İnsanlar ile daha sağlıklı iletişim kurmak, kendini daha rahat anlatmak istiyorsan aradığınız eğitim Gaziemir merkezde ! Sadece şarkı söylemek değil, genel anlamı ile sesi nasıl doğru bir şekilde kullanabileceğini şan dersi İzmir‘de kısa bir süre öğrenerek bu süre içerisinde insanları etkileyebileceğini garanti ediyoruz.

İzmir Gaziemir’de şan kursu ücretsiz deneme dersi randevusu almak için hemen: 0507 95 96 333

Ayrıca sayfanın en altında öğrencilerimize ait performans videoları da bulabilirsin!

Bu yazımızın kapsamında şan kursu ile ilgili en çok merak edilen konulara yer veriyoruz. Dilersen yazının tamamını okumak yerine, alt başlıklar halinde vereceğimiz maddelerden merak ettiklerini hızlı bir şekilde okuyabilirsin.

 • Şan nedir ve şan eğitiminin amacı nedir ?
 • Şan kursu hakkında sık sorulan sorular
 • Şan dersi sesi güzelleştirir mi ?
 • Nefes eğitimi nedir ?
 • ArtCraft Akademi bünyesinde İzmir’de şan eğitimi almanın artıları nelerdir ?
 • Sanat merkezimize ulaşmak mı istiyorsun ?

Şan nedir ve şan eğitiminin amacı nedir ?

şan kursu İzmir Gaziemir

Şan, ses tellerini eğitme, sesi ve nefes tekniklerini bilinçli bir şekilde kullanılmasını sağlayan tekniktir.

 • Şan eğitiminin genel amacı ise gündelik yaşamımızda bilinçli bir şekilde kullanamadığımız ağız boşluğu, karın boşluğu, sinüsler ve özellikle diyafram gibi vücut bölümleri yardımı ile ses telleri ve dolayısıyla da sesi eğitme çalışmasıdır.
 • Şan dersleri süresince sesimizi daha verimli kullanabileceğimiz gibi aynı zamanda düzgün bir tonlama ve kendimizi daha rahat ifade etmeyi öğreniyoruz.

Şarkı Söylemeyi Sevenler İçin Şan Kursu İzmir

Şan Kursu İzmir

Kadınlar ve erkeklerin şan eğitimleri ayrı ayrı üç kategoride toplanabilir. Bunlar ;

 • Kadınlar için ; soprano, mezzosoprano ve alto
 • Erkekler içinse ; tenor, bariton ve bastır.
 • Bu eğitimlerin hepsini tek başına öğrenilmesi olanaksızdır. Bu nedenle şan eğitiminizi profesyonel bir yardım alarak gerçekleştirilmesi daha kısa sürede daha başarılı bir seviyeye gelmeyi sağlamak ile beraber ses tellerine zarar verme ihtimalini de ortadan kalkacaktır.
 • Uzman eğitmen kadromuz, kişiye özel ya da grup çalışmaları şeklinde  gerçekleşen derslerimiz ile %100 memnuniyet güvencesi ve öğrenme garantili şan kurslarımıza sizleri davet ediyoruz.

Aklında hala sorular var biliyoruz. Yazımızı okumaya devam et !

Şan dersleri ile ilgili merak ettiğin ve öğrenmek istediğin her konuyu bu yazıda bulacaksın. Bu kadar okumak yeter birazda ortamı göreyim diyorsan ;

ArtCraft Akademi tarafından sağlanan ücretsiz şan deneme derslerine katılabilir, eğitmenlerimizle tanışabilir,sorularını sorabilir ve İzmir’in her yerinden kolaylıkla kursumuza ulaşım sağlayabilirsiniz.


İzmir Şan Dersleri İle Her Parçayı Söyleyebilirsiniz

ArtCraft Akademi Şan dersi İzmir’ de Akla İlk Gelen Yerlerden Biri

Sen de sesini doğru kullanıp şarkılar söylemek, toplantılarda daha büyük bir etki bırakabilmek istiyorsan ArtCraft Akademi şan kursları tam da sana göre !

Şan eğitimi İzmir / Şarkı söyleyen adam

ArtCraft Akademi‘de Şan Dersi İzmir Nasıl İşleniyor  ?

 • Şan eğitimleri okula hazırlık ve hobi olarak ikiye ayrılmaktadır.
 • Okula hazırlık derslerinde müfredat içeriği en kısa sürede dilediğin okulu kazanmana yardımcı olacak ve seni sürekli destekleyerek, eksiklerini giderecek şekilde işlenmektedir.
 • Hobi derslerimiz ise tamamen kişinin isteği doğrultusunda ilerlemektedir. Bu derslerde sesini etkili kullanmayı, güzelce şarkı okumayı ya da nefes terapileri ile zihnini boşaltmak sana kalmış, seç birini !

Şan kursu hakkında sık sorulan sorular

 • Şan eğitimi kaç ay sürer ?
 • Şan eğitimini kimler alabilir ?
 • Şan eğitimi ne işe yarar ?
 • Şan eğitiminde neler öğretilir ?
 • Şan dersi sesi güzelleştirir mi ?

Şan eğitimi hakkında sık sorulan sorular

 1. Şan eğitiminin süresi tamamen katılımcıya bağlıdır. Sesi hangi seviyede kullanmak ve bu ses ile nelerin yapılmak istendiğine dair bilgimiz olması gerekmektedir. Okula hazırlık öğrencileri örneğin opera gibi, bu eğitime en az 2 sene öncesinden başlaması gerekmektedir. Hobi amaçlı sadece şarkı söylemek isteyen kişilerin ise gelişim süreci tamamen derslere olan devam ve günlük çalışma sıklığına göre değişmektedir. Daha detaylı bilgi almak için ücretsiz deneme derslerimizden faydalanabilirsin.
 2. Şan eğitimi için alt katılım yaşı 17 dir. Bunun temel nedeni ise ergenlik döneminde sesin daha oturmamasından kaynaklanmaktadır ancak bu durum kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Daha sağlıklı bir şekilde cevap verebilmemiz için katılımcının öğretmenimiz ile görüşmesi ve durumuna bakılması gerekmektedir. Bunun dışında şan eğitimi İzmir için herhangi bir üst katılım yaşı yoktur.
 3.  Az önce de bahsettiğimiz gibi şan, ses tellerini eğitme, sesi ve nefes tekniklerini bilinçli bir şekilde kullanılmasını sağlayan tekniktir. Şan dersleri temelinde bir kas eğitimidir ve eğitilen kaslar ses telidir. Nasıl ki spor salonuna kayıt olunduğunda ilk ay içerisinde karın kaslarının çıkmasını beklemek bir hayalse ses tellerinin gelişimi de aynı şekildedir. Düzenli bir çalışma programı olmadığı takdir de katılımcı çok yavaş ilerlemekte ve düşündüğü sonucu alamadığı için eğitimleri yarıda bırakmaktadır.
 4. Şan eğitiminde ilk aşama bedeni rahatlatmaktır çünkü esnemiş bir bedenle şarkı söylemek, egzersiz yapmak daha hızlı adapte olunmasına ve dersin geri kalanının daha verimli geçmesini sağlamaktadır. İkinci aşamada ise nefesin doğru kullanılması üzerine çalışmalar yapılmaktadır. Nefes alma ve verme çalışmalarının yanı sıra diyafram kasının nasıl kullanılacağı öğrenciye aktarılmaktadır.Üçüncü aşamada ise şan egzersizlerine geçiş yapılmaktadır. Şan egzersizlerinin genel amacı ses pozisyonu yani rezonans denilen maskeleme yönteminin aktif olarak nasıl kullanılacağı gösterilmektedir.
 5. Güzel ses göreceli bir kavramdır. Şan dersleri eğitimin sana katacakları arasında okuduğun bir parçada sesinin kaymasını önlemek, tondan çıkmamak olarak tanımlanabilir.

Şan eğitimlerinde başarılı olmak için günlük çalışmalar ve dersler aksatılmadan devam etmelidir. Eğer bunu yapmaya hazırsan çok kısa sürede olumlu geri dönüşler elde edeceksin.

Nefes eğitimi nedir ?

İzmir Gaziemir Nefes Terapisi

Doğru nefes almanın insan sağlığı üzerindeki etkisi ile tedavi yaklaşımları içeren bir eğitimdir. Çoğu nefes terapisi çalışmalarında, daha çok pratiğe dayalı çalışmalarda çeşitli nefes egzersizleri kullanılır.

Bu söylediklerimize ek olarak yoga tipi nefes egzersizleri de sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tip egzersizlerin en popülerleri  Qigong ve T’ai Chi Chu’an da yer alır. Genel olarak Çin nefes egzersizleri fiziksel hareketler ile doğru nefes tekniklerinin birleşimini kapsamaktadır.

Nefes çalışması

Bu çalışma aşamasında bilinçli ya da diğer adı ile dairesel nefes tekniği kullanımı öğretilmektedir. Bu tekniğin uygulanışı şu şekilde gerçekleşir ;

 • Katılımcı bir mat üzerine uzanır ve ağızdan aralıksız bir biçimde alınıp verilen bir nefes çalışmasıdır.
 • Katılımcı olabildiğince tam nefes alır rahat bir şekilde vermeye çalışır.
 • Dikkat edilmesi gereken nokta kesinlikle nefes alma ve verme süresince duraksama olmamalıdır.

Gevşeme çalışmaları

Meditasyon çalışması olarak da adlandırılan bu çalışma sırasında amaç tamamen zihni boşaltmaktır ve bunu sağlamak amacı ile çeşitli egzersizler yaptırılır.

ArtCraft Akademi bünyesinde İzmir şan dersi almanın artıları nelerdir ?

eğlence ve sanat İzmir Gaziemir

 • İnanılmaz esnek ders saatleri. Vardiyalı çalışıyorum diye üzülme ! Haftanın 7 günü ders alma imkanı.
 • Sen ne öğrenmek, hangi konuda kendini geliştirmek istiyorsan tamamen bu amaca özel müfredat oluşturma.
 • Her yaştan her bireye eğitim imkanı.
 • Ders saatleri dışında da gelip muhabbet edebileceğin, her bireyin sanat ile uğraştığı İzmir’in en sosyal ailesi.
 • İster bire bir özel ister sınıf dersi seçenekleri.
 • Uygun fiyatlı bütçenizi yormayacak şan dersleri.
 • Sene sonu düzenlenen etkinliklerde rol alma imkanı.
 • Gaziemir’in tam merkezinde kolay ulaşılabilen bir konumda eğitim merkezi.

Sanat merkezimize nasıl gelebilirsin ?

Başta Tire, Ayrancılar, Menderes, Torbalı ve Gaziemir olmak üzere Buca, Bornova, Üçkuyular, Hatay, Alsancak ve Balçovadan kolaylıkla ulaşabilirsin. Gaziemir meydanda tam 1 dakika yürüme mesafesinde bir sanat dünyasına adım atmak için hala ne bekliyorsun !?