ArtCraft Akademi Blog

Yan Flüt Çalmak Kolay Mı ?

Yan flüt neşeyi,hüznü,karmaşayı kısacası içinde bulunduğunuz duyguyu tam olarak karşı tarafa aktarabileceğiniz bir enstrümandır. Solo ve orkestralarda eşlik amaçlı sıkça kullanılan yan flüt şu sıralarda popüler parçaların vokallerinin yorumlanmasında kullanılmaktadır. Yan flüt çalmak istiyorum diyenlerin youtube üzerinden bolca video izlediğini tahmin ediyoruz. Bu yazımız da ArtCraft Akademi yan flüt kursu İzmir olarak sizlere yan flüt ile ilgili sık sorulan soruları ve bu sorulara verilmesi gereken en sağlıklı cevapları bir araya getirdik. Kahvenizi, çayınızı hazırlayın ve yazının sonundaki mükemmel yan flüt performansını kesinlikle izleyin !

Yapamam Deme ! İzmir Yan flüt Kursları İle Kısa Sürede İstediğin Parçayı Çalmayı Öğren

Yan Flüt Çalmak Zor Mu ?

Yan Flüt Çalmak Zor Mu ?

Kısa sürede,kişiye özel gerçekleşen yan flüt dersi İzmir ile siz de yan flüt çalabilirsiniz. Aklınızda hala ben yapamam, çalamam gibi sorular varsa sizleri ücretsiz İzmir yan flüt deneme derslerine bekliyoruz. Yapmanız gereken tek şey telefon ile randevu almak.

Bizlere ulaşabileceğiniz telefon numarası ; 0507 920 74 57

Yan Flüt Sık Sorulan Sorular

1 ) Yan flüt çalmak için gereken özellikler nelerdir ?

–  Yan flüt çalmak için gereken tek özellik öğrenme isteği ve buna bağlı olarak disiplinli çalışmadır

2 ) Yan flüt çalmak ne kadar zamanda öğrenilir ?

– Yan flütte ne çalmak istediğiniz önemlidir. Klasik parçaları yorumlamak uzun bir süreç olurken popüler parçalara eşlik edeceğiniz seviyeye gelmeniz ve ilk melodilerinizi çalmanız 3 ay ile 6 ay arasında bir zaman almaktadır.

3 ) Yan flüt çalmak için dudak yapısı nasıl olmalıdır ?

– İnternette birçok yazı okuyabilirsiniz bununla ilgili. Ancak şöyle de bir örnek verilebilir ; parmağı kısa olanlar için keman ve gitar çalmak zor derler. Aslında böyle bir durum söz konusu değildir. İstediğiniz takdir de her enstrümanı çalabilirsiniz. Yine de emin değil ve profesyonel bir görüş istiyorsanız ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz.

4 ) Yan flüt çalmak kolay mı ?

– Yan flütün en zor yanı üfleme tekniğidir. İlk 2 veya 3 hafta içinde bu tekniği kazandıktan sonra rahatlıkla çalabileceğiniz bir enstrümandır.

5 ) Yan flüt çalmak için kaç yaşında olmak gereklidir ?

– Yetişkinler için herhangi bir yaş aralığı aranmamakta olup küçük katılımcıların  10 yaş ve üzerinde olmasını önermekteyiz.

Mükemmel bir yan flüt vokal performansı ;

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57