ArtCraft Akademi Blog

Bağlama Satın Alma Rehberi

Bağlamanın Hikayesi Bağlama ya da diğer adı ile saz Türk Halk müziğinde uzun süredir kullanılan ve sesi dinleyenleri büyüleyen bir enstrümandır. Bağlamanın tanımı yörelere ve boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. En çok kullanılan bağlama türleri ; – Cura,çöğür,dombra,tanbura,ikitelli Bağlama, yöre ve kullanım amacına göre farklı türlerde çalınmaktadır. Günümüzde en çok aşağıdaki türlerle tanınır. Bağlama Türleri Hakkında …

Harry Potter Konseptli Sanat Merkezi

Manchester’dan Londra’ya tren yolculuğu yaparken zihninde parlayan ve durduramadığı bir kıvılcımı kağıda dökmesi ile başlamıştı aslında her şey.  J.K Rowling’in seyahati sırasında ki bu seyahatin 263 km olduğu düşünülürse yaklaşık 5 saat sonra trenden indiğinde kitaptaki karakterlerin çoğunu yarattığını ifade etmişti. Büyük bir heyecanla okuduğumuz ilk kitabı adeta bize yeni bir dünya yaratmış ve bu …

Elektro Gitar Tekniklerini Tanıyalım

ArtCraft Akademi elektro gitar kursu İzmir olarak sizlere bu yazımızda elektro gitar tekniklerinden biri olan tremolo picking hakkında genel bilgiler vereceğiz. Gitar dersi İzmir‘e katıldığınızda derste öğreneceğiniz ilk teknik alternate pickingtir. Alternate picking genel olarak bir alt bir üst ya da bir üst bir alt vuruş şeklinde gerçekleşmektedir.

Gitarda İlerlemek ve İzlenecek Yollar

ArtCraft Akademi gitar dersi İzmir olarak bu yazımızda sizlerle klasik gitar ve elektro gitarı kısa sürede daha iyi nasıl çalabilirim,kendimi daha iyi nasıl geliştirebilirim konuları hakkında kısa ancak bir o kadar da önemli bilgiler paylaşacağız. İzmir gitar kursunda alacağınız eğitimin içeriklerinden bahsedeceğimiz bu yazıda iki gitar türü içinde sizlere vereceğimiz tüyolara artık başlayalım !

Gitarda Sol El Kullanımın Önemi

ArtCraft Akademi gitar kursu İzmir olarak sizlere bu yazımızda kısaca gitar tellerine dik basamıyorum, gitarda sol el kullanımı ve sağ el kullanımın öneminden bahsedeceğiz. Perdelere dik basmanın avantajı,temiz ses almak ve birçok açıdan çalarken sizin rahat etmenizi sağlayacak püf noktaları bu yazımızda bulabilirsiniz. Kendinizi geliştirebileceğiniz bir hobi arıyorsanız gitar dersi İzmir sizi bu eğlenceli eğlenme …

Karakalem Gülen Dudak Çizimi

ArtCraft Akademi resim kursu İzmir olarak sizlere resim çizmenin inceliklerini anlatmaya devam ediyoruz. Bugünkü yazımızda gülen dudak çizimi,gülen ağız çizimi ve dudak çizdirme konularına değineceğiz. Dilerseniz önceki yazılarımız olan kolay göz çizimi nasıl yapılır ve basit burun çizimi nasıl yapılır yazılarımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Basit Burun Çizimi

Resim kursu İzmir Gaziemir olarak size dün kolay göz çizimi nasıl yapılır bundan bahsetmiştik. Bugünkü yazımızda ise karakalem burun çizimi adım adım size anlatacağız. Çalışmalarınızı yaparken resim çizmenin bir süreç olduğunu unutmamanız en önemli noktadır. Yapamadığınızda sıkılmamalı ve çalışmaya devam etmelisiniz.

Karakalem Göz Çizimi Aşamaları

Bir yüzü çizmeden önce yüzü oluşturan kısımları ayrı ayrı zihninizde canlandırmanız gerekmektedir. ArtCraft Akademi resim kursu İzmir Gaziemir olarak bu yazımızda zihninizde canlandırdığınız göz figürünü kağıda nasıl aktarmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Kolay göz çizimi nasıl yapılır hep beraber resimleri ile birlikte inceleyelim.

Elektro Gitar Türleri ve Özellikleri

İlk gitarınızı alacaksınız ya da gitar değiştireceksiniz fakat o kadar çok gitar markası,çeşidi,sahip olunan ton aralığı gibi onlarca kriterden size en uygun hangisi emin olamıyorsunuz. ArtCraft Akademi gitar kursu İzmir Gaziemir olarak sizlere bu yazımızda elektro gitar özellikleri hakkında bilgi verip elektro gitar kasa tiplerini tanıtacağız.

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Gazi Mahallesi Önder Caddesi Sinema Sokak Atmaca İş Hanı No :2 Kat: 1 İzmir / Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57