Klarnet çalmak istiyor ancak hem iyi eğitim veren hem de sosyal bir ortamda mı ders almak istiyorsun. Sadece klarneti öğrenmek değil aynı zamanda kafa dağıtmak, kendini geliştirmek ve sanat dolu bir ortamda yeni bir çevreye sahip olmak istiyorsan ArtCraft Akademi tam da senin aradığın yer !

Ayırca klarnet kursu sayfamızın en altında öğrencilerimize ait performans videoları da bulabilirsin!

Klarnet kursu İzmir olarak bu yazımızda klarnet çalmayı öğrenmek isteyenlerin merak ettiği her şeyi cevaplıyor olacağız. Ayrıca klarnet kursuna kayıt olanlara harika bir sürprizimiz var bunu da sayfanın bir yerinde göreceksiniz!

Baştan söyleyeyim, burası öyle kasıntı bir klarnet kursu değil! İzmir Klarnet Dersi yazımızdan da anlayacağın üzere, her şey samimi bir dille anlatılıyor, samimiyet ve doğru bir klarnet eğitimi bizi başarıya götürecek olan anahtar olduğunu biliyoruz, 2016 yılından beri klarnet derslerindeki en büyük başarımızın sebebi, samimiyet ve doğru klarnet eğitimi, sen de ücretsiz deneme dersimize geldiğinde bunu gözlerinle görebilirsin! Eski bir klarnet öğrencimizin performansı da videonun sonunda seni bekliyor!


 • Size en uygun klarnet çeşidi hangisi?
 • Çok pahalı olmayan fakat işinizi uzun süre görecek klarnet fiyatı ne kadar?
 • Klarnet çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?
 • İzmir’de klarnet kursu için sizi tercih edersem neler kazanacağım?
 • Her yaşta ve her isteyen kişi klarnet çalmayı klarnet dersi alarak öğrenebilir mi?
 • Klarnet kursu fiyatları ne kadar?

İzmir’de klarnet dersi almak istiyorsan ve klarnet kursu fiyatları da bütçemi yormasın, uygun fiyata da bir klarnet ayarlayalım diyorsan en doğru yerdesin, bizden söylemesi!

Hüsnü Şenlendirici’nin kendi yorumunu katarak birçok kişinin kulağında ve gönlünde tekrar tekrar yer etmesini sağladığı klarneti öğrenmek, arkadaşlarımla beraberken bir ” Ah İstanbul ” da ben çalayım ama bana sadece Ah İstanbul yetmez, sevdiğim daha bir çok klarnet şarkısı var diyorsan, ücretsiz deneme dersine seni bekliyoruz. Ücretsiz klarnet deneme dersinde sana klarnetle ilgili gerekli tüm bilgileri veriyor, ne kadar zamanda klarnet çalabileceğini, klarnet çalma işinin sana kaç paraya mal olacağını ve klarneti çalıp çalamayacağını hepsini söylüyoruz ve eğer sen gerçekten klarnet çalmaya çok hevesliysen klarnet dersi alarak, sana klarneti öğretmeyi garanti ediyoruz!

İzmir Klarnet Kursu Sizi Ücretsiz Deneme Dersine Bekliyor!

İzmir Klarnet Kursu Sizi Ücretsiz Deneme Dersine Bekliyor!

Her saniyesinden zevk alacağın, kendini sürekli geliştirmek isteyeceğin samimi bir ortamda ders almaktan keyifli daha ne olabilir ki ? Kısa sürede istediğin parçaları çalmak, kendine farklı bir değer katmak isteyen herkesi bekliyoruz. Yapamam, yeteneğim yok diye çekinmek yerine ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsin ! İzmir klarnet kursu, size en kısa sürede klarnet öğretmeyi garanti ediyor, siz de kısa sürede sol klarnetle ( sol klarnet ne bilmiyorum diyorsan bu yazımızı okumalısın: Klarnet Seçimi ) sevdiğiniz şarkıları çalabilirsiniz!

DENEMESİ BEDAVA !

Önce klarneti kısaca tanıyalım, sana garanti veriyoruz ki klarnet ve klarnet kursuyla ilgili aşağıdaki bilgileri okuduğunda klarnet hakkında daha doğru bir seçim yapabileceksin, kimse yanlış bilgilerle bir işe girmek istemez, girerse de eminiz ki başarılı olamaz, bu sebep klarnet öğretmenlerimizin uzun emekleri sonucu hazırladığımız yazımızı okumanın sana çok şey katacağını söyleyebiliriz, hadi geçelim “Klarnet Kursu İzmir Gaziemir” yazımıza (:


 • Klarnet kursu almanın hiç bir yaşı bulunmaz, istersen 80 yaşında ol, yine klarnet kursu alabilirsin.
 • Türkiye’de en çok kullanılan klarnet çeşidi sol klarnettir, fakat hangi klarnetin dersini alacağına emin değilsen yazımızda bunu da detaylandırıyoruz!
 • Klarnet fiyatları çok pahalı değildir, fakat ülkemize de yurtdışından geldiği için döviz kuru fiyatları etkilemektedir, yeni sıfır bir klarnet veya 2. el bir klarnet almak istersen, klarnet kursu öğretmenlerimiz sana bu konuda yardımcı olacaklardır, İzmir’de klarnet fiyatları konusunda en uygun fiyatlı klarneti alabileceğin klarnet kurslarından biri ArtCraft Akademi’dir.
 • Klarnet çalmak sanıldığı gibi zor değildir, eğer iyi bir klarnet öğretmenin varsa sen de kısa zamanda klarnet çalmayı öğrenebilirsin.
 • Klarnet kursu fiyatlarını merak ediyorsan tek yapman gereken telefonla aramak veya whatsapptan hemen bir mesaj atmak, en kısa sürede sana dönüş yapacağız!
 • İnsanlar abartıyor! Klarneti üflemek çok uzun sürer gibi bir şey yok, bizim görevimiz bunu sana sadece 1 derste yaptırtmak! Klarnet nasıl üfleniyor burada kısaca anlattık ama deneme dersine gelirsen hemen gösterebiliriz. Buradan bi bakabilirsin klarnetin nasıl üflendiğine –> Klarneti Kolayca Üfleten Yöntem
 • İzmir’de klarnet dersi alacak bir çok yer var, her biri benzer şeyler vaadediyor diyorsan, o zaman sosyal medya hesaplarımızı inceleyip, bizim neler yaptığımızı kendi gözlerinle görebilirsin! ArtCraft İnstagram Hesabı: @artcraftakademi
 • Klarnet kursumuz haftanın 7 günü açık! Yani benim vaktim yok, o yüzden klarnet dersi alamam deme! Bu sadece bir bahane, hem de saat 22.00’ye kadar açığız.
 • Sana öyle sevmediğin sıkıcı şarkıları öğretmeyeceğimize söz veriyoruz, sen hangi şarkıları öğrenmek istiyorsan sana onları öğreteceğiz!
 • Klarnetim yok, ne yapacağım diyorsan, bizde klarnet de mevcut, klarnet dersi almak isteyen öğrencilerin aklında şu soru var “ya klarneti alır da çalmayı beceremezsem, paramı çöpe mi atmış olacağım!” Hayır paranı çöpe atmayacaksın, çünkü bizdeki klarneti kullanarak, istediğin gibi etüd yapabilirsin ve gerçekten klarnet çalmak istediğinden ve yapabileceğinden emin olduktan sonra bir klarnet alabilirsin, klarneti satın alma sürecinde de en uygun fiyata klarnet satın alman için yanındayız!
 • Diyelim ki klarnet kursu fiyatı bana pahalı geldi dedin, ki emin olabilirsin ki klarnet kursu fiyatımız gayet ucuz ama yine de öğrenciysen ya da bu işe çok para ayıramam diyorsan, sınıf klarnet derslerimiz de mevcut, zaten uygun fiyatlı olan klarnet kursunu daha da uygun fiyata alabilirsin!
 • Klarneti çalmayı öğreteceğimizi garanti ediyorduk ya bir de şöyle bir şey var seni sene sonunda çok eğlenceli bir konserde sahneye çıkarıyoruz! Eğer sana öğretemeyeceğimizi düşünsek, sence seni sahneye çıkarır mıyız? Emin ellerdesin (:
 • Yeni insanlarla tanışabileceğin, İzmir Gaziemir’de Klarnet Kursu arayışına son verecek olan klarnet dersi burada!

Klarnet dersi almak isteyenlerin teknik sorularının cevaplarına da buradan videolu olarak ulaşabilirsin, videolar kardeş sanat merkezimizin klarnet kursu sayfasının ortalarında yer alıyor, buraya tıkla ve izle —> Klarnet Kursu İzmir


İzmir Gaziemir’de Uygun Fiyatlı Klarnet Kursu Burada!

 • Nefesli çalgılar ailesinin en popüler enstrümanlarından biridir.
 • Klarnetin ilk adı ” clarus ” tur. Bu isim Latince’de duru ve aydınlık anlamına gelmektedir.
 • 1700 lü yıllarda Almanya’da Johann Christoph tarafından icat edilmiştir.
 • Birçok ülkede benzerleri yapılmış ve farklı isimler almıştır. Bunların en bilineni ise Fransa’da da yapılan klarnete Chalumeau ( Şamülo) dur.
 • Genel olarak bir klarnetin parçaları kalak, alt gövde, üst gövde, kafalık ve fıçı olmak üzere beş kısımdan oluşur.
 • Klarnetin ülkemize giriş tarihi 17. yüzyılda gerçekleşmiştir ver ” Gırnata ” adı ile de bilinmektedir.
 • Bu enstrümanın ülkemiz topraklarına girmesi sonucunda yaygın olarak en çok kullanıldığı şehirlerimiz Çanakkale, Elazığ ve Edirne’dir.
 • Ülkemizde kullanımı en yaygın olarak enstrümanlardan biri olan klarnet bir Türk enstrümanı değildir. Batı Avrupa’da ortaya çıktıktan sonra ülkemizce benimsenmesi ve gelenek, göreneklerimiz ve müzik tarzımız ile içe içe geçmiştir.
 • 1840 yılında ise yan flütten bildiğimiz Boehm sistemi klarnete göre tasarlanmıştır.
 • Klarnetin hem solo hem de  orkestrada kendine yer edinmesine en çok katkıda bulunan sanatçılardan biri de Wolfgang Amadeus Mozart’tır.

Bana klarnetle ilgili biraz daha detaylı ve faydalı bilgi lazım diyorsan, seni böyle alalım —> Klarnet İle İlgili En Faydalı Bilgiler

Klarnet Dersi Alıp Şarkı Çalmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmadı!

Klarnet Kursu İzmir Gaziemir'le Kısa Sürede Çalmayı Öğren

Klarnet Kursu İzmir Gaziemir’le Kısa Sürede Çalmayı Öğren

Klarnetin bir sürü çeşidi var, ben klarnet çalacağım demekle iş bitmiyor, öncelikle hangi klarneti alacağına karar vermelisin, senin sevdiğin müzik türüne en uygun klarneti seçebilmen için yine Klarnet Dersi öğretmenlerimizin hazırladığı yazıyı okumaya devam etmelisin! Ayrıca klarnet alırken nelere dikkat edeyim diyorsan, bu yazıyı okuman çok faydalı olacak: En Ucuza En İyi Klarneti Alma Rehberi


Bilinenin aksine klarnetler Türk müziği ve Batı müziğinde olduğu gibi sadece sol klarnet ve si bemol klarnet olarak ayrılmaz. Çok geniş bir ailenin sadece iki üyesidir bunlar. Klarnet ailesinin tamamı ise aşağıdaki gibidir ;

La bemol küçük klarnet
Çalım sırasında yazılan notanın küçük altılısı olarak tınısının duyulmasını sağlar.
Mi bemol küçük klarnet
Çalım sırasında yazılan notanın küçük üçlüsü olarak tınısının duyulmasını sağlar.
Re küçük klarnet
Çalım sırasında yazılan notanın büyük ikilisi olarak tınısının duyulmasını sağlar.
Do klarnet
Çalım sırasında yazılan notanın aynı tınısını verir.
Si bemol klarnet
Çalım sırasında yazılan notanın büyük ikilisi olarak tınısının duyulması sağlar.
Fa klarnet
Çalım sırasında yazılan notanın tam beşlisi olarak tınısının duyulması sağlar.
Mi bemol alto klarnet
Çalım sırasında yazılan notanın büyük altılı kalın sesi olarak tınısının duyulması sağlar.
Si bemol bas klarnet
Çalım sırasında yazılan notanın büyük dokuzlu kalın sesi tınısının duyulması sağlar.


Uygun Fiyatlı Klarnet Kursu İzmir Gaziemir'de

Uygun Fiyatlı Klarnet Kursu İzmir Gaziemir’de

 • Profesyonel bir klarnet eğitimini en uygun fiyatla nereden alabilirim diyorsan ArtCraft Akademi klarnet dersi İzmir bu işe gönül veren kişilerin buluşma noktası.
 • Uzman eğitmen kadromuz, kişiye özel gerçekleşen derslerimiz ve yine kişiye özel ders müfredatı seçeneğiyle %100 memnuniyet ve öğrenme garantili klarnet kurslarımıza sizleri davet ediyoruz.
 • Sosyalleşmek, stres atmak , kendini geliştirmek için sevdiğin enstrümana odaklanmak, bu konuda ilerlemek ve parça çalmayı öğrenmek gibisi yok !

Yapamam diye tereddüt etmene hiç gerek yok ! Bugün kendin için bir adım atmak, kişisel hobinin peşinden koşmak için bir adım atmanın tam sırası.

Ücretsiz deneme derslerine katılarak bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve öğretmenlerimizin görüşleri ile aklında bulunan soruların cevapların alabilirsin.

 


Öğrenme Garantili Klarnet Kursu İzmir Gaziemir

ArtCraft Akademi Klarnet Kursu İzmir Gaziemir’ de Akla İlk Gelen Yerlerden Biri

Teorik eğitimin yanı sıra uygulamaya yönelik çalışmalar gerçekleştirebileceğin klarnet kurslarımızda, ne tür klarnet çalmayı istersen iste çok kısa sürede klarnete hakim olabilir, dilediğiniz parçaları çalabilir ve yorumlayabilirsin.


 

Klarnet kursu hakkında sık sorulan sorular

Klarnet Kursu Hakkında Merak Edilen Her Şeyin Cevabı!

 • Herhangi bir enstrümanı çalmak için yetenek gereklidir ancak yetenekten daha önemli olan şey ise çalışma isteğidir. Düzenli çalışma sonucunda herkes klarnet çalabilir.
 • Enstrüman öğrenme aşamasında ve geliştirme aşamasında yeteneğin etkisi %30 ‘dur. Geri kalan kısım ise tamamen kişinin isteğine bağlıdır. İstek beraberinde çalışma disiplinini de getirmektedir.
 • Sevdiğin parçaları klarnette ne kadar sürede çalabileceğin bu parçaların zorluk seviyelerine bağlıdır. Ancak ortalama olarak ilk ayın sonundan itibaren çeşitli parçaların melodilerini çalabilirsin.
 • Klarnet çalması zor bir enstrüman değildir. Klarneti rahat bir şekilde çalabilmek için öncelikle nefes tekniğini oturtmak gereklidir. Diyafram nefesi ile doğru bir şekilde üfleme tekniği oturtulması durumunda hızlı bir şekilde klarnet öğrenilebilir.
 • 12 aylık klarnet kursu ödemesini peşin olarak yapan herkese sıfır sol klarnet hediye ediyoruz! İzmir’de klarnet kursları arasında bir ilk!

  klarnet kursu

  klarnet kursu

Evde çalışırken klarnetten ses çıkaramıyorum diyebilirsin. Bunun temel nedeni ise üfleme tekniğinin yanlış öğrenilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu konuda bir profesyonelden yardım almak en sağlıklı davranış olacaktır.

 • Klarnet eğitimi için başlangıç yaşı minimum 11 olmalıdır. Bunun temel nedeni nefes tekniğini kavramak ile ilgilidir. Eğer 11 yaşından daha küçük bir yaşta klarnet eğitimi aldırmak düşünülüyorsa ücretsiz deneme derslerimize katılarak öğretmenlerimizin profesyonel görüşleri doğrultusunda daha sağlıklı bir karar alınabilir. İzmir klarnet dersleri için bir üst katılım yaş sınırı yoktur.
 • Ortalama olarak İzmir’de klarnet fiyatları 800 TL’den başlamaktadır. Daha ucuza da klarnet bulunabileceği gibi çalındığı zaman zevk verecek, en az 1 yıl süre ile idare edecek klarnet fiyatları ise 1000 TL’den başlamaktadır ancak ülkemizdeki çoğu enstrümanın fiyatı Dolar ya da Euro kuruna göre belirlendiği için bu yazdığımız ücretler değişkenlik göstermektedir.
 • Anlaşmalı olduğumuz çeşitli müzik evlerinden bütçenize en uygun klarneti sizler adına ArtCraft Akademi güvencesi ile temin edebiliyoruz.
 • Nota öğrenmeden elbette klarnet çalınabilir ancak belirli bir seviyeye kadar ilerleme sağlayabilirsin. Nota eğitimi çok zor ya da zaman alan bir süreç değildir. Çok kısa sürede adapte olunabilir. Ayrıca nota öğrenilmesi ile birlikte istediğin parçaların notalarını bularak kendin de evde çalışabilirsin.
 • Klarnet çalarken dudak yapısı önemlidir ancak dudak yapısı ince veya kalın olduğu için çalarken zorlanma durumunu belirtmek yanlış olacaktır. Dudak yapısı ne olursa olsun üfleme tekniğini geliştirmek düzenli çalışmaya bağlıdır.

Çocuklar için İzmir klarnet kursu

Çocuklar için klarnet kursu İzmir Gaziemir

Çocuklar İçin İzmir Gaziemir’de Klarnet Dersleri

Çocuğunuzun kişisel gelişimi üzerinde önemli bir yere sahip sanat eğitimini alanında uzman, pedagojik formasyon almış bir kişiden almasının yanı sıra sanat dolu bir ortamda bulunarak kendini geliştirmesi şüphesiz ki olumlu bir rol oynayacaktır.

Çocukların sıkılmadan müziği sevmesini sağlamak öncelikli amacımız olmak ile birlikte dersler tamamen ilgi duyduğu parçalardan yola çıkılarak müzik kulağının gelişimini sağlayacak şekilde işlenmektedir.

Çocuklar için klarnete başlama yaşı az öncede bahsettiğimiz gibi en az 11 dir. Ancak daha küçük yaştaki katılımcılar için ücretsiz deneme derslerine katılmaları ve o yaş için fiziksel açıdan uygun olup olmadıklarına öğretmenimizin karar vermesi en doğru yaklaşım olacaktır.

 

ArtCraft Akademi’de İzmir klarnet eğitimi almanın artıları nelerdir

Gaziemir müzik kursu

Sol Klarnet Dersleri ve Si Bemol Klarnet Dersleri

Klarnet Kursumuza İzmir Gaziemir’de nasıl ulaşabilirsin ?

Gaziemir meydanda bulunan sanat merkezimize ulaşım çok kolay. Alsancak, Balçova, Hatay, Buca, Üçkuyular’ın yanı sıra Torbalı,Tire,Ayrancılar’dan kolaylıkla ulaşabileceğiniz konumda.

Dilersen klarnet ile ilgili aşağıdaki diğer yazıları da okuyabilirsin ;

Klarnet Kursu Hakkında Merak Edilenleri Cevapladık!

Aşağıdaki sorulardan cevabını bulamadığınızı düşündüğün bir şey varsa lütfen bize telefonla ulaş!

 • Klarnet çalmak için yetenek gerekli mi ?
 • Yeteneğim olduğunu düşünmüyorum ancak klarnet çalabilir miyim ?
 • Sevdiğim parçaları klarnet ile ne kadar sürede çalabilirim ?
 • Klarnet çalmak zor mu ?
 • Klarnet eğitimi için başlama yaşı nedir ?
 • İzmir’de klarnet fiyatları nedir ?
 • Klarnet satın almak istiyorum bu konuda bana yardımcı olur musunuz ?
 • Nota öğrenmeden klarnet çalınır mı ?
 • Klarnet çalarken dudak yapısının önemi var mı ?

Ayrıca öğrencimiz Berkay’ın 1 ay gibi kısa bir sürede klarnet kursumuzda öğrendiği “Ah İstanbul” Parçasını aşağıdan dinleyebilirsin!