Kursa Başlarken Aklınıza Takılan Tüm Soruların Cevapları Burada!

Web sitemizi ziyaret ettiniz ve sık sorulan sorular bölümüne tıkladınız. Demek ki bu işi yapabileceğinize inanıyorsunuz! Şimdi tek yapmanız gereken aklınıza takılan soruların cevaplarını almak olacaktır. Eğitmenlerimiz ve bizler tarafından titizlikle hazırlanan bu yazımızda, sizlerden gelen ve bu zamana kadar karşılaştığımız tüm soruların cevaplarını tek bir yazı altında topladık. Umarız bu yazı sizin için verimli olur ve sonunda bir kursa başlamadan aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bulmuş olursunuz.

 

Sanat ile uğraşmak bireyin kişisel gelişimine büyük bir katkı sağlamakla beraber, hayata bakış açısını da değiştirmektedir. Herhangi bir eğitim almadan önce de öğrencilerin aklıllarını kurcalayan bir çok soru ve çekinceler oluyor. Biz de kursa gelmeden önce aklınızdaki tüm soruların cevaplarını tek bir başlık altında topladık! İşte bizlere ve eğitmenlerimize oldukça sık sorulan ve içlerinden en az bir sorunun da sizin aklınızı kurcaladığına emin olduğumuz o sorular;

Ben bu yazıyı okumadan da gelip kayıt yaptırmak istiyorum ve ya ücretsiz deneme dersi almak istiyorum diyorsanız aşağıdaki butona tıklamanız yeterli!

 • Enstrüman derslerine gelirken enstrümanımı getirmeme gerek var mı ?

-Derslere gelirken yanınızda enstrüman taşımanıza hiç gerek yok! Dersliklerimizin her birinde oldukça fazla sayıda ve bakımları zamanında yapılmış enstrümanlar mevcut. Derslerde bu enstrümanları rahatlıkla kullanabilir, dersinizden önce gelip derse hazırlık amaçlı pratik yapabilirsiniz. Ama illa ki ben kendi enstrümanımla eğitim almak istiyorum, başka bir enstrümanla çalamam diyorsanız yanınızda da getirebilirsiniz!

 • Ne kadar sürede bir müzik aleti çalabilirim ?

Enstrüman çalmak veya sanatın herhangi bir dalıyla uğraşmak biraz süreç ister. Düzenli ve disiplinli bir çalışma gerektiren bir iştir. Eğer bir eğitim alıyorsanız da derslerinize düzenli devam etmeniz gerekmektedir. Eğer düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışırsanız kısa sürede istediğiniz seviyeye ulaşabilirsiniz. Ama yine de bunun için net bir süre vermek yanlış olur, kişiden kişiye değişebilen bir durumdur.

 • Eğitim almak için kaç yaşında olmak gerekiyor ?

Bir sanat dalıyla uğraşmak için belirli bir yaşta olmanıza gerek yok! Hangi yaşta olursanız olun ister hobi amaçlı ister okula hazırlık amaçlı gelip eğitim alabilirsiniz. Kurs programlarında üst sınır bulunmamakla beraber alt sınır minimum 3 yaştır.

 • Ders süreleri ne kadar ?

Standart olarak derslerimiz 50 dakikadır. Resim dersleri veya bazı grup dersleri haricinde standart süremiz budur. Şimdi neden 1 saat değil de 50 dakika diyeceksiniz! Ders süreleri sizin motivasyonunuzun en yüksek olacağı ve maksimum verimi alacağınız süreye göre belirlenmiştir. Ayrıca sizden sonraki öğrenciyi derse alabilmemiz için sınıfları havalandırıyor, tekrardan ders işlenebilir hale getiriyoruz. Siz de havasız ve dağınık bir sınıfta ders almak istemezsiniz değil mi? Ayrıca eğitmenlerimizin de bir sonraki öğrenci için biraz dinlenmesi gerekiyor. Eğitmen de olsa onlar da birer insan ve tekrardan derse motive olmaları gerekiyor 🙂

 • Yetenek gerekiyor mu ?

Yeteneğin önemi var fakat unutulmamalıdır ki yetenek tek başına bir anlam ifade etmiyor. Çok yetenekli olsanız bile düzenli çalışma ve disiplininiz yoksa yeteneğiniz bir işe yaramıyor. Belirli bir yeteneğinizin üzerine düzenli çalışmayı eklerseniz işte o zaman herkesten bir adım ötede olacaksınız! Yeteneğiniz sınırlı olsa bile yine söylemekten hiçbir zaman bıkmadığımız “düzenli çalışma” formülünü uygularsanız yine istediğiniz seviyeye çok kısa sürede geleceksiniz.

 • Derslerin müfredatı nasıl ilerliyor ?

İstediğiniz sanat dalını seçtiniz ve eğitim almaya karar verdiniz. Kurumumuz eğitmenleri tarafından size ücretsiz olarak sunulan deneme derslerimize katılarak seviyenizi ölçtürebilirsiniz! Ücretsiz deneme derslerimizde işitsel becerileriniz, konsantrasyonunuz, daha önceden eğitim aldıysanız seviyeniz gibi değişken faktörler bir arada toplanarak size özel bir müfredat hazırlanıyor. Ardından dersler başlıyor.

 • Kurs fiyatları ne kadar ? 

ArCraft Akademi’de kurs fiyatları sudan ucuz! Burada öyle bütçenizi sarsacak, öderken size zorluk çıkarıp hevesinizi kaçıracak kurs fiyatları mevcut değil. Size en kaliteli eğitimi en uygun fiyat garantisiyle sunuyoruz! Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi için bizlere 0507 920 74 57 numaralı telefonumuzdan ulaşabilir istediğiniz kursun fiyatını rahatlıkla sorabilirsiniz!

 • Hangi gün eğitim alacağım ?

Haftanın 7 günü sabah 09:00 – 23:00 saatleri arasında açık olan kurumumuzda size uygun bir gün ve saat mutlaka var. Dersinizin gün ve saatleri sizin, kurumun ve eğitmeninizin uygun olduğu ortak gün ve saate göre belirlenmekte. Gerek görüldüğü takdirde eğitmen veya öğrenci dersin gün ve saatini değiştirebiliyor.

 • Derse gelemedim, dersim yanıyor mu ?

Eğer derse gelemeyeceksiniz bize maksimum bir gün önceden haber vermeniz gerekmekte. Önceden haberleşilerek iptal edilen dersinize mutlaka telafi dersi yapıyoruz ki temponuz düşmesin, müfredatta geri kalmayın! Ancak son anda iptal edilen derslerde maalesef ki dersimiz işlendi sayılmakta.

 • Evde çalışamıyorum, gelip sanat merkezinde çalışma imkanım var mı ?

Kesinlikle! Sanat merkezimiz bünyesindeki tüm öğrencilere ücretsiz etüd imkanı sağlamaktayız. Yeni başladıysanız ve enstrümanınız da yoksa yine aynı şekilde ücretsiz etüd imkanınından faydalanıp buradaki ders materyallerini kullanabilirsiniz. Üstelik herhangi bir ek ücret olmadan!

 • Dersler birebir mi yoksa sınıf dersleri şeklinde mi oluyor ? 

Derslerimiz ister birebir özel ister grup ders şeklinde gerçekleşmekte. Özellikle resim, tiyatro, drama gibi derslerde grup dersler tercih edilirken, diğer branşlarda iste birebir eğitim tercih ediliyor. İsteğe göre iki kişilik özel sınıflar da açılabiliyor. Ayrıca bir arkadaşınızla gelip aynı anda da ders alabiliyorsunuz ve bunda özel indirimler de sizi bekliyor!

 • Fotoğrafçılık derslerine gelirken fotoğraf makinemi getirmeli miyim ?

-Derslere gelirken fotoğraf makinenizi getirmenize gerek yok. Kursumuzda bulunan profesyonel fotoğraf makinelerini kullanabilirsiniz.

 • Ne kadar süre eğitim alacağım ?

Daha önce bir çok kurumdan ders aldım fakat hepsi beni oyaladı diyen bir çok insan oldu fakat biz de böyle bir şey olmayacağının size garantisini veriyoruz! Bizim için önemli olan en doğru bilgiyi en kısa yoldan nasıl öğreneceğinizdir! Eğitim süresi ise tamamen sizin isteklerinize, gelmek istediğiniz seviyeye, çalışma temponuza bağlı olarak değişmektedir.Bizden söylemesi geliştiğinizi görmek için yine minimum 2 ay vakit ayırmanız gerekmekte!

 • Katılım belgesi veriyor musunuz ?

Kurslara yeterli sürede devam ettiğiniz zaman ArtCraft Akademi katılım belgesi sizlere verilmektedir.

 • Müzik aleti satışı var mı ?

Sizin için en uygun fiyatlı, garantili ve sıfır müzik aletlerini temin etmekte bizim görevimiz! Siz sadece onu nasıl çalacağınıza odaklanın. Piyasa fiyatının çok çok altına istediğiniz tüm müik aletlerini garantili bir şekilde temin ediyoruz!

 • Enstrüman bakımı veya tamiri yapıyor musunuz?

Her enstrümanın bakıma ihtiyacı olduğunu unutmayın. Kullanın ya da kullanmayın bir süre sonra o enstrüman yıpranacak ve bakım isteyecektir. Bunun için de dışarda bir yer aramanıza gerek yok. Sanat merkezimiz öğrencisi olun ya da olmayın getirip uygun fiyatlı enstrüman bakımı yaptırabilirsiniz. Ayrıca bir nedenden dolayı arıza yapan veya bozulan enstrümanlarınızı da uygun fiyatlı olarak tamir edebiliyoruz.

 • Senet imzalamam gerekiyor mu ?

Bünyemizdeki hiçbir öğrenciye ücretler ile ilgili bir yaptırım veya zorunluluk koymuyoruz! Ödemelerimiz aylık periyotlar halinde alındığı için ücretinizi ödemezseniz kaydınızı dilerseniz donduruyor, dilerseniz de sildirebiliyorsunuz. Kayıt dondurma veya kayıt sildirme işlemlerinde herhangi bir ekstra ücret yok! Burada kurs ücreti haricinde hiçbir ücret ödemiyorsunuz!

 • Ders saatlerimi arttırma şansım var mı ?

Tabiki istediğiz kadar ders saatlerinizi arttırabilirsiniz! Tabiki bunda eğitmenlerimizin önerilerine kulak vermek gerekli. Eğitmenlerimizin uygun gördüğü kadar ders saati arttırımı yapılmalı, fazlasından kaçınmalısınız 🙂 Ayırca ders saati arttırımlarında özel inidirimler de mevcut! Hemen 0507 920 74 57 numaralı telefondan bize ulaşarak bu indirimler ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz!

 • Yaz aylarında da kurslar devam ediyor mu ?

Yaz kış demeden ArtCraft Akademi hizmetinizde! Sanat merkezimiz 12 ay haftanın her günü aktif bir şekilde derslere devam etmektedir. Haftanın her günü saat 09:00 – 23:00 saatleri arasında hizmetinizdeyiz. Kurumda 30 Haziran günü yaz programına geçiş yapılır, 1 Eylül günü ise kış programına geçiş yapılır.

 • Ücretsiz deneme dersleri ne kadar sürüyor ?

Ücretsiz deneme derslerimiz yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Enstrüman derslerinde müzik kulağı ve öğrencinin istekleri doğrultusunda bilgiler alındıktan sonra müfredat alınırken diğer dersler için genel bilgiler verilmekte ve işlenişin nasıl olduğu anlatılmaktadır.

 • Etkinlikleriniz oluyor mu ?
çello kursu

İzmir’in En Sosyal Sanat Merkezi

Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimiz var. Bunlar katılımcıların istekleri doğrultusunda belirleniyor. Kahvaltı, go-kart, piknik, kitap okuma, bir bölgedeki kafelerin gezimi ve onlarcası. Etkinliklerimizden haberdar olmak için whatsapp grubumuza katılabilirsiniz.

 • Derslerde kullanılan kaynakları paylaşıyor musunuz ?

Derslerde kullandığımız kaynaklar müfredat kapsamında olup kişinin gelmek istediği seviye ile ilgili çalışmalar içermektedir. İstenildiği takdirde kaynaklarımızı öğrencilerimiz ile paylaşıyoruz.

 • Öğrencilerin sahne alma şansı var mı ?

Her sene düzenli olarak öğrencilerimizden oluşan bir orkestra belirli aylarda sahne almaktadır. Belirli bir seviyeye gelen öğrencilerimizi ArtCraft Akademi öğrenci orkestrasına alıyoruz. Ayrıca orkestrada olmasanız bile 3 veya 5’er kişilik gruplar yaparak öğrencilerimizin hepsine sahne tozu yutma imkanı tanıyoruz! Ayrıca her konser öncesi resim sergisi ve tiyatro öğrencilerimizin hazırladığı oyunlar da sergileniyor!

 • Eğitmenlerinizi neye göre seçiyorsunuz ?

Kurumumuzda çalışmak için öncelikle eğitmenin ne kadar çok bilgi sahibi olduğu kadar anlatım tarzına dikkat ediyoruz. Bilgiyi bilmek ve işlemek ile anlatmak farklı olduğundan anlatım gücü yüksek, kendini geliştirmeyi seven, iletişim becerisi olan, güleryüzlü ve sıcak kanlı eğitmenler ile çalışmayı tercih ediyoruz.

 • Şehir dışındayım, online ders alabiliyor muyum ?

Bizlere İzmir dışından ulaşan öğrencilerimize online ders seçeneği sunmaktayız. Ayrıca yine İzmir içinde ev rahatlığında ders almak istiyorum diyorsanız da yine online dersi tercih edebilirsiniz. 

online ders ile ilgili daha fazla bilgi almak için; ArtCraft Akademi online dersler

 • Diğer sanat merkezlerinden farkınız ne ?

Kurulduğumuz günden bu yana amacımız bireyin kendini geliştirmesi ve buna olanak sağlamak oldu. Sağlıklı bir ortamda kişisel gelişimi maksimum seviyeye çıkarmak ve ders içinde olduğu kadar ders dışı çalışmalar ile de kurduğumuz iyi ilişkiler ile bu ailenin bir parçası olmanızı sağlamak, hayatınızda yeni olgu oluşturmak için uğraşıyoruz.

 • Kayıt olmak istiyorum, kayıt süreci nasıl işliyor ? 

Kayıt sürecimiz randevu alımıyla başlayıp, ilk dersi almaya başladığınız ana kadar devam eder. Sıkıntılı ve yorucu evrak imzalama gibi şeyler bizde yok! Sizin rahatınız için herşey düşünülmüş durumda! Sıkıcı prosedürlerin hiçbiri yok emin olabilirsiniz! Aşağıda tablo halinde kayıt sürecini sizler için anlattık; • Yeriniz nerede ?

Yerimiz Gaziemir’in tam merkezinde Gaziemir Meydan’da bulunmaktadır. Otobüs, minibüs ve İzban ile İzmir’in her noktasından kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz! Aşağıda yol tarif videomuz da mevcut. Kaybolmadan gelin, vakit size ve eğitiminize kalsın! Gelmeden önce bulmakta sorun yaşarsanız 0507 920 74 57 numaralı telefondan bizi arayın gelip sizi alalım!