Eğlenerek öğrenebileceğiniz bir resim kursu arıyorsanız doğru adrestesiniz. Kişiyi sıkmayan, en güncel metotlar ve en uygun fiyat ile Gaziemir merkezde resim dersleri bir harika geçiyor. İsterseniz bire bir dersler ile eğitim alabilir isterseniz ise atölye sınıfımıza katılarak öğrenmenin yanı sıra yeni arkadaşlıklar, yeni dostluklar kurabilirsiniz. Kurulduğu andan itibaren verdiği kaliteli hizmet ile alanında adını duyuran ArtCraft Akademi’ye sizleri en kısa sürede bekliyoruz.

 • Öğrenim hayatım boyunca en zayıf olduğum dersti !
 • 62 den tavşan bile yapamam !
 • Çöp adam bile çizemiyorum ki !
 • Düz çizgi çizerken bile elim titriyor !
 • Hiç yeteneğim yok hem de hiç !
 • İzmir resim kursu ücretsiz deneme dersine katılmak için aramanız ya da whatsapp üzerinden mesaj atarak randevu almanız yeterli.
 • Resim Kursu İzmir ücretsiz deneme dersi için iletişim numarası : 0507 920 74 57

Düşüncelerini Çizerek Aktaranlara Resim Kursu İzmir

Resim Kursu İzmir

Resim Kursu İzmir

Diye düşünüyor olabilirsiniz ancak olay hiçte sandığınız gibi değil. Sadece birkaç dakikanızı ayırarak bu yazımızı baştan sonra okuduktan sonra resim çizmenin düşünülenin aksine o kadar da zor olmadığının farkına varacaksınız.Kaliteli resim dersi almak isteyenler için Resim Kursu İzmir.

Kağıt, cam, tuval ya da benzerleri gibi düz, pürüzlülüğü az yüzeyler üzerine ister aklınızda olan bir figürü isterseniz de benzeri olan bir şeyi tek boyutlu, iki boyutlu ya da üç boyutlu aktarmaya resim, resim yapma sanatı ile uğraşan kişilere ise ressam denir. Siz de Resim Kursuna katılarak dilediğiniz resmi çizebilirsiniz. Resmin hayatımızda bu kadar köklü oluşu çok eskilere dayanmaktadır. İnsanlar daha alfabeye geçmeden önce birbirlerini anlamak, içinde bulundukları duygu ifade etmek için hep resim sanatını kullanmışlardır. Aklınıza ilk gelecek şey hiyeroglif olmuştur herhalde. Eski Mısır’da her bir hiyeroglif bir sesi, bir duyguyu bir nesneyi ifade etmiştir.


DÜŞÜNCELERİNİZİ AYNI HAYAL ETTİĞİNİZ GİBİ KAĞIDA DÖKMEK İÇİN RESİM KURSU İZMİR

Resim sanatı birçok duygu ve düşüncenin ifade edilebildiği aynı zamanda da hayal gücümüzün günümüz dünyası üzerindeki bir izdüşümü olan görsel bir sanattır.

Resim çizme düşünceniz var ve yapamayacağınızdan korkuyorsanız bu düşüncelerinizden bir an önce kurtulmalısınız çünkü resim çizmek sanılanın aksine bir yetenek işi değil, disiplinli bir şekilde çalışma işidir. Resim yapmayı örgü örmek gibi düşünebilirsiniz, kaçımız ilkokulda ev ve ekonomi dersine kadar şişlerle bir şey örmeye çalıştık ki ? Ya da kimin aklına gelebilirdi ki ? Ancak o dersten sonra yavaş yavaş bir gelişme kaydedilmiştir. Resim yapmakta aynı örgü örmek gibi zaman ve pratik isteyen bir iştir. Aklınızdakileri kağıda aktarmak tabi ki başlarda kolay olmayacaktır ama bir de şöyle düşünün, sizin hayal gücünüzü sizden başka kim bilebilir ki ? Sizden başka kim daha iyi ifade edebilir ki ? Gözlerinizi kapayın ve aklınızdaki soyut fikirlerin bir kağıda döküldüğünü hayal edin. İfade etmek istediğiniz her şey orada, sizce de çok büyüleyici değil mi ?

Gecenin sessizliği içinde düşüncenizde, gündüz gördüğünüz nesnelerin konturlarını çizersiniz. Zeka ile elin birlikte çalışmadığı yerde ne sanat, ne de sanatçı vardır.

Leonardo  Da Vinci


Doğru Teknikleri Kısa Sürede Uygulamak İsteyenlerin Tercihi İzmir Resim Dersleri

Resim Kursu

Resim Kursu

ArtCraft Akademi olarak resim kursuna ister hobi isterseniz de güzel sanatlara hazırlık amaçlı katılabilirsiniz. Kendi içinde birçok çizim tekniğine ayrılan resimde temel eğitimi aldıktan sonra istediğiniz alan üzerinde çalışma yapabilir, bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Birçok kurumun aksine birebir olarak gerçekleşen derslerimizde sıkılmadan, utanmadan aklınızdaki soruları rahatça eğitmenlerimize sorabilir ve onların tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Dilerseniz toplu atölye derslerimize de kayıt yaptırabilirsiniz.

Unutmayın ki insan sürekli gelişime, değişime açık bir varlıktır. Sınırlarını kendi çizer.

Sınırlarınızı şuan kendiniz çizmeye ne dersiniz ?


İzmir Gaziemir Resim Kursu İle İlgili Aklınıza Takılanlar

Resim Kursu

Resim Kursu

 • Resim kursuna başlamak için bir yaş sınırı var mı ?

Resim kurslarına başlamak için herhangi bir yaş sınırı yok. İstediğiniz zaman gelebilir ve ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz.

 • Resim kurslarına katılmak için bir yetenek sınavı yapılıyor mu ?

– Hayır bu şekilde bir yetenek sınavı yapılmamaktadır.

 • Resim kursuna katılan kişilerde yetenek aranıyor mu ?

Resim çizmek sanılanın aksine yetenek değil bol ve disiplinli bir çalışma işidir. Eğer sizde gereken zamanı ayırırsanız çok kısa sürede harika resimler çizebilirsiniz

 • Resim kursları eğitimi nasıl veriliyor ?

Resim kurslarımız hobi amaçlı ve okullara hazırlık olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Hobi amaçlı resim kurslarında bireyin istediği tarza yönelik çalışmalar yapılırken okula hazırlık için öğrencinin istediği okulu rahat bir şekilde kazanabilmesi için gerekli müfredata bağlı kalınarak dersler işlenmektedir.

 • Resim kursu ücreti nedir ?

Resim kursu fiyatını öğrenmek için sanat merkezimizi arayabilir veya sosyal medya, whatsapp gibi uygulamalardan bize ulaşabilirsiniz.

 • Resim kursu İzmir‘e nasıl ulaşabilirim ?

 • Sanat merkezimizin öncelikli hedefi kolay ulaşılabilir olmaktı ve bunu sizler için gerçekleştirdik. Buca, Hatay , Üçyol, Balçova, Menderes, Torbalı, Gaziemir veya İzmir’in neresinde oturuyor olursanız olun otobüs ve metro ile çok kolay gelebileceğiniz bir yerdeyiz.