Eski ve yeni öğrencilerimizden, bu sanat ailesinin kalbine dokunan aile üyelerimizin bazılarından bizim için bir şeyler yazmalarını istedik. Ortaya çok güzel yorumlar çıktı. Biz okurken çok keyif aldık, umarız siz de okurken keyif alırsınız 🙂

AYŞEGÜL ÇAKMAK 

Hepinizi ayrı ayrı çok seviyorum. Kısa bir sürede aile gibi olduk. Hatta gibi değil sizi ailem gibi görüyorum! İsmail abi öz abim gibi. Burada sadece ders işlemiyoruz. Bu akademi sırf derslerden ibaret değil. Eğlenceli, çok sıcak bir ortam! Hayallerime yaklaşmamı sağladığınız için size sonsuz teşekkür ederim. Gelecekte sizin gibi bu kadar samimi ve güzel bir akademi açmak hayalim oldu sayenizde. Buradan çıkıp eve gittiğimde yüzümdeki gülüşüm ve enerjimi size borçluyum. Hepinizi kocaman seviyorum. İyi ki burayı bulup sizinle tanışma fırsatını yakalamışım. Sizleri seviyorum ve kısa kesiyorum. Sizi anlatmaya başlasam diğer öğrencilere yer kalmayacak 🙂

DUYGU TEMUR 

Kısa bir internet turu ile ulaştığım ArtCraft Ailesi telaşlarımın önüne geçmesiyle hayatıma giriverdi. İlk geldiğim gün dakikalar içinde ortamın samimiyetini ve huzurunu gani gani hissettiğim küçük kırmızı bir yuva burası. Kaliteli insanlar ve hoş sohbetler ile beraber yanında güzele dokunabilecek her ayrıntıyı bulabilirsiniz. Bu sıra inşaat gürültüsü de ayrı bir tat ve tecrübe kattı hepimize 🙂 Ziya hoca ile başladığım derslerime şimdi Sevcan hocam ile devam ediyorum. Çekinerek aradığım ve sonrasında koşa koşa geldiğim kırmızı tatlı yuvaya hoşgeldim, iyi ki geldim! Samimiyet ve kalite arayanların adresi ArtCraft, her şey için teşekkürler!

DOĞUKAN TİKEN 

Delikanlı adamların hası burada. Sekiz ay önce geldiğim bu insanlarla tanışmak çok iyi oldu. Ortam enfes, herkes mükemmel! Fazla laf kalabalığı yapmıyorum, adam gibi adamlar!

SEVCAN ÇELİK

Ziya hocadan bana kalan ve gerçekten sürpriz olan bu işin beni bu kadar mutlu edeceğini tahmin bile edemezdim. Kısa sürede kendimi hiç bir yere ait hissetmediğim kadar bu aileye ait hissettim. İnsan iş yerine koşa koşa gider mi, ben gidiyorum! Burada geçirdiğim zamandan gerçekten çok keyif alıyorum ve bir şeyler için emek veriyor olmak daha önce hiç bu kadar iyi hissettirmemişti. Tüm bu duygu selini tek bir sözle ifade edersem iyi ki yolum buraya düşmüş!

ZÜLAL YILMAZ 

Öhöm öhöm; güzel ve havalı bir konuşma yapmalıyım! Buranın kendine özel bir enerjisi var. Okuldan yorgun, kızgın da gelsem buraya gelince bütün kötülükleri arkada bırakıyorum. Herkes birbiriyle çok samimi ve saygılı. Şu an yazacak bir şey bulamıyorum, umarım birazdan bulurum. Heh buldum 🙂 Ben burada renkleri taşırmayı öğrendim. Melisa hocam benimle bir abla gibi konuşunca kendimdeki gücü keşfettim. Onu sonsuz kere seviyorum!

NAZLICAN AKSOY 

İki buçuk yıllık Erturgut Sanat ailesi mutlu maceram sonrasında aynı sıcaklığı ve çalışma ortamını bulabilmek benim için mükemmel oldu. Ta ki Erturgut Sanat evimin yanına gelmiş kadar aynı mutlu, sevgi, ve saygı dolu insanlar ile tanışmak ayrı bir güzel! Çalıştığın yeri maddi gelir olarak görmeyi engelleyen insani ve sevecen patronlar dünyadaki bu hiyerarşik düzeni bir kez daha düşündürüyor. İnsanlar severek yaptıkları işe bir de severek gittikleri bir iş yeri ekleyince daha mutlu ve huzurlu bireyler olabilirler. Biraz daha yazarsam Maslow’un İhtiyaçlar Hiyerarşisi hakkında bilgi vermeye başlayacağım çünkü sınava hazırlanıyorum ve bilgimi bir yerelere akıtmam gerek! Neyse işte Maslow’a göre ait olma aşamasını sayenizde tamamlama fırsatı buldum. Sizinle çalışmaya başladığım için mutluyum. Yeni bir aile daha!

ADA KESTEK

Hem güzel hem kötü konuşacağım! Tabiki önce kötüden başlayacağım. Bir aralar o kadar çok oyun oynuyordunuz ki kapıyı duymuyordunuz! Sonra biz resim yaparken başımıza cidden ağır kokan bir cisim koymuştunuz.Ama bunlardan öte sizinle konuşmak insana çok zevk veriyor! Çünkü çok bilgili insanlarsınız. Melisa hocayı ve Sevcan hocayı ayrı olarak seviyorum! Çünkü ilerlemek istediğim alanlardaki bütün bilgileri onlardan altım. Ama aralarında en güzeli kapıyı açtığınızda içeride farklı işlerle uğraşan insanları görmek çok güzel. Her yerden farklı bir müzik aleti sesinin gelmesi çok mutlu ediyor!

SEDEF DUMRUL 

İlk olarak ilk geldiğimiz gün etrafa bakmıştım. Etrafa ilk bakıldığında her yer sanat kokuyor! Buraya ilk geldiğinizde burasının size göre bir yer olduğunu fark ediyorsunuz. Ortam kadar hocaların da ne kadar sanat dolu olduğunun farkına varıyorsunuz. Hocaların neşe dolu olduğu, çok fazla kısıtlayıcı kuralın olmadığı aynı zamanda da bir o kadar da düzenli ve disiplinli bir ortam.  Ders ortamları ve derse katılan grup arkadaşlarım da oldukça iyiler. ArtCraft ekibindeki herkesi ayrı ayrı seviyorum. İyi ki geldim dediğim yerlerin başında geliyor!

MURAT ERTURGUT

Birlikte büyüdüğüm, bu işin nasıl yapılacağını birlikte deneyimlediğim, ilk günden bu güne kadar her adımımda yanımda olan bu güzel insanlarla, güzel insanlardan daha bile öte, kardeşlerimle birlikte açtığımız güzel sanat merkezi, belki de günden güne büyüyen ve eminim yakında devleşecek bir sanat merkezi! İyi ki sizi tanımışım!

MELİSA YILDIZ 

ArtCraft benim için biraz bebek gibi 🙂 Açılışından önce duvarlarını, kapılarını birlikte boyadığımız ilk öğrenciyi heyecanla birlikte beklediğimiz, bir bebeğin emeklemesi gibi sevindiğimiz tatlı heyecanlarla dolu bir bebek. Burası iş yerinden öte aile sıcaklığını en derinde hissettiren bir yer ve bunu yaratan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum! İyi ki dediğim ve hep aynı şeyi hissedeceğim bir tecrübe ve keyif. Birbirinden pırlanta öğrenciler, insanlar, sanatkarlar tanımamı sağlayan umut kaynağı bir sanat merkezi. Neyse bu kadar duygusallık yeter ArtCraft’ın hep olması dileğiyle sevgiler, emeği geçen herkese teşekkürler!

NESLİŞAH YILDIZ

İki sene boyunca internet sitesine bakıp numarayı kaydedip sadece mesaj atmakla kaldığım, ama bir türlü gelmeye cesaret edemediğim güzel yer. İki sene sonrasında yazın bir cesaret ve doktorumun önerisiyle geldiğim ArtCraft, sanırım hayatımda pişman olmayacağım tek seçim ve tek kurs! Çok utangaç dahi olup ilk zamanlar konuşmayıp şu an çok fazla eğlendiğime ve rahatlığıma şaşırıyorum. Utangaçlığımın büyük bir kısmını burada attım. Arada bir öğretmenimi değiştirmek istiyorum desem de Ece öğretmenden başka öğretmenle yapamayacağımı biliyorum! (şaka şaka) Derslerde vaktin nasıl geçtiğini bazen anlamıyorum. Vaktimin nasıl geçtiğini anlamayacak kadar güzel ve eğlenceli geçiyorsa burası bana güzel şeyler katıyor demektir.

Burayı, Ece hocayı, İsmail hocayı, tanıdığım tanımadığım tüm hocaları çok seviyorum. Ama tabiki kendi hocamı daha çok seviyorum 🙂 Utangaçlığımı atmama, eğlenmeme ve kemanı daha çok sevmeme sebep olduğunuz için için teşekkür ediyorum, sizi seviyorum!

AYŞEN GÜLER

Ben ve benim gibi bir çok kişiye müziği sevdirdiniz. Her hafta okul bitsin de geleyim diye bekliyorum. Eğlenerek öğrenmek çok güzel. ArtCraft bir çok güzellikle dolu ama bunları size anlatamam yaşamanız gerekiyor. Tanıdığım tanımadığım herkese bu güzellikleri yarattığı için teşekkürler!

YİĞİT FAHRİ MUTLU

Kursa başladığım ilk günden itibaren yakın, sevecen ve dostluk dolu bir ortam var. Burada bir şeyler öğrenip güzel vakit geçirebilirsiniz. Sadece müzikal olarak değil. Kazanmak, kaybetmek, sevinç, hüzün, ayrılık, cefa, vefa, feda kelimelerini bir arada barındabildiği için ArtCraft ailesine teşekkür ediyorum.

ESRA BAYRAKTAR

Kursa geldiğim her gün çok keyifli geçiyor. Tabiki benim üstün çabalarım sayesinde 🙂 Tamam dürüst olayım, hocamı çok kızdırıyorum. Kursun pazar günü olması da beni ev temizliğinden kurtarıyor 🙂 Kursların yanında hocalarımla ettiğim sohbetler oldukça keyifli. İyi ki buradayım!

SÜLEYHA ÇETİN

İlk tanışmak için geldiğimde çok iyi karşılanmıştım. Samimi bir ortam vardı. Kursa kaydolmak için yeterli bir sebepti. Kesinlikle klasik öğrenci, öğretmen ilişkisi olmayan, onun yerine sanki arkadaşmış ggibi geçen dersler ve gırgır şamata! Hocalar genç ve dinamik. Monoton hayatınıza renk katmak isterseniz burası birebir. Taviye ederim!

NİLAY SUDE TUNCAY

Hani derler ya herkesi kendi gibi hissettiğin yerler vardır hayatta. ArtCraft da beni ben gibi hissettiren bir yer! Ne zaman gelsem yüzümde istemsizce bir tebessüm yerleşiyor. Ne zaman içeriye adımımı atsam dünyadaki en güzel yermiş gibi hissediyorum

Aynı canı sıkılan küçük bir çocuğun parka oyun oynamak için gittiğinde hissettiği mutluluk gibi. Bu mutluluğun en önemli kaynağı ise İsmail hoca. Onlarla geçirdiğim her dakika hayatımın en eğlenceli ve en güzel anılarımı oluşturuyor! Artık bana kardeşim olup olmadığını soranlara bir tane abim var diyorum!

Kendimi bildim bileli abimin olmasını istemiştim; canım sıkıldığında eğlenebileceğimiz, bana hayatı öğreten, canımı sıkan, üzüldüğüm bir şey olduğunda bana doğru yolu gösterecek, tavsiye verecek, cana yakın, matrak bir abi. Ve 15 yıllık hayatımda somnunda mükemmel bir abim oldu!

DENİZ LİMAN

Sevcan sayesinde tanıştığım 2.ailem iyi ki buradayım! Kurs merkezlerinde çalışmayı asla düşünmezken kendimi birden burada buldum. Burası bir kurs merkezinden çok daha fazlası. Umarım buradaki bu güzel enerji asla bitmez. Ve ihtiyar, bunak bir hoca olana dek burada çalışırım 🙂

İyi ki varsınız!

MELTEM ÇELİK

Daha önce burada flüt dersi alsam da flüt çalabileceğime inanmıyordum. Şimdi burada 4. dersimi beklerken artık flüt çalabileceğime inanıyorum! Bu da ArtCraft sayesinde oldu! Dersleri sabırsızlıkla bekliyorum. Kayıt için geldiğimde burada aile ortamı olduğunu söylemişlerdi. Gerçekten de böyleymiş! Ayrıca flüt hocamı da çok seviyorum!

HELİN GÜÇTEKİN

İlk başlarda çekinsem de sonradan, yani alıştıkça ailem olan mükemmel sanat merkezi. Buraya geldiğimde ciddi anlamda evim gibi hissettiğim, sıcak ortamı ve cana yakın çalışanları ile bana mutluluk veren güzel insanlar 🙂 Her zaman buranın bu şekilde içten kalması dileğiyle, hepinizi seviyorum!

GÜNAY KOCAAĞA

Alışılmışın dışında arkadaş ortamında ve eğlenceli geçen aynı zamanda bir o kadar da profesyonel olan bu ortama dahil olduğum için mutluyum. Bu çizginizde çok daha köklü bir eğitim kurumu olma yolunda ilerlemeniz dileğiyle!

YAĞMUR ALKAN

Öncelikle burada olduğum için çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Hem bir sanat merkezi disiplini, hem bir aile sıcaklığı, hem arkadaşlık samimiyetini bulabildiğiniz nadir yerlerden bir tanesi! İyi ki buradayım ve uzun süre de buralarda olacağımı tahmin ediyorum. Takdir edilesi başarınız, samimiyetiniz ve güler yüzünüz daim olsun!

EYLÜL ÖZKAN

Burada olduğum için çok mutluyum. Normalde bir yerde çalışma gibi bir fikrim yoktu. Kendimi yormak, sıkmak falan istemiyordum. Ama iyi ki buradayım! Ortam öyle sıcak ki yorulsam da, sıkılsam da pek koymuyor açıkçası. İyi ki aile olduk, sizi seviyorum gençler!

EGEMEN KURT

ArtCraft’ın ilk öğrencisi olarak şunları söyleyebilirim; Mutlu bir ortam ve bu ortam içindeki samimi insanları ayrı ayrı seviyorum!

ZİYA İÇEL

Uzun süredir gelemiyordum ve gerçekten özlemişim! ArtCraft bir yaşam tarzıdır!

ECE ERMİŞ

Buraya geldiğim ilk gün ortam direk samimi geldi. Sevcan sayesinde burasıyla yani buradaki güzel insanlarla tanışma şansını yakaladım. Burada uzun zamandan beri çalışıyorum ve oldukça keyifli zaman geçiriyorum. Umarım daha uzun yıllar boyu birlikte oluruz!

İLYAS EMRE DURMUŞ

Sevgili ArtCraft ailesi; monoton hayatıma biraz olsun renk katmak, hobi edinmek için ne yapmalıyım diye düşünürken yolum sizinle kesişti. Amacım hem kendime bir değer katmak hem de yeni arkadaşlıklar, yeni dostluklar edinmekti. Acaba severek, eğlenerek gidebileceğim bir kurs olur mu derken burasıyla tanıştım. Tüm beklentilerimin fazlasıyla karşılandığı, yeni arkadaşlar, dostlar edindiğim, eğlenerek öğrendiğim mükemmel bir merkez! İyi ki sizi tercih etmişim. İyi ki sizin gibi arkadaşlarım olmuş, Teşekkürler!