ArtCraft Akademi Blog

Orff Kursu İzmir

Geleceğimizin sahipleri olacak şimdiki küçük bireyler için harika bir sürprizimiz var ! ArtCraft Akademi orff kursu İzmir geleceğin duyarlı,anlayışlı,yardımsever küçük bireylerini yetiştiriyor. Küçüklerimizin bu yolda doğru ve emin adımlarla ilerlemesi ise siz değerli ebeveynlere düşüyor.

Orff Eğitimi İzmir

Orff Eğitimi İzmir

Orff Eğitimi İzmir

Sağlıklı bir genç kuşak gelişimi için ailenin yönlendirmesi çok önemlidir. Günümüz çocuklarının olabildiğince sanal bir dünyaya kapıldığı herkes tarafından fark edilen bir konu. Genç bireylerin arkadaşlık ilişkileri zayıflamakta hatta ve hatta kendilerini rahatlıkla ifade edememektirler. Kişinin kendini ifade etme biçimlerinden biri olan sanat ve dallarına kendiniz ya da çocuğunuzun yaşı kaç olursa olsun katılması,alanında uzman eğitmenler tarafından sıcak bir aile ortamında etkileşimde bulunması kişisel gelişimi için oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

ArtCraft Akademi orff eğitimi veren kurumlar İzmir olarak bu alanda öncülük etmektedir. Dilerseniz öncelikle orff eğitimi nedir bu konuda size biraz bilgi verelim.

 

Orff Eğitimi Nedir ?

Orff eğitimi diğer bir adı ile okul öncesi sanat eğitimi olarak da bilinir. Bu eğitimin temel düşüncesi dışa dönük,rahat iletişim kurabilen ve müzikal olarak kendini ifade etmekte sıklık çekmeyen duyarlı bireyler yetiştirmektir.

Orff Eğitimi İçerikleri Ve Çocuklara Katkısı Nedir ?

  • Orff eğitimi demek bireyin kendini rahatça ifade edebilmesidir. Dans, müzik, beden hareketi ve dilin etkili bir şekilde kullanılması temeline dayanır.
  • Dersler sıradan geçmez. Taklit oyunları vardır ve bu oyunlar müziğin ilerleyişine göre şekillenir. Bu sayede çocukların hayal gücü gelişimi üzerinde olumlu bir çalışılma yapılır.
  • Müziğe giriş sağlanır ancak bu çocukların algılayacağı bir dildedir. Dans ve taklitlerin zaman aralıkları içinde yapılması ile aslında çocukların gelecekteki müzik bilgisinin temelleri atılır.
  • Sonuç olarak bireysel gerçekleşmeyen orff eğitimlerinde küçüklerimiz arkadaşları ile etkileşim içinde bulunmayı,kişisel ve sosyal gelişimin yanı sıra günümüz de belki de değerini en çok yitiren bir kavram olan duyarlı bir bireyin temeli atılmış olur.

Evet herkesin bir hobisi olabilir hatta bunu ileride profesyonel bir biçimde ele alabilir. Siz ailelerden ricamız gençlerimizin geleceğe ışık tutması adına bu yolda onlar için olabildiğince sağlıklı kararlar almanız ve onları bu yolda desteklemeniz olacaktır.

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57