ArtCraft Akademi Blog

Yeni Yaklaşım Çello Modası

Çello nedir ve Çello Nasıl Çalınır ? Yeni Moda Çello Anlayışı Nedir ?

İzmir çello kursları ve Çello Hakkında Kısacık Bir Bilgi

Çello kursları İzmir dipnotu ; Çello,17.yy da Fransa’da ortaya çıkmış görüntüsü ile kadın vücudunu andıran,bas sesten tiz sese doğru 4 telli ve yine bastan tize doğru do-sol-re-la 5’li akor sistemini kullanan yaylılar grubuna ait bir enstrümandır.

Çellonun karşısına geçerek incelediğinizde “F” harfini andıran 2 tane delik vardır. Arşenin çekilmesi sonucu titreşen yaylar,çello gövdesinin içine giren havayı titreştirerek bu deliklerden geri çıkar ve ses elde edilmiş olur.Çellonun çalımına gelecek olursak klavye üzerinde bulunan elinizin baş parmağını ilk 7 pozisyon olarak adladırılan kısımda kullanmazsınız,diğer dört parmağınızı kullanırsınız.7.pozisyondan itibaren baş parmağında kullanıldığı ve “pus pozisyonu” denilen teknik kullanılmaktadır.

Yeni Moda Anlayışı Çello Nedir ?

Çello Kursu Gaziemir

Çello Kursu Gaziemir

Perdesiz bir enstrüman oluşundan dolayı diğer enstrümanlara göre biraz daha fazla disiplinli bir çalışma gerektiren çelloyu bu yazımızda yeni moda anlayışı çerçevesinde inceleyeceğiz. Önceden İzmir çello kurslarına Batı Müziğini ya da Türk Müziğini öğrenme amaçlı gelen bireylerin şuan ki istekleri arasında popüler kültüre yerleşmiş müzikleri çalmak veya bu parçaları kendi tarzlarında yorumlamak yer alıyor.Çeşitli televizyon programlarında parçaları yeniden yorumlayan kişiler veya Apocolyptica,Two Cellos gibi grupların parçalara verdiği yeni yön ve tatlar
karşısında iyice büyük bir ilgi toplamakta.Genel olarak yapılan coverların bu kadar etki uyandırmasındaki faktörlerden biri şüphesiz ki çellonun insan sesine en yakın enstrüman oluşudur çünkü çellolardan biri ya da birkaçı
sizin orjinalini dinlediğiniz müziğin ritmini oluşturmakta diğer çello veya çello grupları ise vokal seslerini yapmaktadır.Sizinde böyle bir hevesiniz var ancak nasıl hayata geçireceğiniz konusunda bilgi sahibi değilseniz birazdan bahsedeceğimiz başlıklar sizlere nasıl başlamanız gerektiği konusunda yardımcı
olacaktır. Kendiniz için bir adım atın ve bugün çello dersi İzmir‘e kayıt olun. %100 öğrenme garantili derslerimizde eğlenirken öğrenmenin farkını yaşayın !

Doğru Bir Eğitim İle Çello Kursu İzmir Çello Dersleri

1) Yeniden yorumlamayı düşündüğünüz parçayı ilk önce çalışın.Nerede,ne zaman hangi enstrüman ne yapıyor dikkatlice dinleyin.Siz bu aşamadayken zihninize başka başka fikirlerde doluşmaya başlayacaktır. Dilediğiniz zaman İzmir çello kursu öğretmenlerimiz size fikir verebilir ve düzenlemelerinize yardım edebilir.

2) İkinci olarak fikirlerinizi bir yere not edin.Hatta unutmamak adına bunları videolara çekin.Çektiğiniz videoları daha sonra izlediğinizde nasıl bir his uyandırdığını ya da tam olarak aklınızda olan biçimde olup olmadığını düşünün.Zihninizde çalan melodiyi bulmak için asla pes etmeyin ve onu elde etmeye çalışın. Çektiğiniz videoları çello dersi İzmir öğretmenlerimiz ile paylaşın ve neyi eksik neyi güzel yaptığınızı öğrenin. Çalışmalarınızı daha bilinçli gerçekleştirin.

3) Son olarak ise kompozisyonunu yeniden düzenlediğiniz parçanın vokal kısımlarını içeren notaları internetten bulun ya da dinleyerek çıkarmaya çalışın. Çelloda nota yerlerini bulmada sıkıntı yaşamanız durumunda dijital bir akord cihazı kullanarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Her bir adımı çalıştıktan sonra yeni heyecanlar yaratan,dinleyen kişide güzel hisler uyandıran coverlar yapmanız hiçte zor değildir.Tek düşünmeniz gereken konu yaptığınız ile aklınızda olanın aynı
olup olmadığıdır.

İletişime Geçin

Haftanın 7 günü açık olan sanat merkezimize 09:00-23:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Mahallesi Metin Henkoğlu Caddesi No:22/A Gaziemir

info@artcraftakademi.com
0507 920 74 57