ArtCraft Akademi Blog

Saksafon Nedir ?

Nefesli çalgılar grubunun bir üyesi olan saksafon, eğimli kısımları hariç klarnete benzeyen ve üzerinde 12 adet delik ve tuş bulunan bir enstrümandır. Kendiniz için en doğru saksafon türü hangisi diye merak ediyor ancak bilgi alabileceğiniz bir platform bulamıyorsanız ArtCraft Akademi saksafon kursu İzmir‘e dilediğiniz zaman gelebilir ve eğitmenlerimizin profesyonel görüşlerini öğrenebilirsiniz.

Saksafon Nedir Ve Özellikleri Neledir ?

Saksafon Nedir ?

Saksafon Nedir ?

Çoğunlukta pirinç malzemeden üretilen ve ağız bölgesine takılan kamış yardımı ile ses çıkaran bir enstrümandır. Başlangıç olarak klasik Batı müziği ve ordu müziği çalgısı olarak kullanılan saksafon günümüzde daha çok pop ve jazz müzik ağırlıklı kullanılmaktadır.

Çoğunlukla üretiminde pirinç tercih edilen saksafonun üzeri gümüş,altın veya saydam vernik ile kaplanmaktadır. Üzerine kaplanan bu maddeler saksafonun paslanmasını önlemekte ve ses kalitesinin artmasını sağlamaktadır.

Saksafon Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir ?

En çok tercih edilen saksafon çeşitleri alto,tenor,soprano ve baritondur.

Alto saksafon : Klasik batı müziğinde tercih edilir.

Soprano saksafon : Jazz müzikte kullanılan en yaygın saksafon çeşididir.

Tenor saksafon : Ses aralığı tenora denk gelen saksafon çeşididir. Bariton saksafona göre daha küçüktür.

Bariton saksafon : Kalın sesleri rahat verebilen saksafon çeşididir. Kontrbas saksafondan ince tenor saksafondan kalın sese sahiptir.

ArtCraft Akademi bünyesinde alacağınız saksafon kursu İzmir ile hem sıkılmayacak hemde notasyona bağlı bir eğitim alacaksınız. Çok kısa sürede saksafon üzerindeki notaların yerini kavrayacak ve notalara bakıp çalmaya başlayacaksınız. %100 öğrenme ve memnuniyet garantisi ile yıllardır en çok tercih edilen sanat merkezi olan Artcraft Akademi ailesine sizleri bekliyoruz.

Ayrıca saksafon almayı istiyor ancak en ucuz saksafon fiyatı nedir diye düşünüyorsanız ArtCraft Akademi ailesi olarak sizler için dilediğiniz enstrümanı temin ediyoruz.

Ben yapamam diye düşünmeyin ! Kişiyi sıkmayan metotlarla eğlenerek öğrenebileceğiniz İzmir saksafon derslerine davetlisiniz. Dilerseniz ücretsiz saksafon deneme dersleri için randevu alabilir ve eğitmenlerimiz ile tanışabilirsiniz.

İzmir saksafon kursu ücretsiz deneme dersine katılmak için aramanız ya da whatsapp üzerinden mesaj atarak randevu almanız yeterli.

Saksafon kursu İzmir ücretsiz deneme dersi için iletişim numarası : 0507 920 74 57

Saksafonda nasıl solo atılır merak ediyorsanız ;

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Gazi Mahallesi Önder Caddesi Sinema Sokak Atmaca İş Hanı No :2 Kat: 1 İzmir / Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57