Eğlenerek öğrenebileceğiniz bir resim kursu arıyorsanız doğru adrestesiniz! Kişiyi sıkmayan, en güncel metotlar ve en uygun fiyat ile İzmir’in en gözde resim kursu İzmir’de sizi bekliyor!

resim kursu izmir

Bu yazımızın bir yerlerinde sana özel bir inidirim var! Yazımızı okuyarak bulabileceğin bu kodu bizimle paylaş ve indirimi kap!

 • Öğrenim hayatım boyunca en zayıf olduğum dersti !
 • 62 den tavşan bile yapamam !
 • Çöp adam bile çizemiyorum ki !
 • Düz çizgi çizerken bile elim titriyor !
 • Hiç yeteneğim yok hem de hiç !

İzmir Gaziemir resim kursları ücretsiz deneme dersi randevusu için: 0507 95 96 333

Diyorsanız doğru adrestesiniz. Öğrenme garantili resim kursu İzmir Gaziemir’de düşlerinizi kağıda dökmenizi ve eşsiz tablolar ortaya çıkarmanız için size muhteşem bir fırsat sağlıyor!

resim kursu izmir

 • Uygun fiyatlı eğitim
 • Birebir özel resim dersi imkanı
 • Grup resim dersi imkanı
 • Alternatif gün ve saatlerde resim sınıfları
 • Tam donanımlı resim atölyeleri

Düşüncelerini Çizerek Aktaranlara İzmir Resim Kursu

resim kursu izmir

Kağıt, cam, tuval ya da benzerleri gibi düz, pürüzlülüğü az yüzeyler üzerine ister aklınızda olan bir figürü isterseniz de benzeri olan bir şeyi tek boyutlu, iki boyutlu ya da üç boyutlu aktarmaya resim, resim yapma sanatı ile uğraşan kişilere ise ressam denir. Resmin hayatımızda bu kadar köklü oluşu çok eskilere dayanmaktadır. İnsanlar daha alfabeye geçmeden önce birbirlerini anlamak, içinde bulundukları duygu ifade etmek için hep resim sanatını kullanmışlardır. Aklınıza ilk gelecek şey hiyeroglif olmuştur herhalde. Eski Mısır’da her bir hiyeroglif bir sesi, bir duyguyu bir nesneyi ifade etmiştir.


Düşüncelerinizi Hayal Ettiğiniz Gibi Kağıda Dökmek İçin Resim Kursu İzmir

resim kursu izmir

Resim sanatı birçok duygu ve düşüncenin ifade edilebildiği aynı zamanda da hayal gücümüzün günümüz dünyası üzerindeki bir izdüşümü olan görsel bir sanattır.


Resim çizme düşünceniz var ve yapamayacağınızdan korkuyorsanız bu düşüncelerinizden bir an önce kurtulmalısınız çünkü resim çizmek sanılanın aksine bir yetenek işi değil, disiplinli bir şekilde çalışma işidir. Resim yapmayı örgü örmek gibi düşünebilirsiniz, kaçımız ilkokulda ev ve ekonomi dersine kadar şişlerle bir şey örmeye çalıştık ki ? Ya da kimin aklına gelebilirdi ki ? Ancak o dersten sonra yavaş yavaş bir gelişme kaydedilmiştir. Resim yapmakta aynı örgü örmek gibi zaman ve pratik isteyen bir iştir. Aklınızdakileri kağıda aktarmak tabi ki başlarda kolay olmayacaktır ama bir de şöyle düşünün, sizin hayal gücünüzü sizden başka kim bilebilir ki ? Sizden başka kim daha iyi ifade edebilir ki ? Gözlerinizi kapayın ve aklınızdaki soyut fikirlerin bir kağıda döküldüğünü hayal edin. İfade etmek istediğiniz her şey orada, sizce de çok büyüleyici değil mi ?

leonardo da vinci

Leonardo Da Vinci


Gecenin sessizliği içinde düşüncenizde, gündüz gördüğünüz nesnelerin konturlarını çizersiniz. Zeka ile elin birlikte çalışmadığı yerde ne sanat, ne de sanatçı vardır.

Leonardo  Da Vinci


Resim Kursu Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

resim kursu almadan önce bilinmesi gerekenler

resim kursu almadan önce bilinmesi gerekenler

 • Resim kursuna gelirken ön yargılarınız ve çekincelerinizi bir kenara bırakmalısınız.
 • Resim eğitimine başlamak için yaşın bir önemi bulunmamaktadır.
 • Resim kurslarında tamamen sizin isteğinize yönelik eğitimler verilmektedir.
 • Evde çizemiyorum veya evde konsantre olmakta zorlanıyorum diyorsanız sanat merkezimize gelip dersliklerimizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
 • Resim öğrenme aşamaları kesinlikle zorlu bir süreç değil! Düzenli çalıştığınız zaman kısa sürede sonuç alacağınızın garantisini veriyoruz.
 • Resim malzemeleri temin etmekte güçlük yaşıyor ve maliyeti yüksek geliyorsa, sizi yönlendireceğimiz uygun fiyatlı yerler mevcuttur.

Siz kağıdınızı ve kaleminizi alın, gerisini bize bırakın!

Resim Kursu Müfredatı

acil sanat hattı

Resim kurslarında kişiyi sıkmayan ve isteğine yönelik eğitim verilmektedir. Resim eğitiminiz başlamadan önce sizi ücretsiz deneme derslerine davet ediyoruz. Ücretsiz deneme derslerinde ise;

 • vücut koordinasyonunuz
 • varsa önceden yaptığınız çizimler
 • görsel yetenekleriniz
 • vücut ve el yapınız
 • sözel becerileriniz

gibi kişiden kişiye değişen faktörleri ele alıp size özel müfredat hazırlıyoruz. Temel olarak karakalem eğitimi ile başlayan dersler, temel teknikleri öğrendikten sonra isteğinize göre şekilleniyor.

Eğer bu yazıyı cep telefonunuzdan okuyorsanız ve ArtCraft Akademi İzmir resim kursu ücretsiz deneme dersi randevusu almak istiyorsanız görsele tıklamanız yeterli!

 


Hangi Gün Resim Kursu Alacağım?

Ücretsiz resim kursu deneme derslerinden sonra geriye tek bir şey kalıyor o da eğitim alacağınız günü ve saati belirlemek. Birebir özel ders seçeneğinden yararlanacaksanız eğitim alacağınız dersin gün ve saatini sizinle ortak şekilde belirliyoruz. Eğer grup ders seçeneğinden faydalanacaksanız farklı gün ve saatlerde gerçekleşen gruplarımıza katılabilirsiniz. Grup resim derslerinin gün ve saatini öğrenmek için; 0507 920 74 57 numaralı telefondan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Resim Kursu Bünyesinde Verilen Eğitimler

 • Çizim kursu İzmir
 • Karakalem kursu İzmir
 • Güzel sanatlara hazırlık resim kursu İzmir
 • Yağlı boya resim kursu İzmir
 • Guaj boya resim kursu İzmir
 • Kuru boya resim kursu İzmir
 • Sulu boya resim kursu İzmir
 • Çocuklar için resim kursu İzmir
 • Yetişkinler için resim kursu izmir

Doğru Teknikleri Kısa Sürede Uygulamak İsteyenlerin Tercihi İzmir Resim Dersleri

ArtCraft Akademi olarak resim kursuna ister hobi isterseniz de güzel sanatlara hazırlık amaçlı katılabilirsiniz. Kendi içinde birçok çizim tekniğine ayrılan resimde temel eğitimi aldıktan sonra istediğiniz alan üzerinde çalışma yapabilir, bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. (İ N D İ R İ M885) Birçok kurumun aksine birebir olarak gerçekleşen derslerimizde sıkılmadan, utanmadan aklınızdaki soruları rahatça eğitmenlerimize sorabilir ve onların tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Dilerseniz toplu atölye derslerimize de kayıt yaptırabilirsiniz.

Unutmayın ki insan sürekli gelişime, değişime açık bir varlıktır. Sınırlarını kendi çizer.

Sınırlarınızı şuan kendiniz çizmeye ne dersiniz ?


İzmir Resim Kursu İle İlgili Aklınıza Takılanlar

resim kursu hakkında sık sorulan sorular

resim kursu hakkında sık sorulan sorular

 

 

Resim kursu almak için yaş sınırı var mı?

Resim eğitimine başlamanın bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Yaşınız kaç olursa olsun istediğiniz zaman eğitim alabilirsiniz.

Resim kursuna katılmak için yetenek sınavı yapıyor musunuz?

Hayır. ArtCraft Akademi İzmir resim kurslarına katılmak için herhangi bir yetenek sınavı yapılmamaktadır.

Resim eğitimi almak için yetenekli olmam gerekiyor mu?

Resim çizmek sanılanın aksine yetenek değil bol ve disiplinli bir çalışma işidir. Eğer sizde gereken zamanı ayırırsanız çok kısa sürede harika resimler çizebilirsiniz

Resim kursları eğitimi nasıl veriliyor ?

Resim kurslarımız hobi amaçlı ve okullara hazırlık olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Hobi amaçlı resim kurslarında bireyin istediği tarza yönelik çalışmalar yapılırken okula hazırlık için öğrencinin istediği okulu rahat bir şekilde kazanabilmesi için gerekli müfredata bağlı kalınarak dersler işlenmektedir.

Kursa gelirken malzeme getirme zorunluluğu var mı?

Eğitimlerimiz temel teknikleri öğrenmekle başlıyor. Bunun için de karakalem resim teknikleri uygulanıyor. Yani en başta size sadece bir kağıt ve bir kalem yeterli olacaktır. Ardından ilerlemek istediğiniz alana göre malzemelerinizi temin edip eğitimlerimize devam edebiliyorsunuz.

Resim kursunuzda resim sergileri oluyor mu?

sosyal aktivite

İzmir’in en sosyal sanat merkezi

İzmir resim kurslarında resim sergileri, resim atölyeleri ve resim sanatı ile ilgili bir çok etkinlik yapılmakta. Ayrıca film geceleri, müzik dinletileri gibi tüm sanat merkezini kaynaştıran etkinlikler de fazlasıyla bulunmaktadır! ArtCraft Akademi büyük bir aile, katılmaya ne dersiniz?

Resim çizmeyi kaç ayda öğrenirim?

İster hobi amaçlı resim kursu alın ister güzel sanatlara hazırlık resim kursu alın net bir şekilde öğrenme süresi vermek yanlış olur. Bu tamamen size göre değişen bir durumdur. Ancak düzenli çalışır, derslere düzenli devam ederseniz kısa sürede sonuç alacağınızın garantisini veriyoruz!

Resim kursu ücreti nedir ?

İzmir resim kursu fiyatını öğrenmek için sanat merkezimizi arayabilir veya sosyal medya, whatsapp gibi uygulamalardan bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca ArtCraft Akademi kurs fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi için; kurs fiyatları

Resim kursu İzmir‘e nasıl ulaşabilirim ?

Sanat merkezimizin öncelikli hedefi kolay ulaşılabilir olmaktı ve bunu sizler için gerçekleştirdik. Buca, Hatay , Üçyol, Balçova, Menderes, Torbalı, Gaziemir veya İzmir’in neresinde oturuyor olursanız olun otobüs ve metro ile çok kolay gelebileceğiniz bir yerdeyiz.

Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursu İzmir

güzel sanatlara hazırlık resim kursu izmir

güzel sanatlara hazırlık resim kursu

Resim eğitiminizi profesyonel bir seviyeye çıkarmak mı istiyorsunuz. Resim çizmek benim hayatım ve resim benim mesleğim olmalı mı diyorsunuz? İşte burada ArtCraft Akademi İzmir güzel sanatlara hazırlık resim kursları devreye giriyor! Hayalinizdeki okula ve mesleğe kavuşmanızın yolu ArtCraft Akademi’den geçiyor! Sınava hazırlık, resim bölümü yetenek sınavları püf noktaları, bölümler hakkında detaylı bilgiler eğitimlerimizde sizlere veriliyor. Gelin, geleceğinizi garanti altına alalım ve hayalinizdeki okula ve mesleğe ulaşmanız için sizlere yardımcı olalım! Güzel sanatlara hazırlık resim kursları için bizlerle hemen 0507 95 96 333 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz!

Sosyal medyada biz

ArtCraft Akademi’yi sosyal medyadan takip etmeye ne dersiniz?  Sosyal etkinlikler, performans videoları, öğrenci çizimleri, eğitmen çizimleri, ilginç bilgiler, eğlenceli anlar ve çok daha fazlası için bizi sosyal medyadan takip etmeye hemen şimdi başlayabilirsiniz!

Bizi takip etmek için hemen buraya tıklayabilirsiniz; ArtCraft Akademi sosyal medya hesapları