viyola ve kontrbastır.

Şuan ki kullanım formuna 16. yüzyıl içerisinde ulaşmış olan kemanın yapımında istenilen tona göre farklı ağaçlar kullanılmaktadır. En yaygın olan ağaç seçimi ise ;  sırt kısmı yani tekne ile yan kısımlarında akçaağaç, göğüs kısmında ise köknar tercih edilmektedir. Bunun dışında abanoz, dişbudak, ıhlamur tercih edilen kemanlara da sıklıkla rastlanabilir.

Keman standart olarak 4 tane tele sahip olan bir enstrümandır. Bu dört telin akort edilme düzeni çaldığınız müzik türüne göre değişiklik gösterebilir. Yani Türk Sanat Müziğinde kullanılan akort düzeni ile Batı müziğinin akort düzenleri birbirinden farklıdır. Bu konuyu Türk Müziği ve Batı Müziği arasındaki temel farklar başlığı altında inceleyeceğiz.

Keman hakkında çok ilginç bilgilerin yer aldığı yazımızı incelemek için; keman nedir

 • Sesi insan sesine en yakın enstrümanlardan biridir.
 • Çene altı ile omuz arasında sıkıştırılarak çalınan bir enstrümandır.
 • Küçük ve hafif bir enstrümandır ve 83 tane ayrı parçanın birleştirilmesi ile meydana getirilir.
 • Kemanın burgularına dolanan teller kuyruk bölümüne bağlanır. İstenilen akort düzenine göre akordu yapılır.
 • Burgulardan kuyruk bölümüne doğru uzanması ile birlikte teller kemanın siyah klavyesi ( tuşe ) üzerine rahatlıkla oturur.

Keman akordu nasıl yapılır öğrenmek için; keman akordu nasıl yapılır

Birçok müzikte eşlik veya solo enstrüman olarak kullanılan keman, küçük ve kolay taşınabilirliği sayesinde ve aynı zamanda arkadaş ortamında birçok müziğin çalınabileceği sosyal ve birleştirici bir enstrümandır.


Her Yönüyle Keman Öğrenmek İsteyenler İçin Keman Kursu İzmir

Keman Kursu İzmir

Keman kursuna yazılmak istiyor ancak yapamayacağını mı düşünüyorsun ? Bu konu hakkında endişelenmene hiç gerek yok !

ArtCraft Akademi ailesi olarak seni kemanın büyülü dünyasına götürmek, müziğin tadını en güzel şekilde alabilmen,kısa sürede kendini geliştirerek parça çalmaya başlaman için yılların getirdiği bilgi birikimi ile doğru sonuca fazla vakit harcamadan ulaşmanı sağlıyoruz.

Hayatında eline hiç keman almamış olabilirsin ve aklında çeşitli soruların bulunması da normal. Ön yargıları kırmak ve herkesin rahatlıkla enstrüman çalabileceğinin farkına varması için ücretsiz deneme dersleri yapıyoruz.


Uzun uzun yay çekmeye son! Bu yazımızda yer alan yay çekme tekniklerini uyguladıktan sonra kısa sürede yay çekmenin tüm inceliklerini öğreneceksin! Yay çekme tekniklerini öğrenmek için; kemanda yay çekme teknikleri


Bu deneme derslerinde neler mi oluyor ?

 • Öğretmenlerimiz ile doğrudan tanışıyorsun ve merak ettiğin soruları kendisine sorma şansın oluyor.
 • Bir bilenden işin doğrusunu, ne kadar süre ayırman gerektiğini öğreniyorsun.
 • Deneme derslerinde keman nasıl tutulur, yay nasıl çekilir hepsini kendin deneyimliyorsun ve dersin sonunda aslında keman çalmanın o kadar da zor olmadığını fark ediyorsun.

Keman kursu hakkında merak edilenler

keman kursu izmir

Keman Hakkında Sık Sorulan Sorular

 1. Keman eğitimleri tamamen gelmek istediğin seviyeye göre şekillenir. Çalmak istediğin parçaların zorlukları, içerisinde kullanılan tekniklerin her biri zaman içerisinde çalışma yapılarak oturtulan şeylerdir. Disiplinli bir çalışma planı ile 6 gibi bir sürede 1.pozisyon içerisinde çoğu parçayı çalmaya başlayabilirsin.
 2. Keman çalmayı öğrenmek için kullanılan onlarca metot vardır. Derslerimizde biz de bu metotlardan sana uygun olanını seçerek devam ediyoruz. Bu metotların içerisinde çeşitli yay egzersizlerinden, basit parçalara kadar her şey mevcut.
 3. Keman çalmak neden zor sorusunun cevabı tamamen perdesiz bir enstrüman olmasından kaynaklanmaktadır. Yeni başlayan birinin çaldığı parçayı her tekrar edişinde notaların kulağa farklı gelmesinin nedeni basılan yerin net olarak çözümlenememesinden kaynaklanmaktadır. Ancak bu zorluk denilen kavram ilk ayın sonundan itibaren ortadan yavaş yavaş kalkmaya başlamaktadır.
 4. Komşuları rahatsız etmeden evde keman çalmak için, kemanın ses tahtasına bir sağdan bir tane de soldan olmak üzere 2 tane mandal sıkıştırabilir ya da bir keman susturucusu alabilirsin. Kemandan çıkan sesi %40 oranında azaltmaya yarayan bu yöntemler ile daha evde daha rahat keman çalışabilirsin.
 5. Yetenek kavramı enstrümana yeni başlayan ya da başlamayı düşünen kişiler arasında fazla büyütülmektedir. Keman çalmak istiyoran sahip olman gereken tek şey istek. Yeteneğin olmasa da istekli olduğun sürece kemanı çalabilirsin. Bunu da şöyle özetlemek gerekirse bir başkasının tek seferde yaptığı çalışmayı başka bir kişi 5 seferde yapıyordur. Ancak 5 seferde yapan kişi diğer kişiye göre daha fazla çalışma gösterdiği için bu fark zaman içerisinde kapanacaktır.
 6. Keman satın almadan eğitimlere başlayabilirsin. Sanat merkezimizde ücretsiz etüt imkanı bulunmaktadır, dilediğin zaman odalarda çalışma yapabilirsin. Ancak daha hızlı bir şekilde ilerlemek istiyorsan bir tane keman edinmen daha faydalı olacaktır.
 7. Anlaşmalı olduğumuz müzik evlerinden normal satış fiyatına göre daha hesaplı bir şekilde enstrüman temin edebiliyoruz.
 8. Yaklaşık olarak bir sene idare edecek ortalama keman fiyatları 250 TL – 400 TL arasında değişmektedir.
 9. Sevdiğin parçaların zorluk seviyesine göre bu süreç değişmektedir ancak ilk aydan itibaren kemanda bazı melodileri rahatlıkla çalabilir seviyeye düzenli çalışırsan gelebilirsin.
 10. Keman derslerimiz bire bir özel veya sınıf dersleri şeklinde gerçekleşmektedir.. Bu nedenle hem senin hem de öğretmenimizin ortak zamanına göre belirliyoruz. Genel olarak bir cevap vermek gerekirse haftanın 7 günü 09.00 – 22.00 arasında istediğin saate ders alabilirsin. Sınıf derslerinde ise katılımcıların uygun olduğu ortak bir gün ve saat seçilmektedir.
 11. Nota öğrenmeden keman eğitimi alınabilir ancak müziğin dilini yani notayı bilmeden çok hızlı bir şekilde ilerleme gösteremezsin. Ayrıca uzun süre notasız eğitim alsan dahi istediğin bir parçayı evde tek başına çalmakta zorlanırsın. Nota eğitimi karışık ya da zor değildir. Aslında 20 dakika içerisinde tüm nota ve işine yarayacak müzikal terimleri öğrenebilirsin.
 12. Keman eğitimine başlamak için bir üst yaş sınır yoktur. Küçük katılımcılar için ise 7 yaş ve üzeri kurslarımızdan faydanalabilmektedir. Çocuklar için keman kursu başlıklı yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsin.

 Türk ve Batı Müziği Eğitimleri Keman Dersi İzmir’de

keman kursu izmir

Türk ve Batı Müziği Eğitimleri

Bu sorunun cevabı tamamen dinlemeyi sevdiğin ve çalmayı istediğin parçaya göre şekillenmektedir. Kemanda taksim yapmak istiyorsan, İlyas Tetik’in parçalarını ya da ona benzer parçaları çalmak istiyorsan alman gereken eğitim Türk müziğidir ama Chopin’in parçalarını seviyorsan Batı müziği eğitimi alman gerekecektir.


Çocuklar için keman kursu

keman kursu izmir

Çocuklar İçin Keman Eğitiminin Faydaları

Keman kursları için alt katılım yaşı 7 dir. Ancak 7 veya altında bir yaş grubu için keman kursu aldırmayı düşünüyorsanız deneme dersi yapılmasında ve öğretmenimizin görüşününalınmasında fayda bulunmaktadır.

Deneme dersleri için sitemizin iletişim bölümünde bulunan numarayı arayabilir ya da whatsapp üzerinden randevu alabilirsin.

Çocuklara özel keman kursları hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinde bulunan konuşma panelinden ya da az önce de belirttiğimiz gibi iletişim numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Çocuklar için keman eğitimine başlama yaşı nedir merak ediyorsanız; keman eğitimine başlangıç yaşı


Türk Müziği ve Batı Müziği Arasındaki Temel Farklar

gitar kursu izmir

Türk ve Batı Müziği Arasındaki Temel Farklar

Türk müziği ile Batı müziği arasında benzer yanlar olduğu kadar farklı olan durumlarda mevcuttur. Gelin bu farklara göz gezdirelim ;

 • Batı müziğinde 8 nota 12 eşit aralığa bölünürken Türk müziğinde bu 8 nota eşit olmayan 24 aralığına bölünür.
 • Batı müziğinde 1 tam ses aralığı iki eşit parçaya bölünürken Türk müziğinde 1 tam ses 9 ayrı parçaya bölünür ve her birine koma adı verilir.
 • Batı müziğinde temelde 3 usul bulunmasına karşın Türk müziğinde 80 usul bulunmaktadır.
 • Türk müziğinde seslerin fazla olması nedeni ile renkli ve bol makamlı melodiler elde edilir.

⇒ Klasik batı müziğinde keman akordu Sol – Re – La – Mi iken Türk Sanat müziğinde bu akort düzeni Do – Sol – Re – La ‘dır.

ArtCraft Akademi bünyesinde keman eğitimi almanın artıları nelerdir ?

sosyal aktivite

İzmir’in en sosyal sanat merkezi

 • Haftanın 7 günü 09.00 – 22.00 arası ders alabilirsin.
 • Dersler tamamen kişinin çalmak istediği parçalara göre işlenir. Kişiye özel müfredat uygulanır.
 • Her yaş aralığında eğitimler mevcuttur.
 • Dersten önce veya sonrasında ya da istediğiniz bir zaman içerisinde ücretsiz bir şekilde etüt çalışması yapabilirsin.
 • Yabancılık çekmeyeceğin aile ortamı tadında sıcak bir sanat ailesi.
 • Her bütçeye uygun bire bir veya sınıf keman dersleri.
 • Sene sonlarında düzenlenen etkinliklerde keman çalma fırsatı.
 • Bütçeniz dahilinde en uygun enstrümanın teminini gerçekleştirmek.
 • Rahatlıkla ulaşılabilecek bir konumda olması.

keman kursu


Sanat merkezimize nasıl ulaşabilirsin ?

Gaziemir’in kalbinde, tam meydanda bulunan sanat merkezimize Hatay, Balçova, Buca, Üçkuyular, Alsancak, Torbalı, Tire, Menderes’ten rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsin.

Keman ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorum diyorsan aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsin ;