Sonunda karar verdin ve artık yan flüt çalmak için sen de bir adım attın ! İzmir’de yan flüt eğitimi almak için araştırma yaparken bu yazımıza ulaştıysan artık doğru adrestesin demektir! Flüt kursu ile ilgili aklındaki tüm soruları bulabileceğin bu yazımızda öğrenebileceğin bazı bilgiler;

 • Yan flüt nasıl tutulur?
 • Yan flüt kursu hakkında merak edilenler
 • Çocuğum yan flüt kursuna başlayabilir mi?
 • Flüt kursu almanın faydaları nelerdir?
 • Flüt kursuna başlamadan flüt almalı mıyım?
 • Yan flüt alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
 • Flüt kursunda dersler nasıl işleniyor?
 • Yan flütün özellikleri nelerdir?
 • Flüt kursu haricinde sosyal etkinlikleriniz var mı?
 • İzmir’de flüt kursu almak için neden bizi tercih etmelisin?
 • Flüt kursu fiyatları hakkında bilgi
 • Yan flüt kursu almak için yaş sınırı var mı?
 • ArtCraft Akademi yan flüt kursuna nasıl kaydolabilirim? 

Çok geç kaldım diye korkmayın! İzmir’de kaliteli yan flüt kursu arıyorsanız doğru adrestesiniz! Hemen 0507 95 96 333 numaralı telefondan arayıp randevu alabilir, ücretsiz deneme derslerimizde bu eşsiz enstrüman ile tanışabilirsiniz!

Yan flüt eğitimi almak için bir nedenin var ama bu da bir adım atman için yeterli değil diyorsan işte sana yan flüt kursu almak için bir değil tam 5 neden! Sana hemen şimdi adım attıracağını garanti ettiğimiz yan flüt çalmak için 5 neden adlı yazımızı okumanı şiddetle öneriyoruz!

uygun fiyatlı yan flüt

En uygun Fiyatlı Yan Flüt

Yan Flüt dersleri artık Gaziemir’in kalbinde !

En uygun fiyat ve öğrenme garantisi veren kurumumuzda flüt kursu almak hem seni hayallerine kavuşturacak hem de flüt çalmak için ciddi maliyetlerden seni kurtarmış olacak! Böylelikle yan flüt eğitimi alırken çalacağın yan flüt parçaları dışında hiç bir şey aklını kurcalamayacak.Hayallerine bir adım daha yaklaşmak için Flütünü al ve gel, gerisini biz hallediyoruz! 

“Ama benim flütüm yok ki” diye düşünüyorsan da ArtCraft Akademi Yan Flüt Kursu bu konuda da sana yardımcı olmaya hazır. Yan flüt ne kadar diye merak ediyorsan bütçeni yormayacak en uygun fiyatlı yan flüt seni bekliyor! Hemen buraya tıkayarak detaylı bilgi alabilirsin 🙂

Yan Flüt Kursu

                                     İzmir Yan Flüt Kursu Seni Ücretsiz Deneme Derslerine Bekliyor!

 

 

Flüt kursu almak istiyorsun fakat hala tereddütlerin mi var? Tamamen sana özel bir saatte, sana özel bir sınıfta, sadece seninle ilgilenecek bir eğitmenle ders almak ister misin? Hem de tamamen ücretsiz! Nasıl oluyor diye düşünme, bu flüt kursunda her şey mümkün! Hemen şimdi ücretsiz deneme derslerimizde katılarak kendini test edebilir, aklındaki bütün soruları eğitmenlerimize sorabilirsin! 

Yan flüt çalmak ne kadar zor olabilir ki? İşte yan flüt kursuna gelmeden önce cevabını en çok merak  ettiğin o soru; “yan flüt çalmak kolay mı?” Bu sorunun cevabını verdiğimiz yan flüt çalmak kolay mı yazımızı bağlantıya tıklayarak hemen şimdi okuyabilirsin!

 

Yan Flüt Kursu İzmir Fiyatları nelerdir?

Yan flüt kursu İzmir fiyatları diye arattınız ve bu yazımıza ulaştıysanız en uygun fiyata flüt kursu alacağınızdan emin olabilirsiniz! Amacımız bütçenizi yormadan ve sizi zora sokmadan eğitim almanız! Burada size vereceğimiz fiyat emin olun ki flüt kursları arasında alacağınız en uygun fiyat olacaktır. Ayrıca ücretsiz deneme dersi imkanı, flüt kursuna kayıt olduğunuz andan itibaren ücretsiz etüd imkanı ve size bulacağımız piyasa fiyatının çok altına yan flütünüz ile beraber flüt kursu almak maliyetten çok keyif olacak!

Yan Flüt Kursu

En Uygun Fiyatlı Flüt Kursu ArtCraft Akademi Yan Flüt Kursu İzmir’de!

 

 

Yan Flüt Kursu Bana Ne Katar?

 • Yan flüt eğitimi sana müziğe farklı bir bakış açısıyla bakmayı öğretecektir.
 • Flüt kursu sayesinde sevdiğin parçaları çok kısa sürede çalabileceksin.
 • Flüt kursu sayesinde yepyeni dostluklar edineceksin.
 • Yaptığımız sosyal aktiviteler sayesinde kendini yeniden keşfedeceksin.
 • Peki ya sahne tozu yutmak? Hayalini kurduğun enstrümanı sahnede çalabileceksin.
 • Alışılmışın dışında flüt kurslarımızda eğitim ve eğlence bir arada.
 • Hayatın tüm yoğunluğunu bir kenara bırakıp bambaşka bir ortama gireceksin.
 • Eminiz ki yan flüt kursları sayesinde stresten uzaklaşacaksın

acil sanat hattı

 

 

Eğer bu reçeteyi uygulamak istiyorsan hemen yan tarafta bulunan görsele tıklayarak kolay yoldan bizimle iletişime geçebilirsin.

İzmir’de yan flüt eğitimi denildiğinde akla ilk gelen kurumlardan biri olan ArtCraft Akademi’de hizmet bitmiyor! Uygun fiyatlardan Ücretsiz deneme derslerine, sosyal aktivitelerden etüd imkanlarına her şey telefonun diğer ucunda!

Aklına takılan tüm soruların cevabı acil sanat hattımızda! Hemen “acil sanat hattı” görselimize tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsin. Unutmayın; telefonun diğer ucunda uzman eğitmenlerimiz aklındaki soruları cevaplamak için bekliyor!

 

 

Kardeş sanat merkezimizin yan flüt dersi ile ilgili teknik detayları ve yan flüt hakkında çok enteresan bilgileri paylaştığı internet sitesini ziyaret etmek ister misin? Ayrıca videolu bir şekilde de bir çok şeyi anlatmışlar. Hemen şimdi göz atmak için yan flüt kursu İzmir bağlantısına tıklayabilirsin!

Yan Flüt Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yan Flüt Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

 1. Her enstrümanın öğrenilme sürecinde yetenek etkilidir ancak yeteneğim yok diyerek vazgeçmek ise baştan kaybetmen anlamına gelmektedir. Çok yetenekli dahi olsanız düzenli çalışma yapmadan yan flütte ilerlemen çok mümkün olmayacaktır. Yetenekten daha önemli bir şey varsa o da çalışma ve çalma isteğindir.
 2. Dinlemeyi sevdiğin parçaların ne olduğunu bilirsek bu soruya daha sağlıklı bir yanıt verebiliriz. Ancak genel olarak bir cevap vermek gerekirse ilk ayın sonundan itibaren çeşitli parçaların melodilerini çalmaya başlayabilirsin.
 3. Yan flüt almadan eğitimlere katılabilirsin ancak yan flütün üfleme tekniğini oturtmak için düzenli çalışma yapman gerekecek. Daha kısa sürede daha hızlı yol almak istiyorsan bir tane yan flüt edinip evde erkenden çalışmalara başlaman gerekiyor.
 4. Yan flüt çalması zor bir enstrüman değildir. Yan flütün zorluğu üflemeden kaynaklanmaktadır. Eğer üfleme tekniğine gereken zamanı ayırıp düzgün bir şekilde öğrenebilirsen kısa sürede güzel parçalar çalabilirsin.
 5.  Ortalama olarak alınabilecek ve alındıktan sonra 1 sene gibi bir süre idare edebilecek yan flüt fiyatları 700 TL’den başlamaktadır. Daha üst seviyede de yan flüt alınabilir böylelikle çok kısa bir süre içerisinde tekrar değiştirmek zorunda kalınmaz ancak 700 TL’den daha düşük fiyatta bulunan yan flütleri almak istiyorsan bunu bir bilen ile seçmek en sağlıklı sonucu verecektir.
 6. Bütçeniz dahilinde en uygun ve en kaliteli anlaşmalı olduğumuz müzik evlerinden sizler adına temin edebiliyoruz.
 7. Nota öğrenmeden yan flüt çalabilirsin ancak nota eğitimi ile birlikte istediğin parçayı biri sana göstermeden çalabilecek seviyeye gelebilirsin. Çoğu kişi nota öğrenmekten korkuyor ya da bir şekilde çekiniyor ancak notaları 15 dakika içerisinde kolaylıkla öğrenebilirsin. Derslerimizde nota eğitimi ile birlikte seviyenize bağlı olacak şekilde armoni eğitimi de verilmektedir.
 8. Yan flüt eğitimlerimiz tamamen istenilen süre kadar devam etmektedir. Çalmak istenilen klasik parçalar zor ise yıllarca devam edebileceğin gibi istersen 5 ayda ders alabilirsin. Bu kişinin tamamen gelmek istediği seviye ile ilgilidir.
 9. Yan flüt öğrenmek için istek, düzenli çalışma gerekmektedir. Bunların yanında eğer bir de evde çalışmak için yan flütün varsa kısa sürede güzel bir seviyede parça çalabilirsin.
yan flüt

Yan Flüt Hakkında Merak Edilenler

Yan Flüt Kursu Hakkında Merak Edilenler

Her enstrümanda olduğu gibi yan flüte başlamayı düşünen kişilerin aklında onlarca soru bulunmaktadır. Sizler için en sık sorulan sorular ile birlikte yanıtlarını aşağıda paylaşacağız. Bu sorular dışında danışmak istediğiniz konuları bize iletmeniz durumunda uzman eğitmen kadromuzun görüşleri doğrultusunda sizlere en sağlıklı cevabı vermeye çalışacağız.

 • Yan flüt öğrenme sürecinde yetenek ne kadar önemli ?
 • Dinlemeyi sevdiğim parçaları ne kadar sürede yan flütte çalabilirim ?
 • Yan flütüm yok ancak yan flüt derslerine katılmam, eğitim almam beni geliştirir mi ?
 • Yan flüt çalmak zor mu ?
 • İzmir yan flüt fiyatları nedir ?
 • Yan flüt almak istiyorum, İzmir’de yan flüt satışınız var mı ?
 • Nota öğrenmeden yan flüt çalınabilir mi ?
 • Yan flüt eğitimi ne kadar sürer ?
 • Yan flüt çalmak için ne gerekir ?

İzmir Yan Flüt Dersleri İle Öğrenmek Çok Eğlenceli

Flüt Dersleri İşlenişi Hakkında Kısa Bilgi

Yan flüt eğitimlerimiz okullara hazırlık ve hobi amaçlı olarak ikiye ayrılmaktadır.

 • Müzik okuluna hazırlık öğrencileri için gerçekleşen derslerimizde tamamen öğrencinin okulu kazanmasına yardımcı olacak ve okulu kazandıktan sonra da okul içerisinde rahat bir şekilde kişisel gelişimini sağlayacak şekilde eğitim verilmektedir. Bu eğitim içerisinde hem öğrencinin okulda öğreneceği parçalar hem de daha ileri seviye çalışmalar yapılmaktadır.
 • Hobi amaçlı yan flüt eğitimlerimizde ise temel teknikler öğrenildikten sonra kişiye özel müfredat oluşturulmaktadır. Öğrencinin dinlemeyi sevdiği,çalmak istediği parçalar doğrultusunda daha verimli bir şekilde ders işlenmekte ve öğrencinin motivasyonu ile birlikte isteği arttırılmaktadır.

⇒ Derslerimizde nota bilgisinin yanı sıra armoni eğitimi de verilmektedir. Öğrencinin gelişimi doğrultusunda doğaçlama çalışmalar yapılmaktadır. Doğaçlama çalışmalarının ana mantığı ;

 • Öğrendiklerini uygulayacağı bir ortam oluşturmak.
 • Ezgiyi oluşturan seslerin takibi ile birlikte müzik kulağının gelişimi sağlamak.
 • Doğaçlama çalışmaları ile birlikte öz güveni arttırmak.

Yan Flüt Nedir ?

Nefesli çalgılar ailesinin bir popüler bir üyesi olan yan flüt hem solo hem de eşlik performansı ile bir çok kişinin gönlünde taht kurmuş bir enstrümandır.

 • Kuyruk, gövde ve baş bölümü olmak üzere 3 kısımdan oluşmaktadır.
 • Yabancı literatürde adı sadece flüt ( flute ) olmak ile beraber dilimizde bir karışıklık olmaması adına yan flüt denilmektedir.
 • Üretildiği ilk zamanlar yapımında ağaç kullanılmasına karşın günümüzde nikel, gümüş veya altından üretilmektedir.
 • Standart uzunluğu 67 santim olmak ile birlikte 1,9 santim çap genişliğine sahiptir.
 • Yan flütün gövde ve kuyruk kısımlarında melodileri çıkarmamızı sağlayan perde adında delikler bulunmaktadır. Bu deliklerin kapanma sırasına göre ilgili notalar elde edilmektedir.
 • Bu konuyu çok daha detaylı ele alıp incelediğimiz yan flüt nedir yazımıza da bir göz atabilirsin çok enteresan bilgiler mevcut!

Yan flüt 5 madde ile açıklanabilecek bir çalgı değil. Bunlardan çok daha fazlasına ulaşabileceğin ve flütle alakalı tüm konularda sana fikir verecek bilgileri yan flüt ve yan flüt eğitimi hakkında bilinmesi gerekenler yazımızdan edinebilirsin!

Yan Flüt Nedir

Yan Flüt Nedir

 

Yan Flütün Tarihi

 • Batı müziğinde geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan bu enstrümanın ortaya çıkış tarihi M.Ö 900 lü yıllarda Çin’dedir.
 • Avrupa’ya girişindeki ilk durak ise Almaya olmuştur ve uzun süre askeri bandolarda kullanılmıştır. Hatta sürekli olarak bandoda kullanılmasından dolayı uzun bir süre ” Alman Flütü ” denmiştir.
 • Üretilen ilk yan flütler incelendiğinde şuan ki formunda olduğu gibi 3 parça değil de tek parça ( yekpare ) ve 6 adet ses deliğinden oluşmaktaydı.
 • 1600’lü yılların ilk çeyreğinde 3 parçalı tasarımı ile ve daha ergonomik hale gelişi bu enstrümanın popülerliğini arttırdı.
 • Seslerin daha kaliteli ve rahat bir şekilde elde edilmesi için ses deliklerinin bir birine göre uzakta olarak tasarlanması Alman flütçü Boehm tarafından gerçekleştirilmiştir. Yan flüte kazandırmış olduğu bu yeni yapı nedeni ile Boehm flütü olarak da anılmaktadır.

Peki flüt kursu alırken kendine örnek alabileceğin bir sanatçı mı arıyorsun? İşte sana mükemmel bir yan flüt üstadı! Howard Shore! Hemen Howard Shore kimdir yazımıza tıklayarak okuyabilirsin!

Yan Flütün Akustik Özellikleri  

 • Nefesli çalgılar grubunun en popüler enstrümanı olan yan flüt marifet gerektiren bir enstrüman olarak bilinmektedir.
 • Yan flüt çalma sırasında en çok tercih edilen üfleme teknikleri tek, çift , üç dil ve kurbağa dili teknikleridir.

Orkestra İçinde Yan Flütün Yeri

 • Daha çok Batı müziğinde kullanımı tercih edilen bu enstrüman klasik eserlerin seslendirilmesinde sıklıkla kullanılmaktadır.
 • Orkestrada solo veya koro performansları ile kendisine yazılan kısımları güzel bir şekilde icra edebilir.
 • Duygu yüklü kısımları ya da doğa seslerini yansıtmak için yan flüt tercih edilmektedir.
 • Ana melodinin alt yapısını keman,gitar ya da piyanonun yaptığı durumlarda yan flüt ile eşlik etmek müzikal açıdan oldukça doyurucu bir ortam yaratır.

 


Tınısına Hayran Olanlar İçin Yan Flüt Kursu İzmir

Yan Flüt Kursu İzmir

İzmir Yan Flüt Kursunda ArtCraft Akademi Akla Kurumlardan Biri

 • Karşılama müziklerinde gitar ve kemanın yanında, orkestralarda veya dinlediğin birçok müzikte kullanılan yan flüt çok güzel bir eşlik enstrümanıdır.
 • Kendini geliştirmek, arkadaşlarından biri gitarını kaptığında üzerine melodiler yazmak ve bunları çevrenizdeki kişilerle paylaşarak onları o ana dahil etmek ve en güzeli de tüm gözlerin senin üzerinde olmasını ister misin ?
 • Kendini ifade etme, son dönemin en popüler parçalarını tekrar yorumlamak ! Yan flüt ile hepsi çok kolay !
 • Eğer yan flüt kursu hakkında aklına takılan sorular varsa çekinmeden bize yazabilirsin.

Bize ulaşmak için sitemizdeki konuşma penceresinden, whatsapp ya da mail yolu ile sorularını iletebilirsin.

Dilersen ArtCraft Akademi tarafından sağlanan ücretsiz yan flüt deneme derslerine katılabilir, eğitmenlerimizle tanışabilir,sorularını sorabilir ve İzmir’in her yerinden kolaylıkla kursumuza ulaşım sağlayabilirsin.

yan flüt kursu

Çocuklarda yan flüt eğitimi

Çocuklar İçin Yan Flüt Kursu

 

Çocuklar için yan flüt kurslarımız devam etmektedir. Derslerin içeriği katılımcının yaşı doğrultusunda düzenlemekte olup asıl amacımız çocukların müzikten sıkılmadan ilerlemesini sağlamaktır.

Her çocuğun sanat eğitimi doğru ellerde alması sadece derslerin işlenmesi açısından değil aynı zamanda kişisel gelişimini de olumlu etkilemektedir. Kendine rol model olarak alabileceği kişilerin yanında gelişmesi, kendini ifade etmesi karakter gelişimini üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Yan flüt eğitimi için alt katılım yaşı 11 dir. Bunun nedeni ise dudak ve el yapısıdır. Ancak bu genel bir yazıdır çünkü çoğu kişi aynı yaş aralığında aynı özellikleri göstermemektedir. Çocuğunuz için yan flüt dersleri hakkında daha detaylı bilgiyi ücretsiz deneme derslerimize katılarak öğretmenlerimizin profesyonel görüşleri doğrultusunda daha sağlıklı bir şekilde değerlendirebiliriz.

 

 

 


sosyal aktivite

İzmir’in en sosyal sanat merkezi

ArtCraft Akademi Bünyesinde Yan Flüt Eğitimi Almanın Artıları

 

 • Evde yan flüt çalışamıyorum çok ses çıkıyor diye üzülme. Ücretsiz bir şekilde sanat merkezimize gelip etüt yapabilirsin.
 • Tamamen kişinin sevdiği ve çalmak istediği parçalar doğrultusunda hazırlanan özel müfredat.
 • 7’den 77’ye her yaş aralığına uygun eğitim.
 • İzmir’in en hesaplı ve bütçe dostu ders ücretleri.
 • Sınıf veya bire bir özel ders imkanı.
 • Sene sonu düzenlenen gösterilerde sahne alma fırsatı.
 • Onlarca sanat eğitimin verildiği sosyal ve sıcak bir ortam.
 • Bütçeniz dahilinde en ekonomik şekilde ArtCraft Akademi güvencesi ile enstrüman temini.

ArtCraft Akademiye nasıl ulaşabilirsin ?

Yerimiz Gaziemir meydana 1 dakika yürüme mesafesinde ! Başta Gaziemir, Torbalı, Ayrancılar, Tire, Menderes olmak üzere Alsancak, Hatay, Buca, Üçkuyular ve Balçova gibi konumlarda da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yan flüt hakkında daha fazla bilgi almak istersen aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ilgili yazıya ulaşabilirsin !

 • Yan flütte oluşabilecek arızalar nelerdir
 • Howard Shore kimdir ?
 • Yan flüt başlangıç eğitimi
 • Yan flüt çalmak kolay mı
 • Yan flüt nedir